Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    Колеги, ето малко опит и от мен в Гемания: снимали са ме със скорост от 59км/ч, след махането на 5% толеранс се получиха 56км/ч и при положение,че макс. разрешена е 50 си отнесох фиш от 15 Евро. Всички стационарни и мобилни камери в Германия трябва да имат толеранс 5%,което го пише в глобата,като си я получиш по пощата. Мен са ме гонили с БМВ куките извън града (без да знам, че са куки) с камера вътре и затъмнени стъкла и ме бяха снимали (показаха ми полсе на монитора си), че съм бил с 43км/ч над разрешеното, но извън града и след приспадането на толеранса от 5% минах под 40км/ч над разреяената скорост и се разминах само с 3 точки от мак. 8 и 270 Евро. Инъче ме чакаше 1 месец без книжка и 450 Евро глоба. Полицаят ми каза, че малко по на север от тук в Дания за това направо те откарват в затвора и е много вероятно да ти конфискуват колата. Колега мой в Норвегия за 2 км над разрешената скорост след толеранса отнесе 200 Евро глоба.
    Що не заведе дело? Апаратурата имаше ли стикери или документ, че към момента е с надлежните документи? Те представиха ли ти се ? Или глобата е поносима? Ако беше с Sкл така ли щяха да се гъбаркат?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #32
      От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

      КОлега, след като ме изпревариха с тяхното БМВ и ми пуснаха буркана да ги следвам, едвам успях да си сложа колана и да махна антирадара,който си носех от БГ. Аз съм се научил тук да не слагам колан. Слагам само един накрайник да не пищи колата и толкоз. Ако ще съм на дълъг път го слагам вече. Представиха ми се, поканиха ме да изгледам видео-то в тяхната кола, а аз отказах и им казах, че им вярвам. Но те настояаха и аз реших да видя просто оборудването им отвътре. Тъкмо се връщах от командировка в БГ и не ми се занимаваше с тях, но видях отвътре всичко. Оттогава видя ли мощна кола с тъмни стъкла и 2 мъже отпред се дръпвам да ме задминат. Дяволът си няма работа. Оттогава мнинаха 8 години и точките ми са се възстановили по тукаяния закон отново на 8. Относно апаратурата те в протокола описват всичко даже след това и софтуера,който ползват в полицияата и това можеш да го прочетеш в документа,който ти пращат с подкана да си платиш глобата или да обжалваш в 7 дневен срок. Що се отнася до това с каква кола си тук няма никакво значение. Има си записи и са те заснели - инъче и са се гъбаркали с мен тук,но още когато бях студент и се дразнеха,че карам кола тук живеейки тук с Варненски номера, а още не бчхме в ЕС. Но това са стари работи.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • #33
        От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

        Хм... И във Финландия, Норвегия, Дания и Германия карах обикновено с трафика, който се движеше в ограничението +10км/ч извън града... В града май бяха стриктни...
        Но конкретния ми въпрос бе друг, и май Ясен даде най-разумното обяснение, който може да систематизирам:
        1. За <10км/ч не могат да ме глобят по члена за превишение на скоростта с 20лв
        2. МОЖЕ и да могат да ме глобят с 20лв за 'други нарушения', но там ми се струва, че нещата са малко леви... Щото какво ще пишеш в АУАН?
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

          В Хърватско на аутобана внимавайте с черни аудита а4 с тъмни стъкла.Снимат и те прихващат в движение.Хванаха ме с 160 при позволени 130км.в час.Глобата беше 250 куни.Плащаш си при тях в колата с дебитна карта.В колата се возят трима униформени.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #35
            От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

            Тук ще е х2 + разправиите с плащането, а и на място. Да ти е кеф да платиш.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #36
              От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

              Е това (подборът на кадрите и техническото обезпечение) е друг фактор... В Чехия са ме спирали митничари с един бус VW... Отзад на цялото стъкло се появи сетещ/мигащ надпис - 'я сега спри'...
              Пет минути се оправяха в колата като коконки - дали е наместена добре шапката и т.н. Но бях изрядни откъдето и да ги погледнеш - и като форма, и като действия, и като отношение...
              Плащане - както искаш - с ПОС терминал на място, банка и т.н...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #37
                От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                Аз продължавам да се питам каква аджеба е целта на темата. Може би поредна себеизява на нЕкои люде? Законът в случая е съвсем категоричен. Ма НЕ ся ше пишеме какво става по света.
                Та пак да питам. Целта е?
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Аз продължавам да се питам каква аджеба е целта на темата. Може би поредна себеизява на нЕкои люде? Законът в случая е съвсем категоричен. Ма НЕ ся ше пишеме какво става по света.
                  Та пак да питам. Целта е?
                  Целта е, че научих как е по света. Не знам какво толкова ти пречи някаква тема. Просто може да не я четеш.
                  Офтопик, ама в Кауфланд са пуснали окомплектовани аптечки за 12 лева. Досега никога не съм бил по правилник, и съм питал по аптеките нямат ли изрядни аптечки за пред шапките. Не, че знам как да процедирам с 10 те вида бинтове...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                    Поредната тема, доказваща, че не си знаем правата. Не четем законите,и после защо злопупотребяват с нас? Прав е Ясен, когато казва , че да си знаеш правата. Къде по-лесно е два дена да мрънкаш по форумите,вместо за 1 ден да проетеш закона който ти трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Целта е, че научих как е по света. Не знам какво толкова ти пречи някаква тема. Просто може да не я четеш.
                      Офтопик, ама в Кауфланд са пуснали окомплектовани аптечки за 12 лева. Досега никога не съм бил по правилник, и съм питал по аптеките нямат ли изрядни аптечки за пред шапките. Не, че знам как да процедирам с 10 те вида бинтове...
                      Всъщност сега (теоретично!) има обучение което трябва да минеш за да вземеш книжка. Не знам колко е формално.

                      Хубавото на аптечката е че и да не знаеш как се процедира с бинтовете, някой наблизо може да знае. Или нуждата да те подтикне да измислиш нещо което може да не е 100% изрядно ама ще отложиш на някого смъртта от кръвозагуба или тежка инфекция през отворена рана.

                      Иначе в някои страни в аптечката на такситата има дефибрилаторен апарат и ушев нема-нема и провери дали са му живи батериите. Не че бакшишо е лекар, просто шансът наблизо да има лекар при положение че лекари са примерно 1 от 500 човека хич не е малък.

                      А пък icerunner е пуснал из форума окомплектовани аптечки за 120 лева.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                        Всъщност темата беше полезна за мене от гледна точка на това, че се размислих за това което каза Ясен. Действително от една страна закона санкционира превишаването с 10км/ч. с 20лв. От друга чисто формално, и превишаването с 5км/ч. си е нарушение на чл. 21 от ЗДвП. Тоест налице е основание за санкциониране и то точно по разпоредбата на чл.185 от ЗДвП. Така, че ми се струва напълно реално и за 3км/ч да те глобят.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                          А за мене темата явно ми е на карък, не трябваше да пиша в нея - току що ме снимаха с около 15км/ч в зона за пешеходно темпо (ограничение 7, с толеранса 10км/ч).
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            А за мене темата явно ми е на карък, не трябваше да пиша в нея - току що ме снимаха с около 15км/ч в зона за пешеходно темпо (ограничение 7, с толеранса 10км/ч).
                            Какви са тия ограничения-7 км/ч?
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #44
                              От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                              7 km/h не може да ги отчете ни скоростомер, ни GPS. Oсвен да сляза и да бутам колата...

                              Коментар


                              • #45
                                От: Глоба при превишение на ограничението с < 10км/ч

                                Явно става дума за служебната "кола". Иначе кой нормален човек се завира в "зона за пешеходно темпо" ако не е пеш ?

                                Иначе 7 нормалните GPS прибори си ги отчитат. Също и 1,2,3 и подобни скорости. Във флота примерно е непосредствено важно.

                                п.п. за физически здрав пешеходец скорости от 15-25км/ч хич не са невъзможни. Поне за кратко. Интересно, такива глобяват ли ги?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X