Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за настройка на ски автомати - липсва дължината на обувката ми

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ за настройка на ски автомати - липсва дължината на обувката ми

    Здравейте,

    Закупих си втора ръка ски и имам малко затруднение при настройката на автомата. Обувката ми е с външна дължина 339мм, а автомата няма точно стойност 339, но има следните:
    - предна настройка: ..., 329, 337, 345, ...
    - задна настройка: ..., 333, 341, 349, ...
    След известно чудене стигнах до извода, че мога да избера такива стойности, при които средното аритметично да е 339мм и такива числа са отпред 337, отзад 341. Проблемът е че по този начин обувката влиза прекалено плътно, т.е. трябва да я хвана и да я натисна много хубаво напред и чак тогава влиза. Според вас така ли трябва да е настроена?

    До колкото разбрах от туториали в интернет, при автоматите има и още една настройка отзад под DIN настройката, която при този автомат липсва, това от сайта "Automatic Wing Height Adjustment" ли значи тази настройка?

    Автоматите са Atomic XT 12 (https://shop.atomic.com/en-fr/produc...12-ad0159.html)

    Благодаря!

  • #2
    От: Помощ за настройка на ски автомати - липсва дължината на обувката ми

    Намерих ръководство за поддръжка на Атомик, в което посочват как трябва да изглежда един индикатор отзад на автомата при закопчана обувка:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:xt_12.png
Прегледи:1
Размер:222.4 КБ
ID:5771483

    След като преместих предната част с 2 деления до 353 и индикатор се измести по средата, както трябва да бъде според ръководството. Сега въпроса е дали да оставя предната и задната настройки на деления 353 и 341, тъй като мога да ги преместя заедни напред или назад и индикатора пак ще показва правилен натиск?

    Коментар

    Активност за темата

    Свий

    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

    Зареждам...
    X