Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

    Здравейте Колеги, сигурен съм , че много хора ще кажат , че е писано по темата , но аз отварям тази тема именно защото информацията е оскъдна. Преди 1 година си купих от Германия въпросният СУВ Hyundai ix35 4WD 136к.с. дизел модел 2010 год , като преди това гледах спецификациите за разход на гориво , които са "Разход на гориво - извънградско : 5.1 л./100 км. , Разход на гориво - комбиниран : 5.7 л./100 км."!!!
    А на моята вече цяла година се опитвам да падна под 8л/100 км извънградско , но без успех. За мен този разход е нормален , но се опитвам да установя , дали пък аз нямам някакъв проблем и да се оказва , че наистина може да е по-малък разхода(иска ми се).

    Колеги , който кара такава кола нека да драсне някой ред , какъв точно име е разхода - градско, извънградско, комбинирано. Като съберем повече данни , ще имаме по-добра представа за модела.

    Поздрави.

  • #2
    От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

    Първоначално публикуван от veselin74 Преглед на мнение
    ... гледах спецификациите за разход на гориво , които са "Разход на гориво - извънградско : 5.1 л./100 км. , Разход на гориво - комбиниран : 5.7 л./100 км."!!!
    А на моята вече цяла година се опитвам да падна под 8л/100 км извънградско , но без успех.
    ...
    Опитите ти ще продължават да са безуспешни, но с Опел Корса може и да докараш по-добър разход от този за който си чел.

    Колега, щом имаш книжка значи си пълнолетен и вече не би трябвало да вярваш в Дядо Коледа/Мраз.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

      Зависи с каква скорост караш. Аз съм с братовчеда Спортидж, ама бензин и толкова ми дава в Бг. Навън около 7 при скорост 110, ако е 130 отивам на 9/100.
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #4
        От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

        Всъщност имам и Опел Мелива 1,7 CDTI , която съдо е дизел , от 2003 година , 101 коня и разхода и е около 6л/100 км. и се ядосвам , че тази кола е не по-лека (1455кг) от Hyundai ix35 (1525 кг), но е по-икономична!! За това искам да събера повече данни от хора притежаващи Hyundai ix35, което ще ни доближи максимално до точните спецификации. Даже имаше един пост на един колега , които искаше да си купува също такъв Hyundai , но така и не събра точна информация колко е действителният разход на автомобила и ...май не си купи...

        Коментар


        • #5
          От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

          Макар че въпроса е за ix35, ще споделя моята "болка", просто за пример. Карам санта фе 2007г. 2.2 crdi 114kw автомат, по книжка пише 10,4 градско, 6,7 извън и 8,1 комбиниран. Всъщност нищо общо! В града удрям 13-14, извън е 8. Та в тоя ред на мисли, това какво дават и какво всъщност е, е много относително!

          Коментар


          • #6
            От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

            Ето, тука е най-точно: https://www.spritmonitor.de/en/overv...36&powerunit=2

            Около 7/100. Разгледайте ги отделните екземпляри, за да добиете по-конкретна представа.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

              Разход градско за всеки е различно - комшийката кара децата до у-ще сутрин и ги взима на обед... 800м в едната посока - разход 18л нафта/100км с ауди а4

              Няма как мерива и СУВ да са с еднакъв разход... Дори само заради гумите и пътния просвет... Не случайно всички по-нови коли са с ниска "престилка" отпред - аеродинамиката определя около 80-90% от разхода при извънградско каране /с горе-долу постоянна висока скорост/...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

                Аз продължавам да се учудвам на хора които карат бордюри, па макар и по-малки, и очакват разход под 7-8 !
                Да, не е все едно дали харчи 10 или 15, но от всичко с по-голямо челно съпротивление не може да се очаква малък разход ако се кара с над 100-110, а и нагоре малките мотори почват да харчат колкото големите щото им трябва повечко зор.

                P.S. Преди време за повече от година просто си се возех с бус Дукато 2.5Д, които след реглаж на помпата от мен ми харчеше 5.5 засичан пълно/пълно поне 10 пъти, щото и на мен не ми се вярваше, но със 70-80. Нагоре разхода беше от 7 до 9.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #9
                  От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Ето, тука е най-точно: https://www.spritmonitor.de/en/overv...36&powerunit=2

                  Около 7/100. Разгледайте ги отделните екземпляри, за да добиете по-конкретна представа.
                  Готин линк! С немска пунктуалност са описани разходите което е полезно, даже разликите между борда и реалния разход са като моите! Проверих Фронтерата от подписа, но нещата се разминават сериозно - тука не успявам да мина 7/100, а там средно към 9?! Вярно там карат предимно бързо, с ремаркета и доста градско и магистрали, но има и записи на подобни на моите маршрути - повече второстепенни пътища с нормални скорости и там пак са към 9? Нали немската нафта беше истинска?! Няма една къса база за по-точно сравнение, но аз моята я карам като крадено балканче, та не би трябвало да има чак 2 литра разлика!
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

                    Първоначално публикуван от veselin74 Преглед на мнение
                    Здравейте Колеги, сигурен съм , че много хора ще кажат , че е писано по темата , но аз отварям тази тема именно защото информацията е оскъдна. Преди 1 година си купих от Германия въпросният СУВ Hyundai ix35 4WD 136к.с. дизел модел 2010 год , като преди това гледах спецификациите за разход на гориво , които са "Разход на гориво - извънградско : 5.1 л./100 км. , Разход на гориво - комбиниран : 5.7 л./100 км."!!!
                    А на моята вече цяла година се опитвам да падна под 8л/100 км извънградско , но без успех. За мен този разход е нормален , но се опитвам да установя , дали пък аз нямам някакъв проблем и да се оказва , че наистина може да е по-малък разхода(иска ми се).

                    Колеги , който кара такава кола нека да драсне някой ред , какъв точно име е разхода - градско, извънградско, комбинирано. Като съберем повече данни , ще имаме по-добра представа за модела.

                    Поздрави.
                    Здравей, колега. Преди няколко дни докарах същия джип от Германия. Към момента нямам впечатления за разхода "градско" и "комбиниран", но след изминати 1800км по магистралите в Европа, поддържайки скорост 120-130км, на пълно-пълно закова разход 7.3л, а по БК-7.4л/100км. Ще се радвам да обменяме и друга информация за нашите Хю-та, тъй като и марката и типа автомобил за мен са нещо съвсем ново.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

                      Карам санта фе 2010-а 2.2 дизел с ръчна скоростна кутия.
                      Изключително много се влияе от натискатнето на педала, имам предвид ако го галиш и ускоряваш плавно до към 110 макс харчи извънградско 6.5-7 зависимост от терена. Градско 8-9 в задръстванията 10.5 твърдо. Но пък като почна по-динамично да раздавам газта разхода скача осезаемо и градско удря 12-14 а извън градско 130-140 твърдо 9.
                      Та всичко зависи от усета и крака на шофьора.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

                        Здравейте колеги, да се включа и аз към темата с разхода. Имам iX35 2.0 crdi 184 к.с. 2010 г. автомат. Разхода ми смесено е около 11-12, извън града до 100-110 пада към 7.5-8, при 140 е 9-10. В auto-data го дават градско 9/100 не знам с каква нафта са го тествали, но ако карам чисто градско мисля, че под 12 надали ще падне.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каквъв разход ви дава Hyundai ix35 4WD дизел 2010 год?

                          Здравейте, от скоро и аз съм собственик на ix35, AWD, автомат, 184к.с. Разходът си е като на всеки друг автомобил - колкото го направиш. Извънградско по равен, ненатоварен път с 90км/ч е 6-6.5л по борд компютър. Магистрала със 130 е около 8л. Градско във Варна може и 8-9, може и 13.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X