Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГНП Паджеро 1 2.5ТД

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

    Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
    Ами не съм отвивал докрай,само разхлабих гайката на дюзата.Да отвия цялата тръбичка,нали?След консултация с човек имал няколко Паджерота,каза да бутна първо помпата посока към главата докрай и да пробвам.Но след като почти запалва само с ръчно помпане,явно елемента в помпата бил за смяна.От Паджеро 2 била същата по негови думи,марката на моята е Зексел.Ще опитам първо дали ще я запаля,последен опит с аванса и свалям и отивам да сравнявам и да търся.
    Колега сорри , но явно си зле с тези неща.Дюзата се проверява , като я отвиеш и извадиш от главата и след това отново и навиеш горивната тръбичка. Най добре търси добър майстор. Поздрави и успех!
    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

    Коментар


    • #17
      От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

      Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
      Дюзата се проверява , като я отвиеш и извадиш от главата и ...............
      Дюзата след като се развие се слага на стенд щото не само мъглата се гледа а и налягането.

      Коментар


      • #18
        От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

        Да,зле съм все още се уча.Това ми е първия дизел и винаги са ми се стрували сложни и не съм правил опити да проуча кое как е при тях,защото и не съм имал дизелов автомобил.На бензиновите съм правил страшно много неща,но както виждам и тук ще се науча.Утре ще пробвам помпата,преди това джипа е палел от половин оборот и ако както си мисля се е скапал помпения елемент проблема ще се реши лесно.Но първо да сваля помпата и да сложа друга.

        Коментар


        • #19
          От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

          Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
          Дюзата след като се развие се слага на стенд щото не само мъглата се гледа а и налягането.
          Колега да не издраебняваме........методът е малко груб , но за сметка на това достатъчно показателенМн. ясно , че трябва налягане от ГНП то , но да ти кажа , че ако нямаш точната регулировка на самия разпръсквач на дюзата за да отваря тя при определено налягане то непременно няма да имаш и ,, пръскането на мъгла,,. Малко общо казано , но верно. Ако е пренатегната пружината натискаща разпръсквача гориво от дюзата няма да има. Ако пък е по слабо натегната дюзата тече /пикае/.
          Абе съмнява ме , че ГНП то му няма налягане.........
          Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

          Коментар


          • #20
            От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

            Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
            Колега да не издраебняваме........методът е малко груб , но за сметка на това достатъчно показателенМн. ясно , че трябва налягане от ГНП то , но да ти кажа , че ако нямаш точната регулировка на самия разпръсквач на дюзата за да отваря тя при определено налягане то непременно няма да имаш и ,, пръскането на мъгла,,. Малко общо казано , но верно. Ако е пренатегната пружината натискаща разпръсквача гориво от дюзата няма да има. Ако пък е по слабо натегната дюзата тече /пикае/.
            ...
            Глупости.
            ...

            Колега, ако в Банкя няма дизелоразбирач (в което се съмнявам) рАзходи се наоколо, че ше ти се върже по-скъпо, освен разправиите.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #21
              От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Глупости.
              ...

              Коментар


              • #22
                От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Глупости.
                ...

                Колега, ако в Банкя няма дизелоразбирач (в което се съмнявам) рАзходи се наоколо, че ше ти се върже по-скъпо, освен разправиите.
                Щом казваш..............на стендовете и баба знае.
                Последно редактирано от traper2504; 09-11-17, 10:11.
                Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                Коментар


                • #23
                  От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                  Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                  Щом казваш..............на стендовете и баба знае.
                  Не познавам някой, който може да регулира дюзи само с добро желание, и да, и мойта баба също не можеше.

                  "... ама козата си сАка пръч !", освен че това което си написал в по-предният си пост са глупости, които могат да подведат някой нищо не разбиращ.
                  Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 09-11-17, 11:57.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                    Айде Ок майсторе!
                    Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                    Коментар


                    • #25
                      От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                      Колега да не издраебняваме........методът е малко груб , но за сметка на това достатъчно показателенМн. ясно , че трябва налягане от ГНП то , но да ти кажа , че ако нямаш точната регулировка на самия разпръсквач на дюзата за да отваря тя при определено налягане то непременно няма да имаш и ,, пръскането на мъгла,,. Малко общо казано , но верно. Ако е пренатегната пружината натискаща разпръсквача гориво от дюзата няма да има. Ако пък е по слабо натегната дюзата тече /пикае/.
                      Абе съмнява ме , че ГНП то му няма налягане.........
                      Глупости.
                      Дюзата след като се развие се слага на стенд щото не само мъглата се гледа а и налягането.
                      ...
                      За разбирачите ето ви тук едни хлапета , които явно знаят повече от вас , щото моите писания са глупости. Ейй аман вече ...човек да не реши да помогне с нещо , че ние от селата сме от простолюдието и когато сме учили на времето напразно ядяхме хляба на родителите си. Уж мн. знаете ,а по един куп теми за помощ имате създадени да карате хората да ви помагат за дреболии и глупости. Що не си ги правите сами колите а мрънкате и пишете по една кофа мастило? За толкова висене пред комп. клавиатурата синтезатор да беше до сега поне кръчмарски музиканти щеше да стане от вас.
                      vankata91 По добре хвани някой добър дизелджия , че тука стана една............дизел не видели. Успех! Ето. https://www.youtube.com/watch?v=h81FVLBU2dY
                      Последно редактирано от traper2504; 09-11-17, 20:07.
                      Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                      Коментар


                      • #26
                        От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                        Смених помпата и запали,но много шумно работи и се чува метално чукане като дам повече газ,форсира се до 1900об най много и пуши сив дим яко.Въртях всякак аванса на помпата,оставих го както работи най добре но по горе описаното е най доброто.Къде да търся причината?

                        Коментар


                        • #27
                          От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                          Първоначално публикуван от traper2504 Преглед на мнение
                          ...
                          За разбирачите ето ви тук едни хлапета , които явно знаят повече от вас , щото моите писания са глупости. Ейй аман вече ...човек да не реши да помогне с нещо , че ние от селата сме от простолюдието и когато сме учили на времето напразно ядяхме хляба на родителите си. Уж мн. знаете ,а по един куп теми за помощ имате създадени да карате хората да ви помагат за дреболии и глупости. Що не си ги правите сами колите а мрънкате и пишете по една кофа мастило? За толкова висене пред комп. клавиатурата синтезатор да беше до сега поне кръчмарски музиканти щеше да стане от вас.
                          vankata91 По добре хвани някой добър дизелджия , че тука стана една............дизел не видели. Успех! Ето. https://www.youtube.com/watch?v=h81FVLBU2dY
                          Не знам колко клипа си изгледал, но със сигурност са в пъти по-малко от дюзите които са ми минали през ръцете, които щом са свалени задължително минават през помпаджия/дизелджия/или както ти е кеф, и така вече почти 30 години.
                          Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                          Смених помпата и запали,но много шумно работи и се чува метално чукане като дам повече газ,форсира се до 1900об най много и пуши сив дим яко.Въртях всякак аванса на помпата,оставих го както работи най добре но по горе описаното е най доброто.Къде да търся причината?
                          Малко по-нагоре ти казах как да си спестиш проблеми, а даже може и да ти се върже по-евтино.
                          Ако не приемаш съвета ми, Трапера да изгледа тубата и да ти каже какво да правиш.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #28
                            От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                            Първоначално публикуван от vankata91 Преглед на мнение
                            Смених помпата и запали,но много шумно работи и се чува метално чукане .......... Къде да търся причината?
                            Буталата удрят клапаните .......



                            Последно редактирано от Аndro 160; 10-11-17, 05:56.

                            Коментар


                            • #29
                              От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                              Ако ги удряха май май нямаше да пали хич.Плюс тва всичко е зацепено както на снимката,балансиращите валове и те са зацепени на белезите.Като на детонационно горене се чува.

                              Коментар


                              • #30
                                От: ГНП Паджеро 1 2.5ТД

                                Пали и работи при разминаване с 1-2 зъба. И клапаните се отпечатват на буталото. Така знам и съм виждал аз, па ти като толкова всичко ти е ясно и всичко ти е ОК, що питаш какво да правиш!?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X