Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глинени гювечи - гледжосване и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Глинен гювеч - рецепти

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Много ме заинтригува това:

    Мнение на Книгата с рецепти
    А за тези, които бързат, напомняме, че всички ястия в глинени съдове са подходящи за микровълнова фурна и стават много вкусни.



    Някой пробвал ли е да готви, не да подгрява готово ястие в гюведже/гювече в микровълнова фурна? Щото в офиса имам само микровълнова, нито обикновена фурна, нито котлони?
    Не опитвайте това вкъщи! (И в офиса, де). Гювечето изкипя, оля цялата печка вътре и отвън даже, а съдържанието - сурово.
    Не става. Микровълновата печка явно си е само за подгряване и някакви супер-бързи аламинути.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #32
      От: Глинени гювечи - гледжосване и други

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...
      Проверката има или няма олово би трябвало да може да се направи относително лесно с материали от аптеката.
      И аз да се присъединя към любимеца на цялото прогресивно човечество - как? Няма да се дърпам, ако проверката включва и други метали със сходна токсичност.

      Коментар


      • #33
        От: Глинени гювечи - гледжосване и други

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение



        Е, то на грънчар за грънци трудно може да му се верва. Нали с продажбата на такива се изхранва. Няма да каже, че са отровни, я?
        То и с адвокатите така Мен няма за какво да ме лъже аз не съм му клиент .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Глинени гювечи - гледжосване и други

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          То и с адвокатите така Мен няма за какво да ме лъже аз не съм му клиент .
          Ама може да знае, че споделяш по разни форуми, пък там има потенциални клиенти
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #35
            От: Глинени гювечи - гледжосване и други

            Чак толкова добре не ме познава . Оправям му машините като скапе някоя та няма причини да ме лъже . Щом непременно ти се вярва че ще умреш точно от това твой проблем Аз по тоя повод ще юрна жената да спретне едни местни гюведжета Цял живот работя с олово ; азбест и всякакви други химии набедени за отровни пък още съм жив и здрав . Единя ми дядо целия му живот мина в металургията и то в най отровната пък нямаше един изваден зъб и не знаеше какво е това животно доктор Подмина 90 и му спря сърцето докторите казаха че просто е свършил ресурса на моторчето .
            Последно редактирано от sek.1; 05-11-17, 07:08.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #36
              От: Глинен гювеч - рецепти

              Микровълновата има мощност, която се настройва. Ако си го пуснал на 800W и нагоре, е нормално да тръгне да те търси. Аз не готвя в микровълновата, защото имам нормална печка и от микровълновата нещата стават повече като варени, но съм виждал точно гювече как го готвят в микровълнова. Иначе в нета има достатъчно рецепти за микровълнова.
              Последно редактирано от silverfox; 05-11-17, 07:55.
              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

              Коментар


              • #37
                От: Глинен гювеч - рецепти

                Минималната мощност използвах. Микровълнова ползват кръчмарите за бързо приготвяне на "заготовки". Имам една голяма професионална в мазето, даже съм оферирал тук, че я подарявам. За аматьорски изпълнения - нещо с полуфабрикати, беконче, наденица, топчета кайма, става и домашна. Нооооо аз се опитах да правя шкембе
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #38
                  От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Ма пише, че до наследствени малфоррмациЙ водело, бре, Бочо? Не баба ти, ами ти или децата ти? ............................................
                  Би ли обяснил по-подробно за тази "фрита", дето била по-евтина от оловния окис?
                  Нали не мислиш,че тая грънчарница я е правил дедо ми? Сигурно неговия прадедо я е правил та тия малформациЙ требе и тия хора да са засегнали.А те си беха читави,виж са мене си не гарантирам ама това не ще да е от гледжосаните грънци.
                  Сега сериозно щото и гледж съм виждал как се добива а и съм поработил в Изида (керамичен завод)ако не знаеш де.Фритата е стъклена маса за глазурата на керамиката.Топи се в пещи и се добиват прилични количества (Изида произвеждаше 20т седмично) това за цялата наша тогавашна керамична промишленост включая и Троянската.
                  И чисто визуално се различават , едното си е прозрачно стъкло а глечта има леко жълтеникъв оттенък
                  Те сегашните грънчари глината си купуват готова а не си я правят сами та гледж ще произвеждат!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                    То за да си произведеш сам глината най вече около теб трябва да има находище от където да я изкопаеш .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #40
                      От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Waldorf-“Men’s-Bar”-Crystal-Whiskey-Glasses-.jpg
Прегледи:1
Размер:113.5 КБ
ID:5771862Уиски в чаши от оловен кристал също ли е вредно?
                      It is easier to fool people than to convince them they have been fooled.
                      Mark Twain
                      https://www.flickr.com/people/195891565@N06/

                      Коментар


                      • #41
                        От: Глинени гювечи - гледжосване и други

                        ОК. Приемам на Бочо64 отговора за задоволителен и се оттеглям от темата. Който иска да си остава тука и да си пише глупости за оловно стъкло, дълги крака и дълголетието на дядовците и бабичките, родени през първата четвърт на 20-ти век (апропо - те всички изкараха над 80 години, освен ако някой не ги уби или заразна болест покоси междувременно).
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #42
                          От: Глинен гювеч - рецепти

                          Аааааа, шкембе и гювече са различни неща. За супа не съм сигурен как може да се нагласси, за да не изкипи. Иначе аз и греяна ракия съм правил в микровълновата, ама гледам през прозореца, че 2-3 пъти като бълбукне и после тръгва на разходка.
                          Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Глинен гювеч - рецепти

                            Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                            Аааааа, шкембе и гювече са различни неща.
                            Нещо като "шкембе в саханче", ама не запечено, а задушено, или като "телешка глава в шкембе", без телешкото Така или иначе - не става.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: Глинен гювеч - рецепти

                              Т.е. като шкембе в масло на фурна? Че какво му е изкипяло, особено на ниска мощност?
                              Седя и си мисля... по едно време усещам, че само седя...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Глинен гювеч - рецепти

                                Първоначално публикуван от silverfox Преглед на мнение
                                Т.е. като шкембе в масло на фурна? Че какво му е изкипяло, особено на ниска мощност?
                                Сосът, който се беше образувал. Шкембето беше полусварено, наредих го в гювечето с чесън, малко лук, пипер и т.н., пуснах на минимална мощност (1 ст. след функция "размразяване"), но го държах 20 минути, щото нали "в гювеч хубавите работи бавно стават". Все пак в книгата, дето е цитирана във форума пише "готвене" в гювече на микровълнова фурна. Не става. Става само "загряване", респ. "изкипяване", ако прекалиш с времето. Мешавици с разни яйца, кашкавали и колбаси, дето и сурови стават за ядене, сигурно се получават идеално. Явно това са имали предвид под "готвене".
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X