Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми в работата на портала II

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Проблеми в работата на портала II

    Медия е все пак
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: Проблеми в работата на портала II

      Медията е на доста по-модерен сървър.

      Коментар


      • От: Проблеми в работата на портала II

        Миграцията на форума към по нова версия му се закучи като на сирийски бежанец
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Проблеми в работата на портала II

          Днес вече окончателно се повреди, не може да зреди и не може и не може. После за малко работи после пак не иска......

          Коментар


          • От: Проблеми в работата на портала II

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Миграцията на форума към по нова версия му се закучи като на сирийски бежанец
            E не си ли спомняш, че един път се опита да "мигрира", или си забравил какво се случи и колко дни бяха нужни, за да се уредят нещата, след като се върна към старата версия ?
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Проблеми в работата на портала II

              Аз като доста упорит и почти толкова тъп ще опитам още веднъж:

              От моя гледна точка този сървър се държи като шофьор с изтекла книжка (много стар http сървър), без ГО (php без поддръжка), кара лъскава кола (прави голям трафик) и има неработещ фар (всички тези неща се виждат лесно).

              Всеки полицай (келеме пишман-хакер), който спипа такава ситуация би се пробвал да организира DOS (документи за проверка) с цел да изкара нещо (получи някакъв достъп).

              Ако случайно съм прав - въобще не трябва да се прави миграция или нещо с подобен мащаб. На първо време ъпдейт на lighttpd + някой друг филтър във файъруола за по-упоритете келемета ще оправи нещата.

              Коментар


              • От: Проблеми в работата на портала II

                Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                E не си ли спомняш, че един път се опита да "мигрира", или си забравил какво се случи и колко дни бяха нужни, за да се уредят нещата, след като се върна към старата версия ?
                Така де за тази миграция сткава въпрос .
                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Аз като доста упорит и почти толкова тъп ще опитам още веднъж:
                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение

                От моя гледна точка този сървър се държи като шофьор с изтекла книжка (много стар http сървър), без ГО (php без поддръжка), кара лъскава кола (прави голям трафик) и има неработещ фар (всички тези неща се виждат лесно).

                Всеки полицай (келеме пишман-хакер), който спипа такава ситуация би се пробвал да организира DOS (документи за проверка) с цел да изкара нещо (получи някакъв достъп).

                Ако случайно съм прав - въобще не трябва да се прави миграция или нещо с подобен мащаб. На първо време ъпдейт на lighttpd + някой друг филтър във файъруола за по-упоритете келемета ще оправи нещата.
                Вижда се от този който все пак може да го види . Аз като обикновен ползвател на форума (шофьор) виждам само задръстването
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Проблеми в работата на портала II

                  Добре де, струва ми се че е редно поне някой да благоволи да сподели какъв е проблема!
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Проблеми в работата на портала II

                    Уеб сървърът е версия от преди 6 години, версията на РНР също е доста стара и не се поддържа от няколко години ...

                    Няма да се учудя и ако ресурсите на железарията не са достатъчни да поемат натоварването от такъв голям форум.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Проблеми в работата на портала II

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Уеб сървърът е версия от преди 6 години, версията на РНР също е доста стара и не се поддържа от няколко години ...

                      Няма да се учудя и ако ресурсите на железарията не са достатъчни да поемат натоварването от такъв голям форум.

                      Според теб, какво би решило проблема, ако основния проблем е финансов то би могло от всеки нас по желание, да участва с някаква малка сума за поддръжката за форума?

                      Грехота ще е да се съсипе форума в един момент и да се почне от нулата, тогава вече няма да е същото.

                      Коментар


                      • От: Проблеми в работата на портала II

                        Ами то форумът издъхва изотвсякъде. Не само сървърният софтуер, ами и форумният е стара версия и, съдейки по провала на направения опит, преминаването към нова версия едва ли ще може да стане със запазване на всичко от самото начало.
                        А все в един момент ще трябва нещо да се промени, защото нещата се развиват и в някой светъл ден форумът просто ще спре да работи.

                        Опция форумът (или част от него) да стане платена, разбира се, има, ама не трябва да забравяме конкуренцията на безплатния Фейсбук, който и без това убива форумите като такива ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Проблеми в работата на портала II

                          На фона на по-горе коментираните глобални проблеми и неизвестното бъдеще на форума...аз все пак да задам един незначителен въпрос...
                          От известно време като се логна най-долу на страницата ми излиза инфо прозорец който ме запознава с политиката на ОФФ Медия АД за поверителност...Всичкото това много хубаво ама...не успявам по никакъв начин да го накарам това прозорче да спре да излиза.Влезнах във всички линкове, натиснах бутона "РАЗБРАХ"...и нищо! Изчезва за секунди и отново се появява.Пробвах да изчистя и кеша на браузъра и ...същата работа!
                          Не, че не мога и така той да си стои, а аз да си цъкам...ама много е дразнещо! Та нещо по този казус...?
                          Как да накарам проклетото прозорче да спре да излиза!
                          П.П. Всъщност намерих начин...Блокирам като реклама с ADBLOCK...ама това не е нормалния начин според мен!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • От: Проблеми в работата на портала II

                            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                            ... Пробвах да изчистя и кеша на браузъра и ...същата работа!
                            Не, че не мога и така той да си стои, а аз да си цъкам...ама много е дразнещо! Та нещо по този казус...?
                            Как да накарам проклетото прозорче да спре да излиза!
                            Поздрави!
                            Да не си забранил "бисквитките"? Щото сайтовете баш това използват за да ти запазят предпочитанията. Като изчистиш кеша на браузъра, все едно, че идваш за първи път и трябва да бъдеш уведомен и попитан ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Проблеми в работата на портала II

                              Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                              Да не си забранил "бисквитките"? Щото сайтовете баш това използват за да ти запазят предпочитанията. Като изчистиш кеша на браузъра, все едно, че идваш за първи път и трябва да бъдеш уведомен и попитан ...
                              Не е това...Днес го правих няколко пъти и не съм чистил никакъв кеш...После се сетих да го блокна с програмата и сега не се вижда, но...не е това решението при всички случаи!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар


                              • От: Проблеми в работата на портала II

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Да не си забранил "бисквитките"? Щото сайтовете баш това използват за да ти запазят предпочитанията. Като изчистиш кеша на браузъра, все едно, че идваш за първи път и трябва да бъдеш уведомен и попитан ...
                                Не е до бисквитки, и при мене е така. Измрънках преди време, не го оправиха, и още ми трови нервите. Добра тренировка за ергени- кликаш /казваш/ му “разбрах” и то /тя/ сле 5 минути те пита същото. Калява ти нервите. И те подготвя за брачния живот. Хубаво, ама аз отдавна не съм ерген!
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X