Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Златен талон

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Златен талон

    В последните изменения в закона златният талон е постоянен. След отнемане при нарушение се връща обратно. Привилегията е, че в него няма точки, които да се отнемат. Плащаш си само глобите и ти го връщат, освен в случай на употреба на алкохол.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • #17
      От: Златен талон

      Май ,това с гражданската-Бонус- Малус, ще се разсъхне.Така се коментира по медиите.Трудна работа било!
      Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

      Коментар


      • #18
        От: Златен талон

        В наши условия, в момента е абсолютно невъзможна. Системата си работи прекрасно в нормалните държави, където застраховката е на водача. У нас е на колата. По тая система никой никога не може да сметне кой колко нарушения има, защото наказателната отговорност все още е лична и не може да се носи от коли. Карам колата на Пешо и моята, хващат ме за скорост първо с едната, после с другата, наказват ме, плащам си глобите...ама аз нямам кола. Никога няма да ми се наложи да сключвам ГО...
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Златен талон

          Новото тарифиране ще доведе до по голям брой не плащащи но пък плащащите ще плащат повече.
          За протокола имам златен талон но не очаквам догодина да платя по малко за застраховка, очаквам обаче да платя повече за Гаранционния фонд.

          Коментар


          • #20
            От: Златен талон

            Аз бих си взел златен талон, най-вече за собствено удовлетворение и евентуално за гражданката отговорност...

            Коментар


            • #21
              От: Златен талон

              Мене ме карат от години ,но съм твърдо против.Говорил съм с познат полицай,тоя талон провокира доста проверяващи. При всяка проверка се прави справка в системата за нарушения ,дължимости и отнети точки ,за 23-5години ,като видят че имаш 1-2 акта и още толкова фиша за такъв дълъг период ,правят компромис ,ако не се правиш на интересен, дори да си сгафил и малко повечко,например с превишена малко над или фарове.Относно гражданската ,няма да се намалява само за колеги шофьори със златни талони , а за липса на нарушения след проверка в системата на КАТ,демек нямаш нарушения за дълъг период ,ползваш отстъпка защото не си рисков на пътя.
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Златен талон

                На мен нещо ми се губи корелацията между червен талон и застраховка. Талонът си е мой, застраховката е на колата. С моя талон (и прочее документи), аз карам всевъзможни коли. Които пък коли (от друга страна), ги карат всевъзможни хора
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • #23
                  От: Златен талон

                  Тия дивотии със застраховките са повод за цяла отделна тема.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Златен талон

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    На мен нещо ми се губи корелацията между червен талон и застраховка. Талонът си е мой, застраховката е на колата. С моя талон (и прочее документи), аз карам всевъзможни коли. Които пък коли (от друга страна), ги карат всевъзможни хора
                    Става въпрос за МПС на твое име и на застраховката към него,за други не.Това го коментират от няколко години ,но на застрахователите не им е изгодно и без държавническа намеса ,няма да стане нищо.Та за сега е фишек!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Златен талон

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Става въпрос за МПС на твое име и на застраховката към него...
                      Това в реалността, е все по-изолиран, частен случай.
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Златен талон

                        Караш много коли- застраховаш се ти, яздят я разни- застраховаш я нея.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Златен талон

                          davc талона не е червен а оранжев

                          Коментар


                          • #28
                            От: Златен талон

                            А познават дали си имал предишни актове като вдигнат синия талон към слънцето ако има дупки от телбод значи си имал акт прикачат талончето към акта

                            Коментар


                            • #29
                              От: Златен талон

                              Стискаме си ръцете на розов. А слънцето свети точно по същия начин през всички, което вече няма никакво значение, защото от известно време ходят с тамагочита, дето всичко си казват.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Златен талон

                                Колега поглеждат го преди да го проверят с тамагочито защото после е късно за черпене но ти си от тези който не черпят

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X