Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Rainforest challenge - Малайзия (От специалният ни кореспондент - Петър Близнака)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Rainforest challenge - Малайзия (От специалният ни кореспондент - Петър Близнака)

    Ето че се появи и първата възможност за вкарване в действие на нашата инициатива. В началото на следващия месец започва Rainforest chalenge - Малайзия. Едно от най-тежките и трудни офроуд състезания в света. Много дни в джунглата, при 100% влажност и страхотна кал. Пълно със змии, насекоми и прочие гадости. Както организаторите казват ако нямате здравословни проблеми заповядайте, ще ви ги осигурим...

    Петър Близнака се нави да ходи. Този път с официална акредитация и въобще както си му е реда. Спонсорите които са намерени до момента са осигурили основната част от парите но не достигат ~1500лв. Предлагам на всички които считат за разумно да помогнем за отиването на Петър да ми пратят ЛС... Аз участвам, само ми е жал за Близнака но той си е достатъчно луд... Ходил съм в Малайзия та знам какво го чака...
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Да съберем пари за да пратим репортери на световните офроуд събития!

    Подготовката на Петър тече в пълна сила, защото утре рано-рано в 6 ч сутринта лети за Кула Лумпур. След еднодневен полет ще пристигне в Малайзия, където го очакват големи страхотии - организаторът ни писа, че тази година мусоните са подранили и от 3 седмици не е спирало да вали, та предполагам, че осемте дни, който Петър ще прекара в джунглата, ще са "особено приятни". Отделно го очаква още доста път през самата страна, защото разстоянията са огромни. Българското присъствие на 10-годишния юбилей на състезанието е голяма крачка, пък макар и засега само като медия. Организаторите много разчитат да ни привлекат и като състезатели, затова Петър ще прецени на място дали това е реално реализируемо. Ще бъде много тежко, още повече че ще бъде сам, но вярвам, че ще издържи и ще се върне здрав, с висок дух и с много различни впечатления. Първите 2 дни ще бъде на "цивилизация" в хотел и при наличието на Интернет, ще ни пусне веднага информация. Стискаме му палци всичко да е наред и специални благодарности на всички, които подкрепиха това начинание!
    [url=www.offroadbg.net][img]http://forum.offroad-bulgaria.com/signaturepics/sigpic12_1.gif[/img][/url]

    Коментар


    • #3
      До: Да съберем пари за да пратим репортери на световните офроуд събития!

      Искам сърдечно да благодаря на спонсорите и приятелите без който нямаше да мога да замина на това невероятно световно събитие в офф роуда.

      Благодаря на фирма Киров която се погрижи за самолетните билети и таксата на организаторите Както и за част от екипировката.

      Благодаря лично на Венци Петров както и на всички вас от този прекрасен форум които с дружни усилия събрахте една значителна част от средствата за това пътуване. Тя ще бъде главно за задължителната екипировка лекарства и оборудване без която нямаше да бъда допуснат да отразявам състезанието.

      Благодаря и на списание Оф-роуд БГ които помогнаха със средства за храната и продоволствията в дъждовната гора.

      Лично благодаря и на Събин Коларов който както винаги преди голямо пътуване ми помогна с част от екипировката.

      От моя страна обещавам да направя страхотен и пълен репортаж тук във форума.Както и да проуча и разбера в детайли какво е нужно на един екипаж от България за добро представяне в Рейнфорест Челиндж.

      Успех и поздрави на всички джипаджии

      Коментар


      • #4
        До: Да съберем пари за да пратим репортери на световните офроуд събития!

        Уважаеми приятели, събитията по заминаването на Петър Близнака се развиха за часове. Аз вчера сутринта писах в тази тема с молба тези които са дали пари да ми потвърдят дали са съгласни сумата им да се използва за това ходене на Близнака в Малайзия. Голяма част от вас ми отговориха с Да, но има и неотговорили. Тъй като Близнака вече лети и сумата е в него най-отговорно заявявам че ако някой сметне че не е искал сумата която е дарил, да иде за това, само ми пуска едно съобщение и аз лично ще я възстановя. Така този човек ще може да участва в друго събитие по негова преценка. Поемам пълната отговорност за решението което взехме вчера.
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          До: Да съберем пари за да пратим репортери на световните офроуд събития!

          А тези като мен които имат желание, но не реагирахме на време може ли да си пратим парите въпреки че е късно...

          Коментар


          • #6
            До: Да съберем пари за да пратим репортери на световните офроуд събития!

            Едо спокойно бе човек, нали и за в бъдеще ще правим такива неща. Прати каквото си решил на Събин, следващия път ще финансираме и с твоите пари...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              До: Да съберем пари за да пратим репортери на световните офроуд събития!

              И понеже разбрах късно, от мен възстановяването след Малайзия в Троян Плаза ! След Дакар миналата година се възтанановяваха пак при мен, така, че ще им изпълним всички "процедури" както си му е реда !

              Коментар


              • #8
                До: Да съберем пари за да пратим репортери на световните офроуд събития!

                Колеги, има ли новини от "нашия човек" в Малайзия?
                Темата ще е интересна, а и Близнака има такъв цветист речник, че ще е истинско удоволствие за мен (нас).Ако събитиети ще се отразява в отделна тема моля за своевременно инфо.
                Поздрави
                Тодор Томов
                =============================
                Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
                Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

                Коментар


                • #9
                  До: Да съберем пари за да пратим репортери на световните офроуд събития!

                  И така последните новини са следните:

                  Близнака е пристигнал благополучно, първите няколко дни са посветени на лекции по безопасност и условия на състезанието. Графика им е много напрегнат и Близнака само пусна кратко съобщение. Предполагам че от момента в който влезнат в джунглите няма да имаме никаква информация - там и GSM няма... Но пък като се върне... Да му "стискаме палци" защото условията са нечовешки. Организаторите са предупредили всеки да си носи системи за пречистване на вода, лекарства и средства за обезпаразитяване... щяло да има нужда... Покрай бързината на заминаването Близнака не успя и да си направи необходимите ваксини... много е луд тоя човек... ама нейсе... Чакаме повече инфо...


                  След като се завърне ще има разбира се изключително подробен репортаж тук във форума но освен това за всички които са подпомогнали с пари участието на Близнака в RainForest ще има специална вечеря на която ще могат лично да изслушат подробности и да му задават каквито искат въпроси. Освен това на спонсорите ще бъдат представени и материали които няма да се публикуват никъде...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    До: Rainforest chalenge - Малайзия (От специалният ни кореспондент - Петър Близнака)

                    Сори, и аз нямам време да проследявам всички теми и съм закъснял !
                    Ще го компенсирам следвашия път !
                    Успех на Петър !
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #11
                      До: Rainforest chalenge - Малайзия (От специалният ни кореспондент - Петър Близнака)

                      браво радвам че ще присъства на това известно състезание
                      и с нетърпение ше чакам репортажа ......успех......
                      поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        До: Да съберем пари за да пратим репортери на световните офроуд събития!

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Да му "стискаме палци" защото условията са нечовешки.
                        Колеги,
                        Освен Венцислав Петров има ли си някой на идея (ако има други ходили да ме извин.) всъщност на какво се ПОДЛАГА близнака?
                        Не го познавам, но бих искал да му стисна ръката, като се върне.
                        Ако някой поне малко разбира английски го съветвам да прочете
                        GENERAL GUIDE TO COMPETITOR TEAMS- което се оказа задължително.
                        Има едно изречение мисля, че беше в 2-ва точка от пътеводителя-" И запомнете, че това е един за всички - вички за един" - невероятно.
                        Дано не е сам- Има предупреждение, че части от рута е предвиден само за супер подготвени машини, и нито съпортващ персонал нито преса ще са в състояние да ги сладват, и ще нощуват сами 1-2 можеби "никой не знае" няколко дни.(при дъжд нивата на реките се качват до 2-3 метра в рамките на 1час)
                        Състезание за много добре физически и психически хора

                        Евала на близнака за тази амбиция и мотивация
                        LZ1HRD

                        Коментар


                        • #13
                          До: Rainforest chalenge - Малайзия (От специалният ни кореспондент - Петър Близнака)

                          Точно така е! Факт е че Близнака е сам... нали разбирате че за двама и цената щеше да е различна. Но пък Близнака можем спокойно да го приравним към трима средностатически люде тъй че се надявам да се справи повече от добре...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: Rainforest chalenge - Малайзия (От специалният ни кореспондент - Петър Близнака)

                            Незнам дали не е пресилено, но дали да не не помислим за някакъв символичен подарък (отжелаещи от форума разбирасе), като един символ на неговия дух и страст, след като се върне от този свръх сървавър.
                            LZ1HRD

                            Коментар


                            • #15
                              До: Rainforest chalenge - Малайзия (От специалният ни кореспондент - Петър Близнака)

                              За Близнака най-големия подарък е помощта която хората тук оказаха с финансови средства което позволи неговото присъствие там...
                              VPetrov.photography

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X