Обява

Свий
Няма добавени обяви.

III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

    Да помоля г-н Тодор Христов да публикува траковете от навигацията на клас АТВ. Благодаря!
    EnduroX Alba-Damascena 2019

    Коментар


    • #77
      От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

      Първоначално публикуван от vpantev Преглед на мнение
      Резултати от навигация клас Профи, Сеньор и Експерт:Тракове
      Добавени са и траковете на АТВ

      Коментар


      • #78
        От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

        Интересно състезание . Не знам да се смея ли или да плача . Пародия . Един състезател е наказан за пресичане на лента, единствена дълга 15 метра в разстояние на 2.5 км с 15 минути. Друг кара с GPS друг състезател 80% от трака и двамата не са наказани. За да съм конкретен това са 105-Краси Колев и 569-Рени Христова . Това е срам. Апелирам към съдиите и другите лица имащи касателство към тези факти, да се вземе отношение . Аз съм никой , само се возя но това е недопустимо. Минава всякакви граници , смешни сме . Защо ? Това ли е ? До там ли стигнахме? До тук ?

        Коментар


        • #79
          От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

          Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
          ..... Един състезател е наказан за пресичане на лента, единствена дълга 15 метра в разстояние на 2.5 км с 15 минути. ...
          В упоменатия срок от правилника бе подадена писмена контестация от участника Христо Колев, комисия разгледа казуса и се произнесе СПОРЕД ПРАВИЛНИКА за 2018 година !
          Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
          ...Друг кара с GPS друг състезател 80% от трака и двамата не са наказани. За да съм конкретен това са 105-Краси Колев и 569-Рени Христова .
          Според "Правилник за провеждане на състезанията от БГ Х ЕНДУРО шампионата 2018" в член XIX. КОНТЕСТАЦИИ/ПРОТЕСТИ И ПОСЛЕДВАЩИ ПРОЦЕДУРИ е уреден въпроса с контестациите и протестите на състезателите.
          Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
          ...Интересно състезание . Не знам да се смея ли или да плача . Пародия . ...
          Благодаря от името на организационния екип за оценката, ще се вземе в предвид тази градивна критика при организирането на следващите състезания !

          Коментар


          • #80
            От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

            Контестацията трябва да е обоснована господин Христов . Няма как да се обоснова навреме , защото траковете не бяха качени навреме.

            Коментар


            • #81
              От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

              Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
              Интересно състезание . Не знам да се смея ли или да плача . Пародия . Един състезател е наказан за пресичане на лента, единствена дълга 15 метра в разстояние на 2.5 км с 15 минути. Друг кара с GPS друг състезател 80% от трака и двамата не са наказани. За да съм конкретен това са 105-Краси Колев и 569-Рени Христова . Това е срам. Апелирам към съдиите и другите лица имащи касателство към тези факти, да се вземе отношение . Аз съм никой , само се возя но това е недопустимо. Минава всякакви граници , смешни сме . Защо ? Това ли е ? До там ли стигнахме? До тук ?
              Решението е само едно. Спирате да ходите дори и като зрители.
              От колко време се говори за тази нечестна игра, всеки знае за какво иде реч и всеки си трае и се прави, че нищо не се е случило.


              Изпратено от моят Lenovo P1a42 с помощта на Tapatalk
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #82
                От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                . Ей тука си много прав, с това състезание ми приключи състезателната кариера . И докато тази пародия на шампионат продължава по този начин ,още много момчета ще се откажат да карат !
                Последно редактирано от Hristo Kolev; 30-04-18, 13:32. Причина: корекция

                Коментар


                • #83
                  От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                  В предишната тема от севлиево бях драснал няколко реда за въпросните състезатели който си правят каквото икат,след това се написаха няколко коментара от хора кйто дори не карат атв и никога не са карали в състезание с тях,не визирам в това число Тодор Христов.Надявам се след това състе зание да е станало ясно за всички,що за състезатели са това и какво безхаберие от страна на организатори и какво безочие от страна на състезатели цари в този формат,който за съжеление е единствен в БГ.

                  Коментар


                  • #84
                    От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                    Пропуснах и още,що не вземете да и я дадете от сега купата на тази дама като толкова добре ви отразява медиино та да си знаем!!!!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                      Бих искал да кажа няколко неща за състезанието :Хоби трака беше изключително неточен, непочистен, карахме на места, където гледаш пред себе си дървета и храсти и никаква пролука, но гпс-а сочи натам, та с много лутане си поправяхме път. Презареждане нямаше - ПАРОДИЯ!!!След завършването ми, разбрах че моя приятел, с когото бях отишъл на състезанието е спукал резервоара си. Говорих по телефона с него, като той каза, че Пачароза пратил хора да му помагат . За капак се беше забил в едно дере, където не може да извади сам мотора си. Отивам при Пачароза и питам "прати ли хора" - той каза "да". Минават около 20-30 минути, отивам и питам прати ли хора, защото никой не е пристигнал още за помощ и той пак казва - "да". След малко идва до мен и вика "с ей това момче отидете да му помогнете". Викам видяло се е, че няма кой да му помогне, ще ходя аз и човекът когото намери. Отидохме и го спасихме. Добре че никой друг нямаше проблеми, защото щеше да си остане в гората. Хоби-то на затвореното трасе нямахме финал - нормално те от 15 състезателя 3-4 се прибраха с линейката. Накрая вместо да се ядосвам започнах да се смея на това нещо наречено "състезание". Не знам от липсата на организация ли е или от това, че искат да превърнат състезанията в начин на печелене на пари, но определено с всяка година състезателите ще стават по-малко, ако изобщо има достатъчно да съществува това нещо отново. Може би ще кажа едно хубаво нещо и то е, че Състезанието беше интересно за зрителите, но не и за състезателите!

                      Коментар


                      • #86
                        От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                        За втора година участвам в шампионата , миналата година преди Кърнаре всички ми казваха не ходи само чупене на мотор е и нерви ... не повярвах отидох и видях че е така и си казах че повече няма да ида , но тази година си казах ... хайде вече сме част от федерацията , говорим за лицензирани състезания а ... у и тем подобни неща и си казах може би организатора ще се постарае повече , ше вложи повече усилия пък и таксата не е малка би трябвало срещу нея да получиш нещо добре свършено ...... НО УВИ пародията се повтори за поредна година . Нека започнем от самото начало .... УШ щяха да се спазват строги правила ама само УШ , записването беше с предварително плащане до 25ти април , но имаше хора които не бяха платили до тогава и все пак участваха на състезанието те си знаят кои са няма смисъл да ги назоваваме дет се вика , тия бяха от ВАЩЕ ХОРА - първо скандално за мен нарушение след толкова тръбене за спазване на правила и как нямало да има компромиси . За мен лично затвореното трасе си беше трудно което не е проблем но смятам че беше просто излишно опасно ( което пък за съжаление случайно го доказа и броя на откараните хора с линейката ) , Ден втори , събота ...... по програма клас експерт УШ трябваше да стартираме в 9 и 50 .... но както си стоях до буса в 9:14 си чувам името и номера по голямата радио точна която беше осигурена за състезанието ,отидох да видя дали нещо не са се объркали и Пантев ми казва стартирай ти си подред .... останах леко шокиран тъй като нито се бях си нагласил нито навигацията ми беше пусната за което изгубих няколко минути след което стартирах ..... трака беше с отклонения почти навсякъде в рамките на точно 50 метра което за мен беше тотално и умишлено направено за да може да се объркаш и да се зачудиш ако минеш по ясно образуваната пътека в гората ще те накажат ли или трябва да караш из тръните на 50 метра от пътеката където точно върви трака и да се чудиш колко точно може да се отклониш без да земеш някое сладко наказание . Пътеките бяха непочистени , тук таме отрязано някое дърво НО оставени по някой дебел клон да стърчи за да може да те шибне като минеш и да те върне в първи клас .....маркировката я имаше в края на всяка пътека да ти каже че свършва , в началото на пътеките основно играехме на куче и котка , един търси пътеката , другите го гонят да не земе случайно някъде в тръните да я намери . 3 пъти пресичахме пътя , никъде нямаше хора . На презареждането (докато буса беше на самото презареждане , преди да си тръгне и останалите по назад да не успеят да заредят и да бъдат дисквалифицирани заради това + разбрах че и на хобито не е имало бус на зареждането ХА-ХА-ХА-ХА-ХА ) нямаше никаква вода , а всички вече бяхме свършили водата в меховете си , някой момчета пиха вода от реката ( в края на състезанието бях толкова обезводнен че ми протече кръв от носа , а едно момче от плевен каза че е повръщал на 5 км преди края и му е причернявало на няколко пъти ) . На третото пресичане на асфалта трябваше да се качим по един страничен наклон с скала и под него имаше голяма канафка , имаше едно момче което се беше хлъзнало с мотора и каза че 20 минути е стояло заклещен и нямало кой да му помогне , колите профучаваха покрай нас и свиреха (щото леко им пречехме ) тъй като буквално стояхме на пътя докато се изчаквахме да се качим и да извадим момчето от канафката . За капак на всичко на финиша на навигацията след като на самата навигация ти пише финиш имаше специален участък под моста където миналата година минаваха прото . Имаше човек с жилетка и го питам кво прайм като на gps-а нямам нито специален участък нито нищо , той почна ми се хили и ми казва "Пачароза в последния момент реши че ще го карате затова го няма , ако не го минеш наказание " ?!?!?!?!?!?! незнам и не съм запознат това колко е по правилата като цяло но не ме и интересува тъй като се заклевам повече да не стъпя там на така наречения цирк "кръг от ендуро шампионата" . След като вече финиширахме , предадох си gps-а и питам Пачароза защо стартирахме в 9 и 10 след като по програма пише 9 и 50 и той ми казва "незнам" . Неделния ден не съм го карал защото просто реших че здравето ми е по-важно и си заминах , ЕДИНСТВЕНОТО ХУБАВО НЕЩО бяха самите пътеки , бяха просто страхотни след като изкючим факта че трябваше да се молим на всички богове да ги открием Та на кратко с няколко думи ЕВАЛА ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА с удоволствие няма повече да ида на състезание там не е глупав човека който го организира , глупави сме ние че продължаваме да ходим . Живи и здрави всички и дано за напред вървим към по-добро в този спорт .

                        Коментар


                        • #87
                          От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                          За втора година участвам в шампионата, миналата година преди Kърнаре всички ми казваха "не ходи, само чупене на мотор е и нерви" ... Не повярвах, отидох и видях, че е така, и си казах, че повече няма да ида. Но тази година си казах ... "хайде, вече сме част от федерацията, говорим за лицензирани състезания а- у" и тем подобни неща, и си казах "може би организатора ще се постарае повече, ще вложи повече усилия, пък и таксата не е малка, би трябвало срещу нея да получиш нещо добре свършено"НО УВИ, пародията се повтори за поредна година . Нека започнем от самото начало .... УЖ щяха да се спазват строги правила, ама само УЖ. Записването беше с предварително плащане до 25-ти април, но имаше хора, които не бяха платили до тогава и все пак участваха в състезанието. Те си знаят кои са, няма смисъл да ги назоваваме. Както се казва - тия бяха от ВАЩЕ ХОРА - първо скандално за мен нарушение след толкова тръбене за спазване на правила и как нямало да има компромиси. За мен лично, затвореното трасе си беше трудно, което не е проблем, но смятам, че беше доста опасно (което пък за съжаление случайно го доказа и броя на откараните хора с линейката). Ден втори - събота, по програма клас експерт УЖ трябваше да стартираме в 9:50ч., но както си стоя до буса в 9 и 13 си чувам името по голямата радио точка, която беше осигурена за състезанието. Отидох да видя дали нещо не са се объркали и Пантев ми казва "стартирай, ти си подред". Останах леко шокиран, тъй като нито се бях нагласил, нито навигацията ми беше пусната, за което изгубих няколко минути, след което стартирах. Тракът беше с отклонения почти навсякъде в рамките на точно 50 метра, което за мен беше тотално и умишлено направено, за да може да се объркаш и да се зачудиш дали ако минеш по ясно образуваната пътека в гората ще те накажат, или трябва да караш из тръните на 50 метра от пътеката, където точно върви тракът и да се чудиш колко точно може да се отклониш, без да вземеш някое сладко наказание. Пътеките бяха непочистени, тук-таме отрязано някое дърво, НО оставен по някой дебел клон да стърчи, за да може да те шибне като минеш и да те върне в първи клас .....Маркировката я имаше в края на всяка пътека да ти каже, че свършва. В началото на пътеките основно играехме на куче и котка - един търси пътеката, другите го гонят, да не вземе случайно някъде в тръните да я намери. Три пъти пресичахме пътя, никъде нямаше хора. На презареждането (докато бусът беше на самото презареждане, преди да си тръгне и останалите по-назад да не успеят да заредят и да бъдат дисквалифицирани заради това + разбрах, че и на хобито не е имало бус на зареждането ХА-ХА-ХА-ХА-ХА ), нямаше никаква вода, а всички вече бяхме свършили водата в меховете си, някои момчета пиха вода от реката до презареждането. (В края на състезанието бях толкова обезводнен, че ми протече кръв от носа, а едно момче от плевен каза, че е повръщал на 5 км преди края и му е причернявало на няколко пъти). На третото пресичане на асфалта трябваше да се качим по един страничен наклон със скала и под него имаше голяма канавка. Имаше едно момче, което се беше хлъзнало с мотора и каза, че 20 минути е стояло заклещен и нямало кой да му помогне. Колите профучаваха покрай нас и свиреха (щото леко им пречехме ), тъй като буквално стояхме на пътя, докато се изчаквахме да се качим и да извадим момчето от канавката . За капак на всичко, на финиша на навигацията, след като на самата навигация пишеше финиш, имаше специален участък под моста, където миналата година минаваха про-то. Имаше човек с жилетка и го питам "Кво прайм като на gps-а нямам нито специален участък нито обозначение за такъв". Той почна да ми се хили и ми казва "Пачароза в последния момент реши, че ще го карате, затова го няма. Ако не го минеш - наказание " ?!?!?!?!?!?! Не знам и не съм запознат това колко е по правилата, тъй като нито на навигацията, нито в допълнителния регламент, абсолютно никъде не пишеше за този специален участък. Не ме и интересува, тъй като никога повече няма да стъпя там, на цирка, наречен "кръг от ендуро шампионата". След като вече финиширахме, предадох си gps-а и питам Пачароза защо стартирахме в 9 и 10, след като по програма пише 9 и 50 и той ми вика "Не знам". Неделния ден не съм го карал, защото просто реших, че здравето ми е по-важно и си заминах . ЕДИНСТВЕНОТО ХУБАВО НЕЩО бяха самите пътеки, бяха страхотни, след като изключим факта, че трябваше да се молим на всички богове да ги открием. Та на кратко с няколко думи - ЕВАЛА ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА, с удоволствие няма повече да ида на състезание там. Не е глупав човекът, който го организира - глупави сме ние, че продължаваме да ходим. Живи и здрави всички и дано за напред вървим към по-добро в този спорт. Искам да благодаря на 2те момчета, които ми помогната на 20-тина км от финиша да си извадя мотора от едно дере, където се свлякох. Номер 203 и 666 - БЛАГОДАРЯ ВИ, МОМЧЕТА
                          Последно редактирано от Svetoslav Marimov; 01-05-18, 17:22.

                          Коментар


                          • #88
                            От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                            Към Директора на състезанието г-н Тодор Христов ! Коментарите в червено

                            Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
                            В упоменатия срок от правилника бе подадена писмена контестация от участника Христо Колев, комисия разгледа казуса и се произнесе СПОРЕД ПРАВИЛНИКА за 2018 година ! Тук няма излизане от ленти а влизане към препятствие, и няма пропуснат елемент или съкращаване трасето с цел по-добро време ! Подадена е контестация според правилника , а до колкото знам не е върнат отговор според правилника както и не са извикани свидетели : Цитирам правилникаПроцедури при разглеждане на протест/контестация
                            -
                            Журито разглежда подадената контестация/протест на затворена среща като има
                            задължението да извика на изслушване с цел изясняване на ситуацията всички
                            засегнати страни, преки участници и преки очевидци/свидетели.
                            -
                            Представител на журито е длъжен да информира подалия протеста/контестация за
                            взетото решение в писмен вид, а ако обстоятелствата не позволяват, и в устен вид. При
                            всички случаи, състезателят, или неговият клуб трябва да получат в писмен вид
                            решението на Журито по дадения казус в срок от 24 часа след подаването на
                            контестацията/протеста.
                            -------------------------------------------------------

                            Всъщност за какво затворено трасе говорим , след като карахме в гора с ГПС-и . Лентите бяха две , едната за насочване към изкуствено препятствие и втората за финал ! Въпреки конкретните въпроси който бяха зададени преди състезанието именно за Х-кроса "затвореното трасе", такива не се конкретизираха което за пореден път се доказа че е отворена врата за широко тълкуване .

                            Според "Правилник за провеждане на състезанията от БГ Х ЕНДУРО шампионата 2018" в член XIX. КОНТЕСТАЦИИ/ПРОТЕСТИ И ПОСЛЕДВАЩИ ПРОЦЕДУРИ е уреден въпроса с контестациите и протестите на състезателите.Контестацията трябва да е обоснована господин Христов . Няма как да се обоснова навреме , защото траковете не бяха качени навреме !!! В случая вашия пропуск трябва да бъде компенсиран със тълкуване в навременно подадеда контестация или най-малко сигнал за нарушение което сте пропуснали но може да се провери. С нетърпение очакваме отговора ви ? Очевадно е грубото нарушение на правилника и неспортсменското отношение на въпросните състезатели , към останалите такива както и към самите организатори и отговорни за състезанието лица. Ако въпросните участници мислят че с измама ще постигнат резултати , реално правят на маймуни вас понеже сте им позволили, защото вие сте хората следящи именно за такива нарушения. Разгледайте подробно ГПС показанията и произнесете становище по казуса ! Вече е факт че промени могат да се правят и след награждаване

                            Благодаря от името на организационния екип за оценката, ще се вземе в предвид тази градивна критика при организирането на следващите състезания !
                            П.П. Това ли трябва да правят всички състезатели , да карат двама с една раница ГПС-и , а останалите да ги чакат преди финала ........ НЕ МИСЛЯ
                            ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
                            [SIGPIC][/SIGPIC]

                            Коментар


                            • #89
                              От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                              Първоначално публикуван от Hristo Kolev Преглед на мнение
                              . Ей тука си много прав, с това състезание ми приключи състезателната кариера . И докато тази пародия на шампионат продължава по този начин ,още много момчета ще се откажат да карат !
                              Не Ицо , НЕ . Няма да се отказваш , защото не ти си виновен и съм сигурен че правдата ще победи. Ако ти се откажеш , ще се откажем всички .......... тогава кого ще баламосват и с кого ще се състезават останалите ???????? А какъв кеф ще е само , да публикуват във Фейс бук , да пъчат гарди на стълбичката 1-во Място Пу,Тю 2-ро място У,Ю и 3-то Място ............ А , няма други Абе хора ,една шепа Юнаци сме . Който иска на всяка цена купа , има по магазините за 10-15лв и ще бъдат със същата стойност както да бъдат спечелени по нечестен начин!Трябва ли до края на сезона да караме по двойки или тройки или в две групи ВСИЧКИ срещу малко ? Отговора е НЕ, не трябва . Хайде да се концентрираме и да направим нещо истинско на Габрово .................... БАНКЕТ
                              ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #90
                                От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                                Първоначално публикуван от vesko_r1 Преглед на мнение
                                В предишната тема от севлиево бях драснал няколко реда за въпросните състезатели който си правят каквото икат,след това се написаха няколко коментара от хора кйто дори не карат атв и никога не са карали в състезание с тях,не визирам в това число Тодор Христов.Надявам се след това състе зание да е станало ясно за всички,що за състезатели са това и какво безхаберие от страна на организатори и какво безочие от страна на състезатели цари в този формат,който за съжеление е единствен в БГ.
                                Веско , написал си кратко и ясно . Ако предположим че организатори и съдий не са знаели , разбрали или подозирали за тези нередности . Сега е дадена пълна гласност и преки коментари със конкретни ситуаций , за което трябва да вземат мерки или най-малко да бъдат много ОСТОРОЖНИ със тези елементи от играта.Има много състезатели който не са регистрирани във форума или въобще не следят този сайт, но са на абсолютно същото мнение каквото е и настроението тук !
                                ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
                                [SIGPIC][/SIGPIC]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X