Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вода от обезвлажнител или климатик?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Вода от обезвлажнител или климатик?

    В София водата е 'мека'. От години (10+) наливан директно от чешмата в охладителната система и драма не е имало.

    Иначе водата от сушилнята също е един вид дестилирана, ама има много финни власинки в нея. Ако тръгна да я ползвам ще трябва 100% някаква филтрация. С чешмяната е по-лесно .

    Коментар


    • #32
      От: Вода от обезвлажнител или климатик?

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Иди си сипи от горна баня и виж кога ще зеленяса.
      Живея точно под долната чушмя, даже съм обяснявал тука на форумджии от провинцията, как да стигнат, щото искаха да си налеят. По Татово и по Янчулево време често спираха водата, та съм си наливал и с кофа, да си плакна тоалетната. Даже ме снимаха от "Нощен труд" - некъв идиот си налива минерална вода... в кофа ?!
      Зеленясва ли, жабунясва ли, не знам каква е точно думата, но се разваля. Немам микроскоп, сигурно могат да се видят чехълчета и еуглени вътре На тази в запечатаните бутилки от дистрибутора явно ѝ правят някаква стерилизация - с озон ли, с УВ-лъчи ли, не знам. Но отворѝ едно купено шише, отлей / изпий половината и остави полу-пълната бутилка на слънце и гледай какво става.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: Вода от обезвлажнител или климатик?

        Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
        В София водата е 'мека'. От години (10+) наливан директно от чешмата в охладителната система и драма не е имало.
        Вярно!
        Скоро тествахме - от чешмата на Голямото Добрутро: около 5 швабише градуса.
        От чешмата на наше и съседно село: 14, 15.
        Та водата от влагоабсорбатора си я ползвам на общо основание.
        За всичко, освен за пиене.
        За пиене може от чешмата [emoji23]




        Враг усраине

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X