Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Масло Wolf да или не?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Масло Wolf да или не?

    Здравейте колеги. Намислил съм да пробвам това масло. Някой ползва ли го? Доколкото знам Auto1 са вносител и маслото е белгийско. Моля ако някой има впечтления за помогне

  • #2
    От: Масло Wolf да или не?

    Ползват го доста от автомобилните производители в Европа, Опел и Фолцваген излизат с такова от завода. Едва от скоро работят с крайния потребител, затова не са много популярни като марка, но са добри като качество.

    Коментар


    • #3
      От: Масло Wolf да или не?

      Четох някъде, че си имат собствена рафинерия. Мисля да го пробвам, защото не съм особено очарован от Тотал, Кастрол и Мотул, които се внасят за нашия пазар

      Коментар


      • #4
        От: Масло Wolf да или не?

        Надали фирма със собствена рафинерия ще е толкова неизвестна.

        В световния масларски бизнес се ползват няколко вида базови масла, които се правят в големите рафинерии, на големите фирми като Шел, Кастрол, Тотал... а другите производители купуват базовите масла, и само ги смесват с разни добавки за да се получат масла с различни качества.

        Но знам ли, щом колегата казва, че тази фирма доставя масла за първоначално вграждане-значи е читава.
        Стига наистина да е така де.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Масло Wolf да или не?

          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
          Ползват го доста от автомобилните производители в Европа, Опел и Фолцваген излизат с такова от завода. Едва от скоро работят с крайния потребител, затова не са много популярни като марка, но са добри като качество.
          Баш VW не излизат с него. Там е на почит Кастрол или Шел. Тези двете и правят ОЕМ маслата на марката.

          Коментар


          • #6
            От: Масло Wolf да или не?

            Първоначално публикуван от petrashkov Преглед на мнение
            Четох някъде, че си имат собствена рафинерия. Мисля да го пробвам, защото не съм особено очарован от Тотал, Кастрол и Мотул, които се внасят за нашия пазар
            Каква му е цената? Имам приятели в сервиза на Шкода, работят единствено с кастрол и шел
            "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

            Коментар


            • #7
              От: Масло Wolf да или не?

              Вече втора смяна съм с това масло. От първата до втората смяна съм минал 9800км., но за 16 месеца. Двигателя събира точно 6 литра, като съм на 1мм. под максимума на щеката. За този пробег и време не съм доливал масло. Преди смяната с новото, щеката отчете ниво на маслото на минимума. Но не под него.
              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

              Коментар


              • #8
                От: Масло Wolf да или не?

                Лабораторни анализи(хроматография) на изпозванo масло заедно с репорт за автомобила и експлоатацията му от доброволци. http://www.oil-club.ru/forum/forum/102-wolf/
                В общи линии ги хвалят маслата.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Масло Wolf да или не?

                  Рафинерия нямат. Блендираща компания са. До 2011 се казваха "Шампион".

                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Масло Wolf да или не?

                    Cr-вето карам с 5в40. Нямам оплаквания, продава се на доста добра цена.

                    Коментар


                    • #11
                      Здравейте! Моля да споделите мнения за родните масла на Плама! По конкретно за - Dynamic 5W30 и ЕЛИТ 5W30 TITANIUM SERIES


                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от tjtjtjtj Преглед на мнение
                        Здравейте! Моля да споделите мнения за родните масла на Плама! По конкретно за - Dynamic 5W30 и ЕЛИТ 5W30 TITANIUM SERIES

                        Преди няколко месеца реших да си направя експеримент с техните масла . След като го налях на двете си коли , осезаемо се усети разлика в шума ( негативна ) , та веднага го източих и налях друг модел.

                        П.П. Ако търсиш нещо бюджетно , сипвай Areca - френско масло с добро качество , има го в емага от официалния вносител .
                        Който търси , намира !
                        Човекът е човек, когато е на път !

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение

                          Преди няколко месеца реших да си направя експеримент с техните масла . След като го налях на двете си коли , осезаемо се усети разлика в шума ( негативна ) , та веднага го източих и налях друг модел.

                          П.П. Ако търсиш нещо бюджетно , сипвай Areca - френско масло с добро качество , има го в емага от официалния вносител .
                          Здравей колега! Ти кое точно масло на Плама изпробва? Аз за сега съм решил проблема си и от 2 години и на двата ми автомобила слагам руското 5в30 С3 на Газпром. Купувам го от официален вносител за България. За сега съм много доволен, добре ми работят и дизела и бензина! За тези две масла на Плама ти говоря.
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от tjtjtjtj Преглед на мнение

                            Здравей колега! Ти кое точно масло на Плама изпробва? Аз за сега съм решил проблема си и от 2 години и на двата ми автомобила слагам руското 5в30 С3 на Газпром. Купувам го от официален вносител за България. За сега съм много доволен, добре ми работят и дизела и бензина! За тези две масла на Плама ти говоря.
                            Беше в такива туби (шанаджийски ) като черната.
                            Който търси , намира !
                            Човекът е човек, когато е на път !

                            Коментар


                            • #15
                              От българските производители на масла, Плама са с най- стари традиций и ако не бяха намесили Мермерски....все още щях да им вярвам. А за маслата си в черните туби /платинум и титамиум серийте/ пишат, че са от ПАО базови масла с ''американските добавки на професор Мермерски''. Не знам, стар български производител, пък да ни лъже...?! С Приста знам, че кара доста народ но те пък си направиха маслата много скъпи. За Инса също има голямо затъмнение. И друг неизвестен факт е дали нашите рафинерий произвеждат базови масла? Руснаците в Ярославския си завод произвеждат базови масла но нашите...? Много ми се иска да им пробвам 5в30 -то на Плама а не смея! Два пъти им пиша имейли и изобщо не отговарят! Така търговия се не прави! В алибаба само влязох да им разгледам родното производство на китайците и ме засипаха с оферти а тия нехранимайковци нашите никаква заинтересованост. АЦДелко е вносно масло което само в България се предлага в туби единтични с тези на ГМ маслото, а това буди големи съмнения!? И там човек да не смее! Днес в Кауфланд видях Кастрол 5в30 от 16.05. 2015 година 4 литра за 100 лева. Това масло не трябва ли отдавна да е брак?
                              Последно редактирано от tjtjtjtj; 29-12-20, 20:07.

                              Коментар


                              • Джоу (x3mrjoe)
                                Джоу (x3mrjoe) коментира
                                Редактиране на коментар
                                Кой те лъже бе, колега ?!
                                Това е пълно щастие, 2 в 1.
                                Хем колата ти мърка, хем нямаш проблем с простатата !

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X