Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дебелина на боя/лак по различните части на автомобила

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дебелина на боя/лак по различните части на автомобила

    Здравейте,

    Занимавам се с продажба на машини за механично/иглонабивно маркиране, разбирайте трайна маркировка на повърхности. Снимка за онагледяване.

    Имам клиент, който иска да маркира автомобили. (Да уточня, че не става дума за автоджамбазки истории, кражби на автомобили и незаконно пренабиване на номера!) Направихме тестове върху заден капак от Мазда 2, но лака идва доста дебел и повечето машини не успяват да го пробият, така че да отпечатат на метала отдолу. Някои успяват да го пробият, но тогава се люпи на парчета оголвайки метала и реално маркировка няма.

    В тази връзка си мисля има ли места по автомобила, някъде вътре в купето например, където слоя боя/лак не е толкова дебел и отпечатването на номер би било по-лесно? Примерно под резервната гума в багажника, от вътрешната страна на колоните и т.н. Разгледах няколко коли, които имам под ръка, действително на тези места повърхността се усеща различна, а и самата ламарина кънти по различен начин като потропаш на нея. Не знам на какво се дължи обаче.

    Не ми се ще да съсипвам свястна кола обаче, за да правя опити с неясен резултат. Сигурен съм, че във форума има много хора, които знаят от първа ръка отговора и биха ми спестили откриването на топлата вода.

    Някой би ли помогнал със съвет?

    Благодаря предварително!

  • #2
    От: Дебелина на боя/лак по различните части на автомобила

    В този ред на мисли има ли химия, която може сравнително лесно и без търкане да свали фабрична автомобилна боя или поне нейния лак? Кореселин?

    Коментар


    • #3
      От: Дебелина на боя/лак по различните части на автомобила

      Със сигурност от вътрешната страна на купето и багажника слоят боя е доста по-тънък.
      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

      Коментар


      • #4
        От: Дебелина на боя/лак по различните части на автомобила

        Спирачна течност. Сваля лака директно до метал. Разбира се, иска малко време. Има и препарати по железариите.
        Покритията са нанесени неравномерно и сам трябва да си откриеш най-тънкото място. Става най-лесно с това:https://www.trotec24.com/en-de/measu...SAAEgJTV_D_BwE
        Има уреди по 20-30 евро, има и зли професионални решения за над 500.
        Последно редактирано от santaclash; 25-10-17, 18:14.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Дебелина на боя/лак по различните части на автомобила

          Капачката на резервоара от вътрешната страна Можели малко информация за тези машини който продаваш.

          Коментар


          • #6
            От: Дебелина на боя/лак по различните части на автомобила

            Ако мен питаш, не ги продавам тези уреди. Има ги навред из нета. Джамбазите ги ползват масово при покупка на стари коли на едро от дилърите. Така разбират коя кола къде е била удряна, съответно и свалят от цената. Скъпите уреди са за промишлеността. Могат да измерят дебелината на метала, който е под боята и да го разделят на слоеве. За джамбазите е скъпо, но го има по сервизи-гледаш една перфектна кола, допираш до прага и уреда казва..2 микорна боя, 1 мм кит, 1 мм метал и 2 мм ръжда. Ръждата съответно е отвътре на прага, не се вижда, колата пристига в БГ и на втората зима Пешо си казва: "Абе що изгни така тая пушина бре...перфектна беше като я купих, за една зима се разпадна"...А в това време в Мюнхен Ханс потрива ръце, че се е отървал от кочината, дето и е оставал метал за една зима точно и си е направил сметката, че тоя праг като изгние, ще види годишен преглед през крив макарон...
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #7
              От: Дебелина на боя/лак по различните части на автомобила

              В двигателният отсек обикновено е само на основа, без лак. Там е най-тънко.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X