Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

    Здравейте колеги, притежавам VW Tiguan TDI 2.0 140 коня.. поради някаква причина антифриза почна да намалява, закарах го на сервиз направиха тест за изгорели газове и казаха че гарнитурата е за смяна след което ми го смениха, главата е шлайфана и проверена за пукнатини.. Взех колата от сервиза с надеждата че вече всичко е наред да ама не след няколко седмици каране антифриза отново почна да намалява доливам около 1 литър на 100км.. Видими течове няма по двигателя под двигателя.. само тази седмица съм долял 7-8 литра течност.. Закарах колата в официален представител на фолкцваген в гр. Русе и там ми казаха че налягането в цилиндровата глава е двойно по високо от нормалното и като извод цялата работа ми предложиха да ми сменят глава + гарнитура но не са 100 % сигурни че ще се разреши проблема.. Теста за наличие на изгорели газове отново е положителен ... Моля ви за помощ какво да направя, някой имал ли е подобен проблем? Може ли проблема да е на друго място ?

  • #2
    От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

    Изхвърля го в движение антифриза, затова не виждате теч ......
    В "официален представител" смяна на глава би струвала много, не ми се мисли колко много, и то при положение, че не искат да поемат гаранция.
    Проблема може да е в блока - спукан цилиндър, или крив блок - работата става или не-възможна от към ремонт, или твърде дебела + криеща много рискове от провал.
    Аз бих търсил читав втора употреба ДВГ.

    Коментар


    • #3
      От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

      Първоначално публикуван от saltik Преглед на мнение
      Здравейте колеги, притежавам VW Tiguan TDI 2.0 140 коня.. поради някаква причина антифриза почна да намалява, закарах го на сервиз направиха тест за изгорели газове и казаха че гарнитурата е за смяна след което ми го смениха, главата е шлайфана и проверена за пукнатини.. Взех колата от сервиза с надеждата че вече всичко е наред да ама не след няколко седмици каране антифриза отново почна да намалява доливам около 1 литър на 100км.. Видими течове няма по двигателя под двигателя.. само тази седмица съм долял 7-8 литра течност.. Закарах колата в официален представител на фолкцваген в гр. Русе и там ми казаха че налягането в цилиндровата глава е двойно по високо от нормалното и като извод цялата работа ми предложиха да ми сменят глава + гарнитура но не са 100 % сигурни че ще се разреши проблема.. Теста за наличие на изгорели газове отново е положителен ... Моля ви за помощ какво да направя, някой имал ли е подобен проблем? Може ли проблема да е на друго място ?
      Защо не отидете на първото място, да ви върнат парите,или да го оправят? Коя година е колата ? Какъв е кода на мотора?

      Коментар


      • #4
        От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Защо не отидете на първото място, да ви върнат парите,или да го оправят? Коя година е колата ? Какъв е кода на мотора?
        Колата е от 2008 година, код на двигателя CBAB пише в талона.. Върнах се в сервиза и ми казаха че те са направили всичко както трябва и че аз може би съм прегрял колата.. Странно но сменената гарнитура нямаше следи от пробив

        Коментар


        • #5
          От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

          Кой код е мотора. Помня че само C няма проблем с пукане на глави

          Коментар


          • #6
            От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

            CBAB

            Коментар


            • #7
              От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

              Тези които нямат проблем са с код BMM, 8 клапа.Всичките други до 2012 са проблемни.
              И то именно пукат глави,дюзи и турбо.
              Документи от първият сервиз? Касови бележки и т.н?
              Последно редактирано от FiveFinger; 01-11-17, 20:26.

              Коментар


              • #8
                От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                Имам само обща фактура за части + труд

                Коментар


                • #9
                  От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                  Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                  Изхвърля го в движение антифриза, затова не виждате теч ......
                  В "официален представител" смяна на глава би струвала много, не ми се мисли колко много, и то при положение, че не искат да поемат гаранция.
                  Проблема може да е в блока - спукан цилиндър, или крив блок - работата става или не-възможна от към ремонт, или твърде дебела + криеща много рискове от провал.
                  Аз бих търсил читав втора употреба ДВГ.
                  Подкрепям мнението на колегата!
                  Ако въобще става нещо от този мотор по-добре не го карай така.
                  През годините на 3 коли ми се случвало да правя ремонт на мотор и успеха е може би около 1.5 (от 3).
                  По мое мнение не си заслужава да правиш главата във VW, просто защото няма как да си сигурен, че проблема е в главата. Ако си от София мога да ти кажа добър сервиз, където си вършат работата съвестно и разполагат с добра база - това само при желание от твоя страна!

                  Коментар


                  • #10
                    От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                    Браузъра нещо се бъзика, сори!

                    Коментар


                    • #11
                      От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                      Първоначално публикуван от saltik Преглед на мнение
                      Имам само обща фактура за части + труд
                      Една консултация с адвокат ще ти е 50лв за 1ч. Нека той да и подготви документите с иск за щети. Трябва да знае как се прави. И друго не мога да разбера. Даваш над 2000лв за услуга, получаваш насреща 0, и нещата си остават там?

                      Коментар


                      • #12
                        От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Тези които нямат проблем са с код BMM, 8 клапа.Всичките други до 2012 са проблемни.
                        И то именно пукат глави,дюзи и турбо.
                        Документи от първият сервиз? Касови бележки и т.н?
                        Това не е изобщо вярно, че всички до 2012 са проблемни.
                        Тези с трибуквени кодове са помпа-дюза, не ги бъркай с комън-рейл, които са с четирибуквени кодове. Всички комън-рейл нямат вродени проблеми нито с пукане на глави, нито с дюзи, нито с турбини.

                        Коментар


                        • #13
                          От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                          Да бе, хич нямата проблеми с дюзи, вихрови клапи и с турбо. Оправят ги след 2011г.

                          Коментар


                          • #14
                            От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                            Не, нямат проблеми като помпа-дюза нито с дюзи, нито с вихрови клапи(това се чудя от къде пък го измисли), нито с турбините. Това, че ти си си решил така, не го прави реалност.

                            Коментар


                            • #15
                              От: VW Tiguan сериозна загуба на антифриз

                              CBBB

                              • From about 2007
                              • 125 kW @ 4200 min-1 / 350 Nm @ 1750-2500 min-1
                              • EU4 (EU5 Skoda SSP 80) emissions regulation
                              • Common-Rail piezo controlled injectors (110-148 V)
                              • Aluminium intake manifold with swirl flaps

                              Хубаво е малко да прочетеш,преди да пишеш на изуст!
                              Какви са дюзите? Swirl flaps като зацикли моторчето което ги управялява, а то го прави поради всякаква мизерия, отиваш на смяна 1000лв +.
                              Последно редактирано от FiveFinger; 03-11-17, 17:38.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X