Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антифриз за локално парно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антифриз за локално парно

    Здравейте, кажете моля какво да сложа в парното на къщата за да не замръзва зимата.
    Антифриз обикновен, освен, че е отровен какви са другите недостатъци, цената му е изгодна-3 лв.
    Пропилен гликол, по-скъп е и не е отровен, други плюсове?
    Парното е старо гравирачно.
    Събира около 130-140 литра вода.
    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

  • #2
    От: Нтифриз за локално парно

    Аз на вилата съм с антифриз син вече 10 - та година.

    Бойлера ми е неръждаем със серпентина, ако по някаква причина серпентината се пробие ще навлезе вода от питейната във антифриза и ще го разреди , понеже налягането в отоплителната система ми е 0.9 атм. а на чешмата 3,5 атм.

    Така че няма опасност антифриз да навлезе в питейната вода.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • #3
      От: Нтифриз за локално парно

      Аз съм с някакъв обикновен жълт руски
      edoors.bg- Джаджи за врати и врати

      Коментар


      • #4
        От: Нтифриз за локално парно

        Сипвам най-обикновен и се моля да не протече?
        Нямам серпентини, ползва се само в парната инсталация.
        До колко градуса е нормално да го докарам?

        Ако може някой модератор да оправи заглавието, че с дебели пръсти и телефон се получават такива работи.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #5
          От: Антифриз за локално парно

          Пропиленгликолът освен че не е отровен други предимства няма.

          Дали е отровен би трябвало да е без значение освен ако нещо отнякъде протече и имаш кучета или деца които да го усвоят. Голям човек няма как да пострада, котка също - не ги привлича сладкото.

          До колко градуса да го разреждаш - ако го направиш -10 да речем няма никакъв шанс да пукне тръби. И да замръзне не замръзва на камък а прави каша. Кашата няма да ти пукне тръбите ама не можеш и да подкараш инсталацията докато не стоплиш къщата по някакъв друг начин.

          Ако е хубав и искаш да пази от корозия, ще трябва да го оставиш по-гъст - поне до -20.

          Коментар


          • #6
            От: Антифриз за локално парно

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Пропиленгликолът освен че не е отровен други предимства няма.
            Това реши въпроса, ще сложа най-обикновен/евтин антифриз.
            "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

            Коментар


            • #7
              От: Антифриз за локално парно

              Аз също съм със антифриз и то доста разреден и няма проблем.Веднъж ми се случи към единия радиатор да няма циркулация поради запушване,ама след няколко часа си тръгна сам.Сега го донадих със концентрат и се надявам да е ОК.
              Друго има обаче което ме притеснява и, то е от антифриза ,че разяжда алуминиевите детайли-радиаторите.Не всеки антифриз но съм виждал .

              Коментар


              • #8
                От: Антифриз за локално парно

                Сигурен ли си, че антифриза разяжда алуминия? Как да реша кое да предпазя? Тръбите или радиаторите.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: Антифриз за локално парно

                  Аз си направих системата отворена, но изхода съм извел със шлауфка на тавана. В банята имам отвор с кран и като напълня системата с антифриз, ще стои затворен.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Антифриз за локално парно

                    Пропиленгликолът издържа до по-високи температури и това е другото му предимство. Именно затова се използва и в системи на слънчеви колектори, защото позволява нагряване до 180 градуса ако правилно си спомням, без да му се влошават качествата при ниски температури.
                    Хюндай Санта фе 2,2, АК; Форд с-мах 2.0, РСК; Форд Транзит; Киа Соренто

                    Коментар


                    • #11
                      От: Антифриз за локално парно

                      Миналата година заредих моето с антифриз.Радиаторите са алуминиеви. Е,нямаше уплътнение,което не протече! Тази година пак само вода!
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • #12
                        От: Антифриз за локално парно

                        Е селски що не питаш бе,щеше да ти кажа + и - на антифриза в отоплителната инсталация.Ама вече си открил единия -.
                        Никога не сипвайте антифриз в отоплителната инсталация,ако не е нужно против замръзване.Освен че разяжда гумените уплътнения,някои антифризи правят реакция с металните части на системата и се образува една гняс , с която няма оправия. Ама кои са точно,не мога да кажа.
                        " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Антифриз за локално парно

                          Е за алуминиеви и подобни метали не са ли Г12/13 антифризите, точно с цел да не правят реакция? Имаше даже и тема нейде из форума по въпроса.
                          Subaru Legacy 2.5
                          Suzuki GS500 E

                          Коментар


                          • #14
                            От: Антифриз за локално парно

                            Първоначално публикуван от aleksna Преглед на мнение
                            Пропиленгликолът издържа до по-високи температури и това е другото му предимство. Именно затова се използва и в системи на слънчеви колектори, защото позволява нагряване до 180 градуса ако правилно си спомням, без да му се влошават качествата при ниски температури.
                            Това в даташийта на продукта ли го прочете?
                            За първи път го чувам, ако е истина ще съм доста изненадан.
                            Аз съм чел, че предимството му е само че не е отровен. Основния минус - по-високата цена. За домашна инсталация, както са писали и колегите, пропилен гликол. Когато съм купувал винаги е бил по-евтин от антифриза. За концентрацията - около 20-25% разтвор концентрат/вода. Никога не е ми е правил реакция (описаните гняс, запушване и т.н.) даже и на системи с изцяло метални/стари инсталации. Течове обаче може да се получат ако системата не е нова а преди гликола е била с вода.
                            Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Антифриз за локално парно

                              Днес си заявих 200 литра концентрат пропиленгликол на цена 5 лв/кг с ддс. При разреждане 1:1 дава - 30 градуса. Като напълня другата седмица инсталацията, ще следя за проблеми и ще пиша. Към отровния етиленгликол не смея да посегна, прекалено много хора се въртят около системата и не знам кой какво безумие може да сътвори, после мен ще съдят.
                              На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                              "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X