Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно оглед на терано

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Въпрос относно оглед на терано

    Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
    На ключовете пише NATS. Единият работи, другият не. Странно, че от бутона заключва всички врати, но отключва само шофьорската. А с ключа отключва всички ...
    "Единият работи, другият не".
    Не ще да пали с единия или не ще да отключва? Ако е първото - лошо (но не е непоправимо), ако е второто - програмира се с последователност от контактния ключ и бутоните на съответното дистанционно.
    Транспондерът на NATS-a е енергонезависим и не е свързан със самото дистанционно (освен, че са в един корпус естествено).
    Бутонът отключва първо само шофьорската. Ако го натиснеш втори път би трябвало да отключи и останалите. В този случай, в ляво от волана, под километража има един бутон с който можеш да отключиш всички врати.

    Поздрави,
    Последно редактирано от avalanche; 20-11-17, 20:46. Причина: ...творчество...

    Коментар


    • #32
      От: Въпрос относно оглед на терано

      Ами-и-и ... Купих го. 2,7 е.


      Снимки - с много кофти камера и на здрачаване:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P71120-165414_1.jpg
Прегледи:1
Размер:501.9 КБ
ID:5772893
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P71120-165432.jpg
Прегледи:1
Размер:420.2 КБ
ID:5772894
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P71120-165444.jpg
Прегледи:1
Размер:413.5 КБ
ID:5772895

      Цветът няма нищо общо с истинския
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #33
        От: Въпрос относно оглед на терано

        Да,намерих го,видях му цвета.Добре е освежен салона и волана.Какво е тва зеленото копче до копчето за ел.стъклата.И да му вземеш капачки за джантите ей.
        "NISAN TERRANO 2" 3.0 tdi 2003 г.
        0878739299

        Коментар


        • #34
          От: Въпрос относно оглед на терано

          Честито, и със здраве да го караш!
          А как ти завиждам/благородно/,идея си нямаш.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • #35
            От: Въпрос относно оглед на терано

            Честито, със здраве да се возите.
            Колегите вече са ти казали за дистанционните.
            Има и друга опция - слага се обикновена аларма и проблемите с централното се решават.
            НО при положение, че имаш 2 ключа и те работят - няма смисъл.
            По въпроса за касетофона - има 2 варианта:
            1. Ремонтираш наличния - занасяш го при някой телевизионен техник да го оправи.
            2. Монтираш нов - правиш си адаптер за нормален касетофон или мъчиш да вкараш Double Din.
            Копчето за аравийните може да го изкараш на отделен бутон отляви на волана - има празно място.
            За неравномерната работа като е студен - смени всички свещи с нови.

            Поздрави.
            Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
            Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
            Opel Campo 3,1 TD '99
            Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

            Коментар


            • #36
              От: Въпрос относно оглед на терано

              За сега батерията на втория ключ е паднала и единият му бутон не цъка. Иначе пали от него. Кутийка с две бутончета в Алиекспреса струва $1,44. Ще поръчам и ще ги сменя.

              Ще видя тия дни да го регистрирам. После антифриз, масла и т.н. За сега ще му мисля панел за радио или или нещо направо двоен ДИН. Гумите са 4 еднакви, асфалтови, но имат грайфер и нероятно ще изкарам с тях зимата. На пролет ще мисля някакви АТ-та.

              Митко, нека да го регистрирам, пък ще мина някоя вечер да ти го покажа.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #37
                От: Въпрос относно оглед на терано

                Честито, много безаварийни километри и хубави емоции.
                Nissan Terrano II 2.7tdi SWB
                Suzuki Jimny JLX Special

                Коментар


                • #38
                  От: Въпрос относно оглед на терано

                  Честито и от мен

                  За кутийката за ключа (понеже и аз го играх този филм) - внимавай дали китайското копие е точно. Моето се различаваше по това, че му липсваше жлебчето на гърба на ключа в който пъхаш отверка, за да го разглобиш. В крайна сметка смених само бутоните. Оставих си оригиналната кутийка, поне докато не й се прокъсне гумичката.

                  За радиото също сме писали. Въпреки, че отпред изглежда 2DIN, отзад отворът не позволява да влезнат болшинството 2din радиа, та първо се огледай добре
                  Аз приключих темата с ето такова решение:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171122_155752_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:464.4 КБ
ID:5773079
                  Няколко слоя 3мм плексиглас изрязан по контур. Подготовка,два слоя черна структурна боя и даже ми остана още малко място за копчета над радиото

                  Коментар


                  • #39
                    От: Въпрос относно оглед на терано

                    Здравейте, от известно време и аз се оглеждам за що годе читаво Терано. Търся дълга база с 2.7TDI мотора и да е автоматик. За съжаление избора е доста ограничен .
                    В този ред на мисли може ли да ми препоръчата някой, който може да ме консултира (направи оглед) на джипа преди да го закупя. Разполагам със сервиз (в София), в който може да ползваме крик. Може и в гараж/сервиз на човека просто искам мнението на някой запознат с модела и проблемите му. Гледах едно, което беше обработено изцяло с шегрен отдолу - предполагам има специфични места, който запознат може да открие веднага, че са замаскирани
                    П.С. Естествено ще бъде заплатена услугата
                    П.П.С. Ако някой е гледал джипка отговаряща на условията и според него има сериозни забележки/проблеми, моля да сподели ще е полезно ако и друг търси такова Терано.
                    Последно редактирано от ico3d; 07-01-19, 16:51.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Въпрос относно оглед на терано

                      От обработено с шагре, бягай с 200. Нищо не е обработено. Само е изпръскано със спрей шагре от 5 лв, за да се прикрият гнилочите. След първата зима ще шупне като юфка.

                      Шасито трябва да е с оригиналната си боя - тънка и гладка. Най-много да има точици ръжда в задната част на шасито. Специално огледай опорите на задните пружини за ръжда.

                      Т.е. задължително внос от Южна Италия или Гърция.


                      По възможност да е с горивна система БОШ, а не Зексел. Просто на боша му разбират повече и части се намират малко по-лесно. Различават се първо по Дебитомера - съогветно БОШ и Хитачи, както и при БОШ обратната нафта е с маркучи, а при Зексел е с метални тръбички.
                      Последно редактирано от bullet_pk; 07-01-19, 17:21.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #41
                        От: Въпрос относно оглед на терано

                        Благодаря за бързия отговор.

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        От обработено с шагре, бягай с 200. Нищо не е обработено. Само е изпръскано със спрей шагре от 5 лв, за да се прикрият гнилочите. След първата зима ще шупне като юфка.

                        Шасито трябва да е с оригиналната си боя - тънка и гладка. Най-много да има точици ръжда в задната част на шасито. Специално огледай опорите на задните пружини за ръжда.

                        Т.е. задължително внос от Южна Италия или Гърция.
                        Шасито не са го обработвали те - "така е внесено от Швейцария". Притеснява ме точно момента с юфката. Иначе по ламарините няма забележки никъде, видимо не е пребоядисвано, кърпено никъде.

                        Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                        По възможност да е с горивна система БОШ, а не Зексел. Просто на боша му разбират повече и части се намират малко по-лесно. Различават се първо по Дебитомера - съогветно БОШ и Хитачи, както и при БОШ обратната нафта е с маркучи, а при Зексел е с метални тръбички.
                        За помпата знам и се оглеждам, но досега от три джипа, които съм виждал на живо и два от интернет помпата е била Зексел. Не знам съвпадение ли е или просто на автоматиците слагат предимно такива. Това по-запознатите с модела могат да кажат.

                        Забравих да спомена, че съм попрочел почти всички теми за модела, просто ме притеснява огледа - това за опорите на задните пружини не знаех, че им е слабо място благодаря

                        П.С. Сетих се и за още нещо свързано с климатика - на две от джипките, които гледах при натискането на копчето за включване не се случва нищо - нито свети, нито компресора се чува/усеща да тръгва. Според продавачите това е заради ниските температури навън и 100% климатика работи. На други коли поне копчето светва. Има ли нещо специфично свързано с пускането на климатика - достигане на някаква работна температура на двигателя или нещо друго?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Въпрос относно оглед на терано

                          На някои светва, на други е изгоряля крушката и не светва, на трети не светва. При под около 5 градуса околона температура във всички случаи не се случва нищо. Климатик сега не можеш да тестваш, но то и няма какво толкова да му има. Кондензатора (предния радиатор) струва под 200лв., филтър-дехидратора около 50.

                          ПП:
                          - Шагрен по шасито еднозначно значи замазвани гнилочи.
                          - Шагрен по задните подкалници имат всички.
                          - Шагрен по предните подкалници и отдолу по купето само някои, купени с екстра "антикорозионна обработка". Моето новото е такова.

                          Заводския шагрен не е битумен (освен тоя по задните подкалници на някои), а полиуретанов, светло до тъмно сив. Налепени битумни плоскости има само по вътрешната част на купето, за обезшумяване.
                          Последно редактирано от sparkybg; 08-01-19, 10:06.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Въпрос относно оглед на терано

                            Първоначално публикуван от ico3d Преглед на мнение
                            Благодаря за бързия отговор.



                            Шасито не са го обработвали те - "така е внесено от Швейцария". Притеснява ме точно момента с юфката. Иначе по ламарините няма забележки никъде, видимо не е пребоядисвано, кърпено никъде.



                            За помпата знам и се оглеждам, но досега от три джипа, които съм виждал на живо и два от интернет помпата е била Зексел. Не знам съвпадение ли е или просто на автоматиците слагат предимно такива. Това по-запознатите с модела могат да кажат.
                            ...това за опорите на задните пружини не знаех, че им е слабо място благодаря
                            Не толкова, че е слабо място, но се вижда лесно и там тръгнало ли е, със сигурност има и на други скрити места.Гледах едно преди време - внос от Словения - хем 2004-та по документи, последната броня... Беше изпръскано отдолу. От опорите на пружините направо липсваха парчета. От едната страна захвата задната биалета беше скъсан и правен наново грозно. Самото шаси беше кърпено много грозно (то не било нужно, ама ей така за всеки случай). Аз се вдигнах на 150 км през Стара Планина, защото по думите на продавача шасито било перфектно и не било пипано въобще.

                            Накрая взех от Дупница, дето всеки ми казваше въобще да не стъпвам там. Но внос от Италия, на едната снимка беше снимал задната гума, виждаше се малко от шасито, че не беше пръскано. Продавача просто с 2 думи ми каза просто, че колата е добра, без никакви локуми. И го взех 2017-та Ноември месец за 6000 лв - заедно с транзитни номера и застраховка за месец, при положение, че гледах и за 8-9000 и нямаше такова дето да ми хареса. И на всичкото отгоре - кожен салон, шофьорската седалка претапицирана перфектно със същата кожа, волана шит на ръка от професионалист. Без да го питам ми каза, че е пръскал двете брони - и те направени както трябва. До момента, където и да съм ровил не съм открил нищо преправяно и окепазено, с изключение на една задна крушка.

                            Така, че се въоръжи с търпение, не бързай. Дебни всеки ден обявите по няколко пъти. Хубавите джипки изчезват буквално за ден-два. Кажат ли, че е от Италия - си струва да идеш и по-надалече. 2,7 е доста здрав мотор и дори Италианците не могат да го потрошат. Освен това, точно сега е чудесен момент да търсиш и да се пазариш. След празниците всички са се охарчили, търговците почти нямат оборот и са склонни на пазарлък.
                            Nissan Terrano 2,7 TDI

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X