Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч на масло от детонационен (knock) датчик на GV 2.0i 16V J20A

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч на масло от детонационен (knock) датчик на GV 2.0i 16V J20A

    Здравейте колеги,

    Както отбелязах в заглавието става дума за Grand Vitara 2006 2.0i 16V J20A.

    При оглед на колата на повдигач, забелязах , че от детонационния (knock) датчик тече масло. Не от резбата, а от кабела, който излиза от него.
    Доколкото имам представа, датчика е своего рода микрофон, завит в глух отвор на блока и не би трябвало да има достъп на масло до него. Затова и малко се учудих, като видях теча.
    Може ли някой да ме осветли нормално ли е това (наличието на масло там) и, ако не е на какво може да се дължи?
    Имам странно прекъсване в интервалите 1400-1600 и 2000-2200 оборота, когато двигателя е студен - буквално умира. Може ли да се дължи на проблемен детонационен датчик?

    Благодаря предварително.

    Поздрави,
    Мирча

  • #2
    От: Теч на масло от детонационен (knock) датчик на GV 2.0i 16V J20A

    Дали не е датчика за положението на коляновият вал, по има логика, аз не знам да има двигател 4 цилиндров на сузуки с детонационен датчик преди 2004г?!

    Коментар


    • #3
      От: Теч на масло от детонационен (knock) датчик на GV 2.0i 16V J20A

      Сигурен ли си, че е точно knock сензора?
      Обикновено детонационния/те датчик/ци се монтира/т отгоре на блока до главата/ите. Отдолу няма какво да "слушат".

      Коментар


      • #4
        От: Теч на масло от детонационен (knock) датчик на GV 2.0i 16V J20A

        Както писах по-горе, става дума да Гранд Витара 2006 г. - JB420.
        Двигателят има knock сензор, намира се по средата на блока, някъне зад алтернатора.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Knock sensor.jpg
Прегледи:1
Размер:140.2 КБ
ID:5772404
        Изглежна като на картинката, позиция (2). От кабелчето, което излиза от шестограма, се стича тънка струйка, която прилича на масло. Възможно е и да е някакъв гел или смола, с които е запълнен датчика (прочетох нещо подобно при руснаците).
        Така или иначе, ще разбера какво е, когато го сменя.

        Коментар


        • #5
          От: Теч на масло от детонационен (knock) датчик на GV 2.0i 16V J20A

          В заглавието не пише коя година е колата, разновидност на този двигател се слага о 1998година при ГВ МК1, има смола, запечатваща, но тя би трябвало да е температуроустойчива, макар че са минали 10 години, би трябвало още да държи.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X