Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2
Резултати 21 до 38 от 38

Тема: Самоделен трактор 1-ви опит

rumenlibia е офлайн Утвърден участник | Организатор |* МСС *
    Място
    Самоков
    Публикации
    445
    Блог Публикации
    8
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране От: Самоделен трактор 1-ви опит

За тази самоделка си търси малък дизелов двигател Бавнооборотен с голям въртящ момент , всичко друго е подигравка с труда ти .

Място
    Ямбол
    Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    0

здр колега
    Не е проблем и с 6 коня двигател да върви ,но няма да ти хареса скоростта повече от 10 км/ч,
    не можеш да постигнеш огледай се поне за 15 коня.
    След двигателя ще трябва да намалиш оборотите с редуктор или с шайби.
    За скоростната кутия и направи фланец (преходник) да можеш да ползваш оригиналния съединител

Място
    Монтана
    Публикации
    490
    Точки (при гласуване)
    9

Като гледам тая снимка виждам че диферинциала е обърнат наопаки.Сложи го както трябва иначе много скоро ще даде фира.

0887284106-Митко
    http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
    http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

Място
    Пловдив
    Публикации
    95
    Точки (при гласуване)
    7

Здрасти на всички.
    Викам да драсна един ред да не се изгуби много назад темата
    Истината е че до сега нямах никакво време за "техниката",но скоро ще трябва да се раздвижа сериозно.
    Иначе си събирам вехтории за проекта,като най същественото е два галоша 8х16 рибена кост ,4х 16" джанти от дукато (имам приятел който ще ми ги разпробие на 5х114.3)-това всичко за отзад,за отпред ми подариха 5х13 рибена кост,мисля да ти монтирам на джанти от рено. И горе долу е това.

Относно забележката за задния диф- да така е,само че е завъртян целия мост на обратно. Идеята ми тук е да монтирам моста правилно, да го издърпам малко на зад и мъничко да го повдигна.

За момента се спъвам с малък проблем, че не мога да си намеря фланеца на скоростите за гуменото каре, с който се стяга и първичния вал...

И това е за сега от мен...

Публикации
    1,155
    Точки (при гласуване)
    6

Колега, имаш две-три копчета и по тях си почнал да шиеш балтон. От крайния резултат евентуално можеш да бъдеш доволен единствено че си сътворил нещо сам, но едва ли ще ти върши работата която чакаш от него. Преди десетина-петнаесе години с един комшия на село минахме през такъв филм, разказвал съм някъде в подобните теми за трактор - самодел. Първоначално се тръгна от спрян от движение Москвич Алеко и остатъци от мотокар, постоянни промени, напасвания, проби-грешки и т.н. Получи се симпатична машина, два цилиндъра Акме, почти като Владимирец без кабина, която понастоящем се ползва за транспорт 2-3 пъти в годината. Аз участвах с някои материали, някоя изработка тук-таме и малко труд - голяма грешка - тия неща трябваше да ги вложим в прикачен инвентар и с една японска машина да си гледаме кефа. Гумите всъщност и колелата бяха най-малката грижа. Джантите с гуми за отзад бяха оригинал от някъв малък трактор /сигур нещо Зетор или ДТ/- ряза ги с ъглошлайф и заваря фланци за да станат на мотокарния мост... Джантите за отпред ги рязахме на струг и пак заварка на фланец, там е с гуми от Нива... Абе стана накрая ама толкова труд и ресурс, не си струва усилията, при положение че го има готово и вече са на всеки кръстопът, кажи-речи.

Място
    Пловдив
    Публикации
    95
    Точки (при гласуване)
    7

Готово японско вече почти си имам, трябва ми нещо не стандартно с перспектива да го развивам както най ще МИ върши работа, ааи да не забравяме за крастатА... И за балтона си почти прав, но да кажем че му имам задницата само...

Публикации
    470
    Точки (при гласуване)
    2

Колега,в една скрападжийница в Разлог днеска видях тракторче - самоделка.Видя ми се комплектно и доста кадърно правено.Направих и две три снимки,но не мога да качвам тука.Ако искаш на имейл мога да ти ги пратя.Ако представлява интерес,мога да питам за какви пари ще го даде,имам си думата с главния скрападжия

Място
    Карнобат
    Публикации
    2,176
    Точки (при гласуване)
    10

Имам двигател акме, иска само леглата на клапаните да се правят и един карборатор. Бавно оборотен мисля беше 15 кс. Слагат го на косачка бчс
    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

Място
    Пловдив
    Публикации
    95
    Точки (при гласуване)
    7

Цитат Мнение на kosta-s Преглед на публикациите
    Колега,в една скрападжийница в Разлог днеска видях тракторче - самоделка.Видя ми се комплектно и доста кадърно правено.Направих и две три снимки,но не мога да качвам тука.Ако искаш на имейл мога да ти ги пратя.Ако представлява интерес,мога да питам за какви пари ще го даде,имам си думата с главния скрападжия
    Колега да падам си мазохист, но за още една скраб няма да ида пак до другия край на бг.
    Иначе мерси наистина за информацията

petroffbg е офлайн
    Пламен Петров
    Старши участник | Организатор || +ПЛ |
    Място
    СИЛИСТРА
    Публикации
    4,017
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Николай Шишков Преглед на публикациите
    Колега да падам си мазохист, но за още една скраб няма да ида пак до другия край на бг.
    Иначе мерси наистина за информацията
    Чак пък на другият край,ей го де е Разлог.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

Място
    Пловдив
    Публикации
    95
    Точки (при гласуване)
    7

Тва дето ми е в гаража го докарах от Русе август месец с Рено експрес (колата ми е много стегната за годините си) с седалки докрай напред (висок съм почти 180 и тежат 110кг) задния капак и него не можах да го затворя... Та не че е проблем ама ако можем да пропусна

Публикации
    470
    Точки (при гласуване)
    2

Къде е Русе,къде е Разлог.Отделно че днеска в двора ми има поне две коли РВ,обикновено се връщат празни.

Място
    Пловдив
    Публикации
    95
    Точки (при гласуване)
    7

Тътътътъ стига изкушения ... Няма каде да ги държа няма кога да ги правя а и жената ша ма изгони

Място
    Добрич
    Публикации
    814
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на badboy86 Преглед на публикациите
    ....това е последното нещо дето се троши в москвича. ....
    От ЛИЧЕН опит и статистика в м/у блоковото пространство.
    На два пъти за 80 000 км - троши диф.
    Първа смяна на съединител оригинален на 55000 .
    Първия краш на 60 000 нов диф , втория на 72 000 .
    Купувани са нови от Мототехника...
    Космича не можа да пребори психическата бариера от 100 000км пробег .
    Мир на скрапа му.

Мисълта ми е че руските части не са най читавите ....еле ако са правени ( когато и да са правени ) ...
    Повече късмет за читава работа имате ако си купите търкачки .
    Късмета , както казва Санчо ....

Място
    Пловдив
    Публикации
    95
    Точки (при гласуване)
    7

Аз съм карал 408и 1360 правен на пикап, бях му сложил одзад между моста и гредите предни пружини от Варшава, закачах и ремарке, ползвах го 3 години за извозване на оборски тор, за грозде лятото което се теглеше и там знам килограмите които са стигали не веднъж до 1300-1400кг,съединител не можах да правя(скъсаха се гредите на мястото на допълнителните пружини.,последва предаване за скрап) нито диф.

Та имам си няква идея за космическия диф обаче тук вече имам промени: почти два пъти по-големи гуми и по-лошото (лично мое мнением) ще трябва да намаля оборотите сигорно около 8 пъти.... Което според мен ще доведе до съвсем различен въртящ момент на диф-а. Единственото хубаво в случая е че едва ли ще има килограми за да го счупи преди да пробуксува колело....
    Но това вече спрях да го мисля... Квото стане....
    Последно редактиран от Николай Шишков ; 14-02-18 в 07:49

Място
    Пловдив
    Публикации
    95
    Точки (при гласуване)
    7

Е малко да раздвижа темата.
    Предварително искам да се извиня за снимките ама не мога да се оправя с тях и тва си е. Добавил съм ги в албума на снимка бг, линка го има в първото мнение на темата.

И така за... Нещото.(след днеска вече тотално се обърках и незнам как да го наричам) не работя много по проекта но вече мисля ми се поизбистриха малко нещата Първо завъртях целия заден мост на обратно(можеше и да завъртя само прасето но нещо не ме кефеше пропката за източване да е отгоре), същевременно го повдигнах и го издърпах максимално назад( моля не ме съдете за заварките и за неокрепването след като видя че всичко работи ще доусилвам доста) ,завъртях спирачните табли в правилната посока че цилиндърчетата дойдоха отдолу, после се заиграх малко с предните гуми нарочно исках да ги монтирам на джанти от лека кола при което се наложи и да ги монтирам наобратно, но мисля че всичко се получи за сега ( след днешния ден вече съм сигорен че ще си правя задвижващ преден мост). После реших да обърна малко фнимание на "геврека". Наличната кормилна колона представляваше раждив прът лагеруващ в ръждива тръба без втулки без нищо, няма да коментирам какво беше. Имах кормилна колона от рено лагуна... Монтирах я! Луфтовете почти изчезнаха и волана се върти вече буквално с едно кутре. За момента ми е достатъчно. Следваше седалкатА... Подариха ми седалка от сивик... Липсваше и едната релса .. Неска от сутринта до след обяд си играх да и правя шина за да може да се мести напредназад ( в момента нямам никакъв заварачен апарат, не питайте как е правих тая щуротия само с болтове ) но мисля че и тя се получи. И сега най-интересното( поне за мен де) бях си сложил новичкия стар малък двигател да умувам ремъците и стартери и алтернатори и целия панаир и ...... Най-неочаквано за мен изхвърлих всичко на земята , изкарах си 1.6д-то сложих му скоростите без маховик и без нищо само за габарити да го премеря и... Воала. Мечо пух не напразно е казал колкото повече толкова повече. Реших че ще е с този мотор. До тук съм стигнал, сега ще наблегна да фиксирам мотора на тампони, да му направя лапи, да заваря дифа и да го вържа с другия диф, после да паля и да видя какви щеса предавките и ако сичко ме остройва да го разпердушиня, да усиля много, малко да го разкрася, а да да си вържа и спирачките. И после да видим какво съм направил и те тва е! Приятна вечер на всички.

Място
    Добрич
    Публикации
    814
    Точки (при гласуване)
    5

Цитат Мнение на Николай Шишков Преглед на публикациите
    ... в момента нямам никакъв заварачен апарат....
    Ти сериозно ли?
    Всичко на рязане, пробиване и болтчета ли си правил до сега ?

ПОКЛОН

Място
    Пловдив
    Публикации
    95
    Точки (при гласуване)
    7

Сериозно ми се провалиха плановете за почивните дни и на инат на мен си реших че днес ще имам монтирана седалка при тва и регулираща...естествено това се отнася само за седалката и днешния ден.... Не съм чак толкоз луд/тъп...

Страница 2 от 2 ПървиПърви 1 2

Сходни теми

1. Самоделен теглич
    От c0dy^ във форум MITSUBISHI
    Отговори: 53
    Последно мнение: 12-12-16, 23:32
  2. Самоделен Генератор за Ток ?!?
    От Band17a във форум Генератори, водни, вятърни, с ДВГ и други
    Отговори: 41
    Последно мнение: 11-11-13, 17:46
  3. Самоделен струг
    От zvera във форум Инструменти и обработка на детайли