Обява

Свий
Няма добавени обяви.

SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

    Здравейте колеги, проблема при мен не е от сега, трудния старт сутрин го имаше и миналата година.
    Най общо казано, колата не пали от първия път когато температурите паднат както са в момента, това продължава цяла зима и когато
    сутрин температутите са около и над 10 градуса, пали от раз.
    Имам монтиран ГИ, ходих при човека който го монтира за проверка дали някъде не пропуска газ която да се натрупва в цилиндрите, неговия отговор беше че всичко е здраво и всичко работи.
    Цяла пролет, лято, и до преди две седмици колата палеше от първото завъртане сутрин, с падането на температурите се налага стартера да върти все повече, и от два дена не пали. Щом върна ключа и врътна пак, пали от четвърт.
    Правил съм всякакви опити, да я обръщам на бензин преди да я загася, да я карам няколко дена на бензин, да я обръщам на бензин 5мин. преди да я угася и т.н. но щом навън изстине колата не пали.
    Като запали от второто завъртане няма прекъсване, не тресе, работи равномерно и оборотите са стабилни. Филтрите се сменят редовно, свещите са нови, преди всяка смяна на масло и филтри, минава добавка за почистване на горивната система но проблема остана.
    Всички кабели, букси, кабелни обувки, връзки, са почистени и третирани с контактен спрей, няма клеясало, няма ръждясало-аптека!
    Дайте насоки къде да търся проблема, някой датчик може би, или бобина ... или и аз не знам вече какво
    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

  • #2
    От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

    С какво масло я караш?
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #3
      От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

      Привет Здравко
      Миналата година беше с Моtul 5W40 сега е с Yacco 5W30, държи се по-един и същи начин, без значение какво е маслото.
      SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

      Коментар


      • #4
        От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

        Привет, Христофор. Защо пропусна Резово това лято? Бензиновата помпа да не се е разсъхнала и да не прави достатъчно налягане?
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

          Не сме го пропускали Само че тази година тръгнахме от Дуранкулак и полека надолу до Резово. Всяка година сме там, няма пропуск, просто датите варират м/у последната и предпоследната на Август, и след Резово сме на Аполония. Тази година бяхме там последната на Август и по-случайност се отцели празника на селото. До година пак сме там!
          Мога ли да я проверя помпата на полеви условия без сваляне? Ония клапан за налягането на бензина и той е здрав, не знам това дали има някаква връзка със състоянието на помпата.
          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

          Коментар


          • #6
            От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

            Абсолютно същия проблем с Гранд Витарата на приятеля ми. Следя темата с интерес.

            Коментар


            • #7
              От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

              Катализатор, ламбда сонда преди и след него. Вентилацията на картерните газове да се провери, разкачете сондите една по една и пробвайте.

              Коментар


              • #8
                От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                Катализатор, ламбда сонда преди и след него. Вентилацията на картерните газове да се провери, разкачете сондите една по една и пробвайте.
                Правихме диагностика на няколко места, като навсякаде излиза, че дясна ламбда сонда не работи. Купихме нова и я сменихме, пак си гасне. После навсякаде където правихме диагностика казват махнете катализаторите, и ги махнахме, светна чека и сложихме фтулки на сондите пак същото, слагахме добавки на Редекс и пак си гасне и понякои път в движение почва да придърпва и като и върнеш газта и се оправя. А най интересното което ни се случи беше, че като си записахме час в Сузуки Бургас за диагностика, диагностика който ровеше с компа каза, че не е записала никакви грешки, и като го питахме от какво може да е това неговия отговор беше: НЕЗНАМ, АЗ ОТ ЯПОНСКИ АВТОМОБИЛИ НЕРАЗБИРАМ.

                Коментар


                • #9
                  От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

                  Колега разреши ли проблема с гранд витарата,че и при мен се появи,само че моята е 2.0i

                  Коментар


                  • #10
                    От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

                    Здравейте, т.нар. проблем е на лице, в смисъл че не съм търсил никакво решение. Сега колата пали от раз без никакъв проблем, и двигателя работи нормално. Не мисля повече да се занимавам с този казус, ще оставя това на следващия собственик
                    SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                    Коментар


                    • #11
                      От: SUZUKI GRAND VITARA 2.5 - Труден старт сутрин когато е студена

                      При мен пък при старт понякога има някакво цвилене, което обикновено след по-малко от минута спира. Знам ли го какво е, откакто съм я взел го има, ама все някога трябва да се види от какво е...

                      А и винаги трябва да подържа малко ключа, не пали от раз. Но поне не става по-зле с времето.
                      Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X