Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ML 320 или ML 420

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ML 320 или ML 420

    Здравейте,

    Моля за помощ..спрял съм се на ML и се чудя кой от двата мотора да избера? Интересуваме основно хронични проблеми, подръжка, надежност на двигателите. Иначе за кутия и окачване съм горе доло на ясно.

    Поздрави,

  • #2
    От: ML 320 или ML 420

    320 ама за подробностите не ми се пише.
    Nissan Patrol 2008
    Mercedes c220 cdi 2006
    Mercedes cls350 cdi 2013
    Mercedes GL 450 cdi 2012

    Коментар


    • #3
      От: ML 320 или ML 420

      С МЛ320 съм минал 440 000 км. - само семеринги един път, някакви гумички на маслена магистрала , един път генератор ( някъде около 350 000 ) и смяна няколко пъти на едно криво маркучле на филтъра нафтата ( въздушния комресор не го смятам , защото той е към окачването) .Гори масло колкото когато беше нов - около 1 - 1,5 л. на 15 000 - 20 000 км. ( даже не го доливам някой път ) .Има такива и по на 700 000 км. и повече и са в сравнително добро състояние ( някой започват да губят повече масло, но нямам информация дали го гори ) .

      Коментар


      • #4
        От: ML 320 или ML 420

        Ако намериш читав няма да имаш проблеми и с двата модела.Евтините обяви ги избягвай!
        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

        Коментар


        • #5
          От: ML 320 или ML 420

          Първоначално публикуван от alexander_76 Преглед на мнение
          320 ама за подробностите не ми се пише.
          Любопитен съм.Може ли подробности.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • #6
            От: ML 320 или ML 420

            Ами има разлика в блока на мотора, V6 е цял лят блок и като цяло е доста по здрав от по-големия. При V8 блока е с ризи има немалко случай на пропадане на ризите в блока, от там следва загуба на антифриз прегряване и каквото още се сетиш в тая насока. В момента при мой приятели в Троян има такъв с отворен мотор точно по тази причина, още не е приключил ремонта но засега е на нови бутала, ризи за лагерите може и да мине метър щото цифрата само за части е доста над 5 000 лв. Точно при Ml не е необходим големия мотор 320 или 350 (зависи от годината ) си е напълно достатъчен, за GL си трябва големият двигател ама там и килограмите са повече. И двата мотора си имат нужда от подръжка с оригинално масло mercedes benz не пият нищо до смяна, моторчето на геометрията на турбото право ядове след 150 000 но вече се лекува за малка сума и не е болка почти но тези километри се появяват и проблеми с о-пръстените на топлообмениците под смукателните колектори но не е страшно като цифри и ремонт. А и големият мотор е почти невъзможно да ремонтира в коша ако извадиш и късмет да ти изгорят 7 и 8 свещ направо си изтеглил късата клечка. Повечето пъти губи масло от о пръстените ( олива мотора отгоре под смукателите), това по повод на доливането на масло.
            Последно редактирано от alexander_76; 23-10-17, 18:43. Причина: Допълнение
            Nissan Patrol 2008
            Mercedes c220 cdi 2006
            Mercedes cls350 cdi 2013
            Mercedes GL 450 cdi 2012

            Коментар


            • #7
              От: ML 320 или ML 420

              Твърдо 320,втора година без проблеми

              Коментар


              • #8
                От: ML 320 или ML 420

                Много благодаря...сега остана да намеря читав��

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X