Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помръдване на вкл скорост

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помръдване на вкл скорост

    Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
    Има ли общо с явлението въртене на таркалото при вдигната предна гума във въздуха(май корса беше), когато двигателят работи? ... че една сутрин се накарах на един младеж да изключи от скорост(беше си на свободна), докато черпехме ток от запалката му за компресора.
    Няма.

    Начинът по който са устроени повечето автомобилни трансмисии позволява прехвърляне на малък въртящ момент и в изключено състояние, заради триенето в иглените лагери на вала с муфите. Ако се случи този въртящ момент да е по-голям от триенето на колесните лагери - висящите колела ще се въртят.

    Коментар


    • #17
      От: Помръдване на вкл скорост

      Напълно нормално. Един път бях паркирал на бул. Черни Връх, за да регулирам хормоналния баланс на една мадама . На другата сутрин си намерих баварията... 30 метра по-надолу, подпряна в бордюра, посока х-л Хемус Първоначално си помислих, че някой я е гепИл, но след като се поогледах и установих, че просто се е разчувствала и е решила да ме напусне. Подозирам, че спокоен от компресията 14, съм решил за излишно да дърпам ръчната и да насоча колелата максимално надясно...ops
      С "Фармахим" - непобедим
      Дизел - само дънки!

      Коментар


      • #18
        От: Помръдване на вкл скорост

        Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
        компресията 14 ..ops
        Да си намериш читав компресомер !
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          От: Помръдване на вкл скорост

          Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
          Не знам дали тук му е мястото, но така реших. Та:
          При изкл двигател, и вкл 1 (задна) скорост, в наклон, колата помръдва напред, след секунда - две пак, и пак, и пак.. и така
          Лека кола е, малка. Пежо 107, на 8 год и 47 хил. км
          Съединител сменен преди година, при каране не се усеща пак да е заминал.
          Мнения?
          Какато писаха колегите по горе абсолютно е нормално с тези малки кубици на мотора , особенно при по стръмен наклон. За това ръчната и завъртяни колела към бордюра.
          Има ли общо с явлението въртене на таркалото при вдигната предна гума във въздуха(май корса беше), когато двигателят работи? ... че една сутрин се накарах на един младеж да изключи от скорост(беше си на свободна), докато черпехме ток от запалката му за компресора.
          Не няма общо , явлението се дължи на повишеното триене и увличането на маслото в скоростната кутия и дифа особенно сутрин когато температурата на околната среда е по ниска. Един Опел едно време направо си тръгваше на равно , като запалиш при изключено от скорост , спира само ако натиснеш съединителя. Това се дължеше на по вискозитетното масло , което му бяха нагъчкали в скоростите.
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #20
            От: Помръдване на вкл скорост

            Компресията няма нищо общо тук. За статичното спирачно действие на двигателя основна роля има триенето на частите в отсъствие на маслен клин - т.е. метал в метал.

            Коментар


            • #21
              От: Помръдване на вкл скорост

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Компресията няма нищо общо тук. За статичното спирачно действие на двигателя основна роля има триенето на частите в отсъствие на маслен клин - т.е. метал в метал.
              Да бе ,кАзал ти е някой.
              Земи се засрами и не чети а пробвай.Лесно е само се свалят свещи или дюзи как ти е кеф.

              Коментар


              • #22
                От: Помръдване на вкл скорост

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Да бе ,кАзал ти е някой.
                Земи се засрами и не чети а пробвай.Лесно е само се свалят свещи или дюзи как ти е кеф.
                И аз бих рекъл , че нещо бърже пускат компресия.
                И не забравяйте ръчната - тя е за паркиране.Не е предвидена за активна!( нечии шеф да ...си свирка!)
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • #23
                  От: Помръдване на вкл скорост

                  Ясене този път си хем прав , хем бъркаш , направо срамно. Та за статичното си прав , но за компресията , че няма общо не си прав. Отвий една , две или не дай боже всите свещи да видим как ще хукне и няма спиране та ако щеш и на задна да я ръгнеш.......... Имал съм кола бензинова/ с компресия на 1ви цилиндър 5 атм. ,а на 2ри 6 атм. На 1ва паркирана по нанадолнището 1ви и 2ри цилиндър изобщо не я спираха , спираше само на 3ти или 4ти. Въобще твърдението ти е несериозно.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помръдване на вкл скорост

                    Трабанта и Варела що и те не моат а се озаптят на първа без ръчна , а особенно Трабанта и на сутринта ги намираш у джендема , нима нямат статично триене или компресията им е голяма???
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Помръдване на вкл скорост

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      Да си намериш читав компресомер !
                      Ти да не би да рАботиш в Метрологията?
                      Последно редактирано от м20_маниак; 11-11-17, 21:05.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Помръдване на вкл скорост

                        Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                        Ти да не би да рАботиш в Метрологията?
                        Не баш. Кибик, а У Форума чукча.

                        P.S. Да не би да си метнАл печка у коша ?!
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • #27
                          От: Помръдване на вкл скорост

                          Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                          ...Отвий една , две или не дай боже всите свещи да видим как ще хукне
                          Ако не се задържи без свещи и със свещи ще слиза надолу, само ще е по-бавно.

                          Ама всеки е свободен да пробва.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Помръдване на вкл скорост

                            Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                            Не баш. Кибик, а У Форума чукча.

                            P.S. Да не би да си метнАл печка у коша ?!
                            Не съм, ама много отдавна 14 е нормална компресия за бензинов мотор А и забравяш, че при мен двигателят е след "пълна аутопсия"
                            С "Фармахим" - непобедим
                            Дизел - само дънки!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Помръдване на вкл скорост

                              Първоначално публикуван от м20_маниак Преглед на мнение
                              ... На другата сутрин си намерих баварията... 30 метра по-надолу... Подозирам, че спокоен от компресията 14, съм решил за излишно да дърпам ръчната ...
                              При компресия 14 единственото обяснение е да си бил включил на 5-та .

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              ....Споко, и моят джип с перфектен двигател го прави, та в началото му се шашках, но е петак и там е запънат само по един цилиндър.....
                              Що , ако е "четвъртАк" колко запънати цилиндъра ше има ?
                              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Помръдване на вкл скорост

                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ..
                                Що , ако е "четвъртАк" колко запънати цилиндъра ше има ?
                                Е пак тОлку.
                                Малко тъпо съм се изразил.
                                Ако е 6-так или 8-мак ше е по-добре, ма виж, при 7-ак пак ще подпира само един.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X