Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

    Здравейте колеги,собственик съм на Гранд Витара 2.0 HDI 2003г мотора на Пежо имам следния проблем: При движение на 2,3,4 без значение на коя скорост ако оборотите паднат под 1500-1700 колата угасва и светва чека на таблото!Трябва да сляза на 1ва за да поеме колата!При проверка с компютър няма грешки!Някой ако се е сблъсквал с този проблем моля да помогне!Благодаря!

  • #2
    От: Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

    Колеги от 200 души гледали темата никой ли не може да подскаже нещо...............къде да търся проблема или поне кой може да помогне............

    Коментар


    • #3
      От: Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

      Ами ти не си обяснил достатъчно подробно....на студено ли е така, на топло ли, винаги ли? Пуши ли някъв конкретен цвят като го прави, в останалите режими как върви, пали ли лесно....

      Няма диагностик на тоя свят в която и да е област, който да може само по такова описание да ти каже проблема.

      Все едно да идеш на лекар и да кажеш "боли ме глава, от какво е".....еми може да ти е високо кръвното, може да имаш тумор....ако разбираш какво се опитвам да кажа

      Иначе стандартните и лесни за проверка неща при загуба на мощност на дизел са филтри и цедки по системите (въздушна и горивна) и дебитомер. По-трудните помпа и дюзи. Другото вече са разни екзотики и терминални повреди

      Коментар


      • #4
        От: Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

        Колата го прави и на топло и на студено,не пуши нищо,върви на пушка но както си карам на 5 скорост със 60-70км.като паднат оборотите под 1500 и при подаване по рязко на газ изгасва и светва чека после остава светнал при провторно палене! Гася го като отключа и заключа от ключа при угасен контакт!(чека)!Това го прави на всички сорости без първа! Пали нормално на 2-3 завъртане.....

        Коментар


        • #5
          От: Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

          С каква диагностика го гледате това, че светва чека, а няма грешки?
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          08седем9010З60
          MAKE RALLY NOT WAR
          Confidence in Motion

          Коментар


          • #6
            От: Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

            Първоначално публикуван от Preslav Peychev Преглед на мнение
            С каква диагностика го гледате това, че светва чека, а няма грешки?
            Светва една лампа оражева Като въртолет това е чека до колкото съм запознат и си свети като колата работи! Гася я с отключване и после заключване едно след друго и след тази пряцедура няма грешка така ми казва стария собственик..........дали е така не знам нямам диагностична апаратура........всъщност имам един OBD2 адаптор и с програмата CARISTA но не съм пробвал....ще го направя .....


            .

            Коментар


            • #7
              От: Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

              Разбрахте ли какъв е проблема.

              Коментар


              • #8
                От: Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

                и моята прави така от какво е

                Коментар


                • #9
                  От: Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

                  Добър вечер от скоро съм собственик на Grand Vitara 2.0 HDI,Интересувам се от слабите места на този мотор благодаря предварително

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нарушена динамика на Suzuki Grand Vitara 2-0 HDI-2003г.

                    проблема след 100 майстори го реших сам искаха да сменям дюзи датчици какво ли не аз смених помпата в резервоара и сега спи джипката

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X