Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Златен талон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Златен талон

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Нещо много хора живеят още при соца. Милицията далеч не е всесилна.
    Като производител на скъсани нерви обаче е много, ама много добра.

    Коментар


    • #62
      От: Златен талон

      Да ви се похваля колеги, днес ходих до КАТ и имам вече златен талон, това ми носи най-вече за себе си удовлетворение. Писах в една друга тук тема, че никак не ми е лесно да си спазвам стриктно правилата и ограниченията при скорост, без да образувам колона зад мен, но успявам (пу-пу) да спазвам максимално правилата за движение по пътищата с повече колегиално отношение.

      Коментар


      • #63
        От: Златен талон

        Използвам темата и я повдигам с питане - издават ли се все още златни талони, тъй като края на миналата година попаднах на информация, че искат да ги спират. Ако някой може да каже със сигурност как стоят нещата към днешно време, има ли ги и какъв е реда (предполагам както до сега). Благодаря предварително!

        Коментар


        • #64
          От: Златен талон

          Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
          Използвам темата и я повдигам с питане - издават ли се все още златни талони, тъй като края на миналата година попаднах на информация, че искат да ги спират. Ако някой може да каже със сигурност как стоят нещата към днешно време, има ли ги и какъв е реда (предполагам както до сега). Благодаря предварително!
          Еми няма да се учудя, да ми кажат, че "златният" ми талон вече не важи и да ме глобят, че карам "без документи" - ама никак няма да се учудя
          По въпроса - не съм чувал да ги спират, моят е на 5 години. Нарушения нямам през последните 14 г. Не е да не са се пробвали ама явно извадих късмет (единичт път ми беше изтекла винетката с 3-4 дни, спряха ме в населено място и се започна ми наЕш колко е страшно, ми кВо прайм ... и ме ядосаха, тръгнах към близката бензиностанция (в населеното място) да си купувам годишна винетка - но Велчова завера - не продавали - а в това време двамата сладури с мръсна газ ме подминават за да ме чакат извън селото .... е не станА )

          Коментар


          • #65
            От: Златен талон

            Първоначално публикуван от speedevolution Преглед на мнение
            Използвам темата и я повдигам с питане - издават ли се все още златни талони, тъй като края на миналата година попаднах на информация, че искат да ги спират. Ако някой може да каже със сигурност как стоят нещата към днешно време, има ли ги и какъв е реда (предполагам както до сега). Благодаря предварително!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15475669676740.jpg
Прегледи:1
Размер:390.2 КБ
ID:5806575

            Ако поне 6г не си имал дори фиш, отиваш в КАТ със шофьорската си книжка, личната карта и 5лв, и си готов на момента.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #66
              От: Златен талон

              Как стоят нещата при подмяна на лична карта и шофьорска книжка, поради предстоящото им изтичане на валидността им, ако все така пу-пу, нямам дори и фиш, ще получа ли новата шофьорска книжка направо заедно с личната карта към съответното паспортно, също така, трябва ли да давам златния талон при преиздаването му или си го задържам в мене ако нямам до към този момент дори и фиш?

              Коментар


              • #67
                От: Златен талон

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Как стоят нещата при подмяна на лична карта и шофьорска книжка, поради предстоящото им изтичане на валидността им, ако все така пу-пу, нямам дори и фиш, ще получа ли новата шофьорска книжка направо заедно с личната карта към съответното паспортно, също така, трябва ли да давам златния талон при преиздаването му или си го задържам в мене ако нямам до към този момент дори и фиш?
                Талона давност няма.

                Коментар


                • #68
                  От: Златен талон

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Как стоят нещата...
                  Издават нов талон. Трябва да подчертаеш, че искаш "златен". По скъп е от обикновения (цената е х2). За книжката ще ти трябва медицинско от Джипито, ако не си с професионална категория. Подават се отделни заявления за книжка и лична карта.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Златен талон

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Талона давност няма.
                    Ами, в Пловдив има! Моят е нов- от юни месец, тази година. Преди това го карах 10 години, лятото го смениха с книжката!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Златен талон

                      Талонът се подменя заедно с книжката и да, не издават автоматично червен, а трябва нарочно да се поиска (и е по-скъп). От не знам кога, медицинското за категории над "В", задължително трябва да има преглед от ортопед, което на повечето места още не знаят (а и не всички клиники имат такъв кабинет), миналата година сменях книжка и ме връщаха заради тоя ортопед.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #71
                        От: Златен талон

                        Благодаря за инфото, иначе златния талон го взех миналата година, но явно ще се сменя заедно със шофьорската книжка, непременно ще го отбележа за златния талон.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Златен талон

                          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                          Ако поне 6г не си имал дори фиш, отиваш в КАТ със шофьорската си книжка, личната карта и 5лв, и си готов на момента.

                          Я, пет лева... Като глоба с фиш от онова "прекрасно" време. И с какво ги обосновават? Не че ще се засиля за умрелия им талон, макар да нямам регистрирано нарушение от преди 2003-та, но ми е любопитно ценообразуването на "услугата".

                          Коментар


                          • #73
                            От: Златен талон

                            "Златен" папирос. все пак...
                            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                            Коментар


                            • #74
                              От: Златен талон

                              Е сега златен талон не може да вземеш дори и ако имаш фиш, дори и за административно нарушение...
                              После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

                              Коментар


                              • #75
                                От: Златен талон

                                Имам такъв от 5 години , от тогава имам около 2-3 фиша. Не са ми го взели ?
                                Само от точки ли ме спасява в случай на акт ?
                                Според мен и катаджиите не са в час с тези златни талончета...
                                Който търси , намира !
                                Човекът е човек, когато е на път !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X