Обява

Свий
Няма добавени обяви.

III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

    Първоначално публикуван от niki_86112576 Преглед на мнение
    Първо има много възлови места от където тръгват 4-5-6 пътеки . Второ , че обича да записва траковете много близо до съществуващ път на границата от 100 метра , но в трака има само тръни и храсти.
    Е нали това са местата където хората които знаят за какво иде реч и там взимат преднина.
    За да бъде наистина честно, всеки който е решил да участва да получи трака по интернет. Тогава всеки да прецени дали да ходи да тренира или да покаже наистина какво може.
    Емо, когато лъжеш- лъжеш само себе си. Това за тези които ходят предварително и после се мислят за голямата работа.
    Ако искате да оправите нещата и да привлечете повече участници.... направете клас хоби малко по интересен.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • #17
      От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

      Бях публикувал мнение по темата и по-точно по опознавателната обиколка на трака, но някой ме го изтри.

      Първоначално идеята беше, че Пачи ще качва тракове. А сега пишете, че няма да се кара цялото трасе, а само някои интересни моменти...

      Не желая да коментирам варианта предложен от организатора за опознавателната обиколка, защото аз съм от тези, които карат за удоволствие, но държат да има повече контроли по трасето с помагачи, които да предлагат студени бира и вода за прегрелите /водата за моторите/.

      Първоначално публикуван от Desislav Cekov Преглед на мнение
      ...

      Ще допълня че това е Състезание, там Състезателите се състезават! Това не е съботно-неделна разходка за удоволствие просто ей така. Ако някои ходи по Състезания отива да се състезава! Лично не приемам тезата "отивам на състезание да се повозя и нямам претенции за класиране" Незнам тогава изобщо такива защо идват и имат претенции за правила и ред! Правилата са за всички, не за отделни състезатели. Каквото за един, такова е за всички!

      ....
      Относно горното отново ще кажа, че съм съгласен да отговарям на условията на организатора, да спазвам правилника, както всички други състезатели борещи се за добро класиране, но ще си карам както ми е кеф по трасето и като спирам да почивам или да помогна на някого не правя тапи, не се движа срещу трака...
      Лично аз съм от тези, които карам за удоволствие, отивам на състезание да се видя с Вас, да покарам и да проверя нивото на кетъринга на трасето и състоянието на местните кръчми вечерта.
      Ако такива като мен са нежелани от борещите се за класиране в челото, защото примерно участниците са прекалено много и пречат по трасето то организатора да направи квалификация и да пусне по трасето най-добрите.
      Съгласен съм с последното изречение-Каквото за един, такова е за всички!
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

        Генчев, за мен винаги е било приятно да се видим и с теб и със всички които идват по състезанията. Не ме разбирай погрешно и ти, и другите.
        Много хора идват за кеф, както и аз. Отиваме обаче на състезание и за мен е кеф да се състезавам. Нямам нищо притив тези които им е през оная работа класирането.
        Немога обаче и да разбера онези които нямат претенции за класиране (поне така казват) когато кажат "този пък за къде се разбързал" или да имат един куп критики към всеки организатор че GPS-a им нямал батерии, прекъсвал и нямал трак и куп още други неща. А в същото време "нямали претенции" и били само за кеф.
        Това е Национален Шампионат, Състезания по ендуро. Само по себе си говори че там са отишли да се състезават, не като съботно неделна разходка! Трябва да се отнасяме с необходимото уважение и респект и към другите "състезатели" и към организаторите. Всеки може да избере как да прекара времето си на състезанието, лежерно без зор, или състезавайки се. За всички има място. Та изобщо немога да кажа че ти или хора със твоите разбирания не са желани по състезанията, напротив. Само че трябва да знаеш че там другите се напъват и се борят един с друг. Друг е въпроса за какво!
        Надявам се сега да си ме разбрал правилно!

        Коментар


        • #19
          От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

          Разбирам те и уважавам позицията ти, но противоречи с предното ти мнение, че не приемаш тезата "отивам на състезание да се повозя и нямам претенции за класиране".
          Но аз и ти сме отделни, частни случаи. Да не затормозяваме темата с нашите лични цели.
          В резюме важното е, че тези, които са дошли да покарат са добре дошли стига да не пречат на останалите и да не мрънкат за класиране.
          В този ред на мисли идеята на организатора за тренировка по трак за мен е още една възможност да покарам и не съм против нея. Но тези които карат и гонят класиране още преди старта не са поставени при равни условия.
          Надявам се, че това издание на състезанието в Кърнаре ще е още по-добро от миналогодишното.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

            Предвид отдавна обявените условия, искам да напомня отново за записване и потвърждение на заявката за участие.
            Потвърдена заявка се счита за валидна след като се попълни формуляра в сайта на Пантев и след платена такса!!!
            АТВ клас ще има само при потвърдени 10 заявки в определения срок.

            Такса за участие: МОТОРИ и „АТВ”

            60 BGN Регистрация до 03 април 2018г
            80 BGN Регистрация след 03 април до 25 април 2018г

            Без такса за участие:
            МИНИ ДЖУНИЪР до 10г и ЖЕНИ

            Такса участие се заплаща по Банков път или по Еконт
            IBAN – BG 13ST SA 93000019797362
            EKOHT – Стоян Димитров тел.0888 984 256

            Няма да се допускат компромиси по записването!
            Последно редактирано от Desislav Cekov; 12-03-18, 09:53.

            Коментар


            • #21
              От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

              Възникват ми следните въпроси, които предполагам, че към Пачароз ги отправям въпреки, че Десо ни пише и информира подробно за регламента и тн. по този кръг за което му благодаря!

              1. Досега записването си вървеше онлайн но плащането винаги си е било когато пристигнем на място. Последните пъти в ханче "Певците" съм плащал на място. Сега има поставено условие за плащане предварително, че и увеличаване на таксата за участие с 33.333 % ако не платя месец предварително. Разбираемо е да може организатора да си направи планиране от далече и това е ок. Аз като обикновен състезател също правя своя собствен план, имам огромното желанието да участвам, спазвайки регламента плащам таксата месец предварително за да не обърквам плана и планирането на Пачароза и също за да не ме щави по-скъпо ако се запиша на по-късен етап. Дотук всичко е ок. (Обстоятествен съм но нека е разбираемо ) Наближава състезанието но примерно ми възниква ангажимент за същите дати, който не мога да игнорирам и не ми се "отваря парашута" да участвам в Кърнаре 2018 г. В този случай питам Паче, ще възстановиш ли парите обратно по сметките на състезателя/те, които не са успели да дойдат по една или друга причина но са платили предварително за да спазят твоя регламен и да можеш ти да си направиш сметката отдалече? Има го и това в играта и е редно да има опция да се върне тази такса! Предполагам, че ако това се извести, че ще е така ще имаш повече предварително преведени такси по сметката ти!

              2. Таксата включва ли фланелка? Сори ако го има написано вече, но гледах и не го видях. .. а минала година май нямаше и това ми лисва като опция когато ходя на състезание и искам нещо за спомен .. още нещо освен хубавите снимки на Жоро и Петя
              Последно редактирано от EmoSKALATA; 23-03-18, 08:49.

              Коментар


              • #22
                От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                Ако резервираш хотел и платиш предварително дали ще ти върнат парите?
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                  mirodo, въпроса ми беше към организатора, които е променил правилата спрямо последните няколко години, исках той да ми каже . Твоя въпрос е за нещо съвсем различно. Хотелиерството си е бизнес и ако даден хотел не се уплътни има пропуснати ползи. Предполагам, че за Пачароза това не е бизнес а хоби. Освен това, което аз съм повдигнал като въпрос само може да му е от полза, защото съм убеден, че много хора няма да могат да си планират толкова от далече и няма да си платят таксата в по-евтиния срок, а после ще се дразнят, че са принудени да плащат по-скъпо и най вероятно 50% от тези пичаги ще се откажат ... и не защото 20 кинта повече ще ги бутнат, а защото ще се дразнят на похватите. Аз съм един от тези хора, и затова питам фокусиран през гледната точка на участник в мероприятието. По-горе имаше и друг комерсиален похват срещу още 20 лв да караш трака или част от него предварително .... абсурд след абсурд! Иначе ДА бил съм в хотели, които ще ти искат авансово да платиш, но има и такива, които имат определен срок до няколко дни преди самата резервация да можеш да се откажеш и да ти върнат сумата! Дори на къмпинга в Гърция на, които бях миналото лято процедират така - на сайта им дори е обявено! Има ли проблем да е ок и за двете страни планирането?

                  Ето малко за къмпинга

                  ПОЛИТИКА НА ОТМЯНА НА РЕЗЕРВАЦИИ
                  • В случай на отмяна на резервация от клиента – повече от 21 дни преди настъпването на договорената дата на настаняване – къмпингът се задължава да му възстанови депозита.
                    В случай, че отмяната на резервацията бъде направена – по-малко от 21 дни преди настъпването на договорената дата на настаняване – клиентът е длъжен да заплати половината от цялата сума по отменената поръчка.
                  • Отмяната на резервация се прави по отношение на цялата резервация, а не на част от нея.
                  • В случай че клиентът поиска да намали дължината на престоя си след пристигане в къмпинга, той ще бъде таксуван с 50% от цялостната цена на отменените нощувки.
                  • Ако по време на престоя си в къмпинга клиентът пожелае да удължи своя престой, фирмата не може да му гарантира удължаване на престоя.

                  (Правилник за взаимоотношенията между хотелиерите и клиентите (член 8 от Закон 1652/30-10-86 FEK167A))

                  Коментар


                  • #24
                    От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                    И досега има състезания в България (Кърджали примерно) с предварителна такса и намеление до определена дата. Пачароза и Наско замалко да изгорят с по 200е вчера в Румъния заради затворената граница на Русе. Това е най вече за да може да си направи организатора план предварително. Дано постигнем някога масовост та да връщаме хора и тези с по ранните заявки да са с предимство. За някои неща си прав, но всичко се променя и принципно е за по добре.
                    [SIGPIC][/SIGPIC]

                    Коментар


                    • #25
                      От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                      Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение
                      И досега има състезания в България (Кърджали примерно) с предварителна такса и намеление до определена дата. Пачароза и Наско замалко да изгорят с по 200е вчера в Румъния заради затворената граница на Русе. Това е най вече за да може да си направи организатора план предварително. Дано постигнем някога масовост та да връщаме хора и тези с по ранните заявки да са с предимство. За някои неща си прав, но всичко се променя и принципно е за по добре.
                      Колега не съм съгласен с теб.
                      Състезанията с предварителна такса и намаление до определена дата са били единствено и само когато сме били част от"Кърджали Офроуд Фест"(за последно това се случи през 2016).
                      Там изискването за предварително плащане бе от организаторите и от практиката в Офроуд състезанията.
                      На друго състезание в последните години подобно предварително заплащане не се е случвало.
                      Проблемът не е толкова финансов а в това да спазваме едни и същи правилник при всеки един кръг от шампионата.
                      Нека всеки организатор спазва едни и същи правила при записване и регистрация,че да не стане "Регистрирай и плати днес ,А се състезавай ДОГОДИНА "
                      Поздрави и успех на всички

                      Коментар


                      • #26
                        От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                        Пиша аз защото Стоян няма регистрация във форума! В момента не отговаря защото е на състезание в Румъния както повечето знаете. Оставете го да се прибере и ще Ви отговори.
                        Все още тези неща се решават индивидуално от всеки организатор, имат голяма свобода да си организират състезанието както сметнат за добре.

                        Колкото до темата, аз мога да ви кажа че има и двете практики. На повечето състезания се изисква освен регистрационната форма и заплащане по банков път на таксата 100%. Примери са РЕДБУЛ серията! При неучастие таксата се губи.
                        Това се прави с цел предварителна подготовка на стартови списъци и изработка на рекламни материали. При участие на над 100 човека това е само в полза на организатора.

                        Коментар


                        • #27
                          От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                          Ок. Организатора е Главния защото такива са малко а състезателите сме повечко! Подкрепям схемата да е максимално удобна за тях ( организаторите) предимно, че ние ходим и си правим кефа а те бачкат и подготвят всичко! В тази връзка дори си е редно % от таксата за тях самите да остава (регламентирано), че да има стимул и още организатори да се появят - малко конкурентна среда сред организаторите няма да навреди! Колегата mirodo е прав, че нещата се променят към добро и аз подкрепям това. Но на не-логичните нещата или неразбираемите реагирам, пиша и питам .

                          Принципно депозита не винаги е 100%, дори най често е много по-малко от 50%. Да има мероприятия, които са достигнали такава масовост, че могат да си позволят "дебела" такса и условия за плащане предварително на 100% от нея - РЕДБУЛ серията определено са такива! Там май и организацията е на светлинни години пред нас . Но при нас този похват дали ще е плюс или ще повлече отлив??? Според мен отлив може да има и когато организатор се е издънил, дискредитирал по един или друг начин в предишно издание, част от моя гняв към Стоян е и заради това ... но това е друга тема. Все пак трябва внимателно да се борави с правилата и условията - мое мнение!

                          Все пак ще разчитам на организаторите да полагат усилия и контрол над участниците за честна игра. Тук Стоян определено има да наваксва от 2017 г. - моята гледна точка! Дано навакса и с фланелката за спомен - готов съм да платя допълнително ако не е включена в таксата , както да навакса и с повече ленти по трака, че да наблегнем най вече на карането повече от колкото на ориентирането

                          Коментар


                          • #28
                            От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                            По спомени още в далечната 2008 година, когато в Троян организираха atv challenge регламента за плащане на таксата беше по същата схема и пак имаше над 100 участника. Имаше и стартови списъци със стартови номера. Пробват се някви схеми да се организира малко, ама самите вие не искате да се организирате....на всяко състезание което съм гледал и помагал мотористите сте пълен хаос, повечето нямат самодисциплина и опитите на организаторите да подредат нещата заминават на кино...

                            Коментар


                            • #29
                              От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                              Имам въпрос относно клас АТВ !
                              Ще има ли такъв ?
                              Какъв е критерия за да го има ?
                              Чухме че ако нямало предварително записани 10 участника, нямало да се състои ?
                              И веднъж заявено в началото на годината и обявено , може ли да се променя календара .

                              Отново напомням че има организатор който не поставя условия и изявява желание за организация на клас АТВ.
                              ЕМО КОМАРОВСКИ 353 YAMAHA RAPTOR 700 SE
                              [SIGPIC][/SIGPIC]

                              Коментар


                              • #30
                                От: III-round - Enduro WINBET - Кърнаре, 26,27 и 28 Април 2018 година

                                Клас АТВ ще има само при подадени и потвърдени 10 заявки! Затова Комаровски - дръпнете се защото май няма нито една! В календара е заложено да има такъв клас, но тои ще се проведе при горните условия иначе е безмисленно!

                                ВАЖНО!!!
                                Предвид темата с класирането на лицензирани и нелицензирани. Кърнаре ще има допълнителен клас OPEN за НЕлицензираните. Класа ще кара по Експерт трасето и ще има собствено отделно класиране като за клас със награждаване (купи и вс. подобаващо). Всички желаещи да участват, състезават и да получат класиране да заповядат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X