Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и раз

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
    ...
    То и си е картечница.
    Ами взели са щурмовата пушка, удължили са й цевта, турили са и двунога, друг приклад, едно - друго. Т.е. същата схема, по която на базата на същото оръжие е направена "ловна карабина". Що в единия случай така, пък в другия - друго?!?
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

      От едното са направили ловна пушка, от другото "фън-пукало" - да. Ама това не са оръжейни класове, защото те не се определят от непосредствената употреба, или пазарната ниша, нито от юридическите уговорки на легализирането им за целта. В края на краищата можеш да ходиш на лов и с картечница, можеш да си стреляш за кеф с газов пистолет.
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

        И с кое не мога да ходя на лов?
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
          Пак си ти на ход. Автоматично оръжие, калибъра не е от значение позволяващо единична, фиксирани 3-5, и напълно автоматично ако правилно съм те разбрал?
          Автоматична стрелба /Full auto, automatic fire/ е стрелба, когато се изстрелва повече от един патрон при натискане на спусъка, и продължава да стреля до пускането на спусъка или до свършване на оатроните. Machine gun е такова оръжие.

          Burst fire е когато се изстрелват определен брой патрони при натискане на спъсъка.

          Select fire weapon е оръжие, което има възможност да избираш дали да стреляш единична, автоматична и/или burst. Калашника е select fire /говорим за военната версия/.

          Знаех, че ще стигнем до “аааа, той оригинала е такъв, това е само за цивилни...”. Военните ползват същата класификация и терминилогия. И М16 преди да се приеме на въоръжение в армията, се продава ма цивилния пазар като ловна пушка /Select fire hunting rifle/. Според горната логика, армията на САЩ ползва цивилни ловни пушки?
          Същата тази армия определя на кое да вика пистолет, карабина или пушка базирано на дължина на цевта. Терминологията “карабина”, “пушка”... я е имало много преди въобще някой да се сети да вкарва каквито и да е закони за ограничение на видовете оръжие в ръцете на цивилни. До 1934 /или там някъде/ всеки цивилен е можело да притежава каквото си иска, и пак ги е имало всички тези термини и класификации.

          И всичко това горе няма голямо значение. Темата я пуснах с идеята да помогна на някой да не се звери като чете за едно и също на пръв поглед оръжие, че било carbine или rifle.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #20
            От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

            Ако си някакъв на, който му е разрешено да носи модифицирано оръжие в армията /и такива има, специални части разни/отидеш при оръжейника, и му поискаш rifle length или carbine length gas system, той точно това ще опише в документацията. Долу е показано различните наименования на газовата система при една и съща дължина на цевта. Разликите в наименованията са базирани на разликата в дължината на газовата тръбичка. И понеже предните мерни прибори са началото на газовата тръбичка, се вижда разликата. На Гугъл gas length AR15


            What is the Correct Gas System Length for my Barrel?
            Pistol Less than 10 inches 4 inches
            Carbine 10-18 inches 7 inches
            Mid 14-20 inches 9 inches
            Rifle 20 plus inches 12 inches

            По горепосочения начин базиран на дължина на цев, едно и също оръжие от пушка става на карабина при смяна на дължината на цевта.
            -Редник Иванов, вземи 6 човека, 4 да са с карабини, 2 с пушки- тия с карабините щурмуват сградата, двамата с пушките прикриват от покрива...
            На Гугъл AR15 barrel length



            Ето, тук полицай тестващ оръжия за ползване по време на работа, служебно, ползва същата терминология. Забележете как на масата има няколко горни части и само една долна /upper receivers and lower receiver/.

            https://www.officer.com/tactical/fir...better-barrels
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #21
              От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

              Класификация “Карабина” е базирана на дължина на цев и се е появила по времето на мускетите, много преди “шаренията” да може да бъде свързана с контрол на видове оръжия при цивилните.
              https://en.m.wikipedia.org/wiki/Carbine

              Долу, на английски, описание на м16 пушка и М14 карабина при военните. Разликата е само в дължината на цевта и дължината на газовата тръбичка.

              http://www.military.com/equipment/m4-carbine
              Последно редактирано от NIKSD; 26-10-17, 14:49.
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #22
                От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

                Първоначално публикуван от TTsekov Преглед на мнение
                NIKSD, един въпрос, макар и може би малко в страни от темата. Доколкото разбирам живееш в Калифорниа. Там какви оръжия имаш право да притежаваш и какъв е редът за разрешителни и придобиване?
                Това, ако трябва да влизам в подробности, ще е ферман от размера на Война и Мир. Ей го накратко-

                “Оръжие” е само частта с набития сериен номер, това е и контролираната от властите част. Всичко останало си го на кликваш по интернет. За AR15 контролираната част е lower receiver.
                Придобиване на оръжие- отиваш в магазина, взимат ти отпечатаци, попълваш формуляр 4473, показваш индитификационен документ и те му правят копие и си го прибират. Плащаш си $25 за бумагите, плащаш оръжието. Дилъра го заключва и не ти го дава в ръцете за 24 часа. След 24 часа, ако магазина има и стрелбище, ще ти го дадат да стреляш, след 10 дни ти го дават да си го носиш у вас. Ако не го вземеш до 30 дни, бумагите-наново.

                Ако купувам оръжие от частно лице, отиваме с продавача в магазина, правят му копие на личната карта, и той си тръгва. За мен процедурата в същата като по горе.

                Пушки, карабини ... които мога да притежавам /ако са били закупени преди забраните от началото на тази година/ без специални бумаги- всичко полуавтоматично /само единична стрелба/ обща дължина на цевта минимум 16”, без подкачен гранатомет.
                Пушки които мога да закупя към днешен ден- полуавтоматични- ако е с махащ се пълнител и не е флоберков калибър- нищо с ръкохватка, нищо с огнеприкривател, нищо с телескопичен приклад, нищо с вертикален преден хват. Аха, всякакви Калашници, AR15 и подобни влизат в графата.
                Помпи, болтове и тем подобни ръчно зареждани, всичко без забранените по калибър .50 оръжия са ОК. Има забранени по име оръжия /ако се казва Пенка, значи задължително е курва, мама не ти дава да се жениш за нея. Ако се прекръсти на Марийка, веле не е курва, става за женене.../

                Към днешна дата, всички пълнители над 10 заряда са забранени.

                Пистолети- тук става още по и тересно- никакви резби на цевта отпред /да не си завинтел заглушител хахахах/. Калифорния има списък с оръжията удобрени за продажба на цивилни. За да включат едно оръжие към този списък, трябва бойната игла да изпринтира серийния номер на оръжието на 2 места по гилзата при изстрел. Да, правилно си разбрал, невъзможно е, ама го изискват. И на практика от 2 години, нито един нов модел пистолет не може да бъде вкаран в списъка. Глок 4 и 5 не са в списъка. Ченгетата не ги лови тоя списък, и могат да продават после на свободния пазар. Искаш Глок 5, плащаш двойно на ченгето... Горния списък е базиран на номер на модела- и поради тази причина едно и също оръжие с различни цветове чирени може да е легално или не. Списъка е замръзнал във времето, кой е вътре, ако производителя плаща всяка година, стои вътре, нови не влизат.
                Горния списък не те лови, ако твои майки, бащи или деца живеещи извън щата ти подарят оръжието.

                Лимит за бройки закупено оръжие- 1 на 30 дни за късо /пистолети, револвери/, сега няма лимит за дългото -виждал съм касова бележка за над 150 lower receivers, което на практика са 150 пушки. От другата година 1 на 30 ще важи за всичко.

                Всички тия простотии /или повечето от тях/ са измислени от един кретен Leland Yee, тукашен бивш политик. Казвам бивш, защото ФБР го хвана да продава нелегално оръжие на Китайската мафия, сега е в панделата. Не гласувайте за идиоти!

                Всичко по горе важи само за Калифорния. В съседните щати ограничения има само за автоматично оръжие. Там пълнителите са на свободна продажба, бойните игли и цевите, и те. Ама табелата “Калифорния” ще накара колегата да си изхвърли 100 зарядни пълнител през прозореца. Да споменах нещо за идиоти?

                Тук тези закони се мислят от демократите с цел да звучат добре и да събират гласове по изборите. На практика създават благоприятна среда за изродите /за гангстери говоря/ да имат по добро оръжие от нормалните хора. Резултата е Чикаго /примерни/- демократи затягат контрола върху оръжието, гангстерски рай. По същата причина се стрелят по училищата- забранено е на всички да носят оръжие /даже и на тези с разрешително/. Само дето кретена е забравил да спазва закона. Нещо от рода на “само в тази банка няма да имаме оръжия”... И думкат банката през ден.
                Тая пропаганда я пиша за да не се чудите на тъпите безмислени закони, или да търсите логика в тях.
                Последно редактирано от NIKSD; 26-10-17, 15:42.
                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                Коментар


                • #23
                  От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

                  Малеее, наистина е объркващо. Благодаря за инфото.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    И с кое не мога да ходя на лов?
                    Мен ли питаш (понеже въпросът е непосредствено след мое мнение)?
                    Ми според тукашното законодателство - нито с едното. Май и според тамошното. Чисто практически - и с двете (с газовия би могъл да си много ефективен гонач).
                    Мисълта ми беше, че за лов (да се убиват животни) може да се ползва всичко, което изобщо убива. Следват юридическите обстоятелства и прочее. Но нито ползването за лов, нито за удоволствие, нито др. под. не е дефиниращ за клас оръжия критерий.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

                      Колеги, аз ползвам източник за информация ,,modernfirearms.net ". Може да погледнете секцията "гражданско нарезно", бразилската винтовка Rossi 92.
                      FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                      Коментар


                      • #26
                        От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

                        Ми виж тогава Чавдар и брата какво пишат.

                        И не,на лов мога тук да си ходя с всичко,не ме успиват с ловни автомати
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #27
                          От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          ...на лов мога тук да си ходя с всичко...
                          Чакай бе, досега ни запознавате с ограниченията, които имате откъм оръжие (и произтичащите от тях евфемизми) изобщо. Сега като че ли твърдиш, че въпреки тях, на лов може да отидеш със всичко!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

                            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                            Чакай бе, досега ни запознавате с ограниченията, които имате откъм оръжие (и произтичащите от тях евфемизми) изобщо. Сега като че ли твърдиш, че въпреки тях, на лов може да отидеш със всичко!
                            Явно не четеш внимателно. В това което съм писал, има сума и думички като “към днешна дата”, “мога да закупя”, “мога да притежавам”...
                            Мога да притежавам и ходя на лов с почти какъв да е Калашник /освен само няколко забранени по име/, AR15, Scar и почти всичко на маркета в момента. Същото важи и за 99% от пистолетите, стига да нямат резба от пред на цевта /нови цеви са по $100-150, няма ограничения за смянат им/. Ако ми се мъкне, мога да тръгна и с .50 ... Има разлика какво мога да закупя, какво мога да притежавам точно аз, и кое е легално за притежание по принцип преди и след даден период. За лов май имаше ограничение мунициите да нямали олово /не съм сигурен точно за тоя закон, не съм ловец/.

                            Законите ни са идиотски, за това са объркваши. Ето малко примери-
                            Оръжия в калибър .50 към днешна дата са забранени за продажба от дилъри на цивилни. Ама мога да си го купя от друг човек, който го е купувал преди забраната.
                            Глок 4 и 5 не мога да си ги купя от дилъра, не са на тъпия им списък с удобрени оръжия. Ама списъка не важи за полицаи. Не важи и ако се местиш от друг щат в Калифорния и имаш вече такова оръжие. Не важи и ако майка ти в Невада ти подари такова оръжие. И всичките тия хора, легално придобили това оръжие, могат легално да ми го продадат. Стига да няма резба на цевта или полицая да ми го дава с пълнители събиращи повече от 10 патрона.

                            Калашник не мога да си купя, докато не му блокирам сгъването на приклада и не му сложа една пластмаса, за да не мога да си хвана хвата. Скорпиона от тая тема и него не мига да го купя в оригиналната конфигурация- блокираш му приклада да не се сгъва и да не се разтяга телескопично, слагаш тъпотията около хвата, и си го купуваш.
                            Ти от китайски идиот нелегален оръжеен търговец политик какво да очакваш.

                            И както видяхме, наименования като “карабина” ги е имало и са ползвани от времето на Дартанян, нямат нищо общо с простотиите на политиците-демократи.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #29
                              От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

                              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                              Кхе...

                              [ATTACH=CONFIG]935434[/ATTACH]
                              Той производителят и на това вика "ловна карабина"
                              П.С. Май спорът традиционно ще протече във формат "крокодилът по-дълъг ли е, отколкото зелен"...
                              Точно това не минава за ловна карабина . Според Вальо Биров мога да го купя само със спортно разрешително или ако в разрешителното ми за закупуване на КНО косаджията изрично е вписал марката и модела . На теория по нашия закон минава за КНО защото е с дължина на цевта под 300 мм . Като остане време ще отида да се пробвам да убедя нашия косаджия че точно това ми трябва за самоохрана и самоотбрана Имам подозрението че ще спомене с добро цялата ми рода до девето коляно
                              Последно редактирано от sek.1; 27-10-17, 05:01.
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Класификации и наименования на някои оръжейни системи в САЩ и България. Прилики и

                                Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                                Чакай бе, досега ни запознавате с ограниченията, които имате откъм оръжие (и произтичащите от тях евфемизми) изобщо. Сега като че ли твърдиш, че въпреки тях, на лов може да отидеш със всичко!

                                Чакам те бе,чакам да ми кажеш едното какво общо има с другото,къде е връзката със закупуване и лова и после ще те почакам да ми обясниш с кое не мога да ловувам в Аризона примерно.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X