Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самоделен трактор 1-ви опит

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Самоделен трактор 1-ви опит

    Тва дето ми е в гаража го докарах от Русе август месец с Рено експрес (колата ми е много стегната за годините си) с седалки докрай напред (висок съм почти 180 и тежат 110кг) задния капак и него не можах да го затворя... Та не че е проблем ама ако можем да пропусна

    Коментар


    • #32
      От: Самоделен трактор 1-ви опит

      Къде е Русе,къде е Разлог.Отделно че днеска в двора ми има поне две коли РВ,обикновено се връщат празни.

      Коментар


      • #33
        От: Самоделен трактор 1-ви опит

        Тътътътъ стига изкушения ... Няма каде да ги държа няма кога да ги правя а и жената ша ма изгони

        Коментар


        • #34
          От: Самоделен трактор 1-ви опит

          Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
          ....това е последното нещо дето се троши в москвича. ....
          От ЛИЧЕН опит и статистика в м/у блоковото пространство.
          На два пъти за 80 000 км - троши диф.
          Първа смяна на съединител оригинален на 55000 .
          Първия краш на 60 000 нов диф , втория на 72 000 .
          Купувани са нови от Мототехника...
          Космича не можа да пребори психическата бариера от 100 000км пробег .
          Мир на скрапа му.

          Мисълта ми е че руските части не са най читавите ....еле ако са правени ( когато и да са правени ) ...
          Повече късмет за читава работа имате ако си купите търкачки .
          Късмета , както казва Санчо ....

          Коментар


          • #35
            От: Самоделен трактор 1-ви опит

            Аз съм карал 408и 1360 правен на пикап, бях му сложил одзад между моста и гредите предни пружини от Варшава, закачах и ремарке, ползвах го 3 години за извозване на оборски тор, за грозде лятото което се теглеше и там знам килограмите които са стигали не веднъж до 1300-1400кг,съединител не можах да правя(скъсаха се гредите на мястото на допълнителните пружини.,последва предаване за скрап) нито диф.

            Та имам си няква идея за космическия диф обаче тук вече имам промени: почти два пъти по-големи гуми и по-лошото (лично мое мнением) ще трябва да намаля оборотите сигорно около 8 пъти.... Което според мен ще доведе до съвсем различен въртящ момент на диф-а. Единственото хубаво в случая е че едва ли ще има килограми за да го счупи преди да пробуксува колело....
            Но това вече спрях да го мисля... Квото стане....
            Последно редактирано от Николай Шишков; 14-02-18, 07:49.

            Коментар


            • #36
              От: Самоделен трактор 1-ви опит

              Е малко да раздвижа темата.
              Предварително искам да се извиня за снимките ама не мога да се оправя с тях и тва си е. Добавил съм ги в албума на снимка бг, линка го има в първото мнение на темата.

              И така за... Нещото.(след днеска вече тотално се обърках и незнам как да го наричам) не работя много по проекта но вече мисля ми се поизбистриха малко нещата Първо завъртях целия заден мост на обратно(можеше и да завъртя само прасето но нещо не ме кефеше пропката за източване да е отгоре), същевременно го повдигнах и го издърпах максимално назад( моля не ме съдете за заварките и за неокрепването след като видя че всичко работи ще доусилвам доста) ,завъртях спирачните табли в правилната посока че цилиндърчетата дойдоха отдолу, после се заиграх малко с предните гуми нарочно исках да ги монтирам на джанти от лека кола при което се наложи и да ги монтирам наобратно, но мисля че всичко се получи за сега ( след днешния ден вече съм сигорен че ще си правя задвижващ преден мост). После реших да обърна малко фнимание на "геврека". Наличната кормилна колона представляваше раждив прът лагеруващ в ръждива тръба без втулки без нищо, няма да коментирам какво беше. Имах кормилна колона от рено лагуна... Монтирах я! Луфтовете почти изчезнаха и волана се върти вече буквално с едно кутре. За момента ми е достатъчно. Следваше седалкатА... Подариха ми седалка от сивик... Липсваше и едната релса .. Неска от сутринта до след обяд си играх да и правя шина за да може да се мести напредназад ( в момента нямам никакъв заварачен апарат, не питайте как е правих тая щуротия само с болтове ) но мисля че и тя се получи. И сега най-интересното( поне за мен де) бях си сложил новичкия стар малък двигател да умувам ремъците и стартери и алтернатори и целия панаир и ...... Най-неочаквано за мен изхвърлих всичко на земята , изкарах си 1.6д-то сложих му скоростите без маховик и без нищо само за габарити да го премеря и... Воала. Мечо пух не напразно е казал колкото повече толкова повече. Реших че ще е с този мотор. До тук съм стигнал, сега ще наблегна да фиксирам мотора на тампони, да му направя лапи, да заваря дифа и да го вържа с другия диф, после да паля и да видя какви щеса предавките и ако сичко ме остройва да го разпердушиня, да усиля много, малко да го разкрася, а да да си вържа и спирачките. И после да видим какво съм направил и те тва е! Приятна вечер на всички.

              Коментар


              • #37
                От: Самоделен трактор 1-ви опит

                Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                ... в момента нямам никакъв заварачен апарат....
                Ти сериозно ли?
                Всичко на рязане, пробиване и болтчета ли си правил до сега ?


                ПОКЛОН

                Коментар


                • #38
                  От: Самоделен трактор 1-ви опит

                  Сериозно ми се провалиха плановете за почивните дни и на инат на мен си реших че днес ще имам монтирана седалка при тва и регулираща...естествено това се отнася само за седалката и днешния ден.... Не съм чак толкоз луд/тъп...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Самоделен трактор 1-ви опит

                    То темата е стара, но ако имаш възможност, сложи по-добър диф. Москвича може и да е здрав, но не е мислен да оре.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X