Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

    Посетих и тазгодишното авто изложение. Разполагах само с 2 часа време, така че беше блиц посещение.
    На някои марки като Шкода, Subaru и Seat даже не се спрях.
    Ето малко лични впечатления с които не ангажирам никой.

    Като цяло много добре подреден и красив салон. Светлини, цветове, електронни визитки на автомобилите и т.н.

    Имаше много забележителни автомобили, но също така и адски грозни и безлични. Damn.
    Ама за някои грозен е направо красива дума. Има и явна мода таблетоподобните дисплеи да изпълват интериорите от S-класа до Рено клио да речем.
    Цените са скочили зверски успоредно с нашето масово обедняване.
    Скъпи са, затова ни се струва, че сме бедни. Не, бе, батенце, бедни сме и затова ни се струват скъпи. Абе скъпи сме , затова са бедни автомобилите.
    Оффф, обърках се вече. Never mind...

    Хот хеч от рода на Renault Megane, VW Golf и Ford Focus струват по 90 дори 100 хил.лв.
    Снимах с телефона, така че без претенции за качeство на снимките. Ще видите само снимки на колите, които са ми харесали.
    Кадрите от филм на ужасите съм ги спестил. Децата не заслужават да видят това.
    Анализът е на база какво виждам, не толкова на технически параметри и технически достойнства.
    Повърхностен поглед както на голяма част от присъстващите в салона посетители.
    Би ми се искало да задълбая дълбоко в дебрите на автомобилостроенето, но ще ми трябват повече от 2 часа.

    Бързи впечатления марка по марка:

    SUZUKI
    Еййй, човечееее, това са синоними на грозитията. Ама как нещо не хвана поне малко окото. Малко бе! Защо и кой прави тия извращения.
    Беше ме срам от физиономията ми пред хората зад щанда. Те не са виновни.
    - Vitara. Типичният пример за трансформация от един от най-симпатичните и приятни джипчета, до нещо средно между отвратително и гадно.
    Това е като да си купиш пакетче фъстъци и точно, когато ти е най-сладко да попаднеш на горчивия и гранясал фъстък най-накрая.
    В случая със Suzuki цялото пакетче с фъстъци бяха гадни.
    Виждайки другите хвърляш цялото пакетче в кофата и пиеш студена вода.

    RANGE ROVER / JAGUAR
    Класа, стил, красота, перфектност. Тук нямам други думи като цяло за цялата им гама автомобили. Нямат грешка.
    - Новият голям Рейндж - императорът, наточен Sport и убийствено красивият съвсем нов Velar.
    Не успях да ги разгледам всички хубаво, защото ми бяха първи щанд и бе пълно с хора, а и какво да правя в коли, които никога няма да влезнат в гаража ми.
    Като са нови са адски скъпи, а като поевтинеят такова чудо на техниката се превръща в кашон пълен с "лимонки" купен на старо.
    - Jaguar-ите ме радват много, особено спортното им класическо купе. И SUV-а им е страхотен и на сравнително прилична цена.
    Карал съм и Sport на Range Rover и XF на Jaguar в целодневни тестове.
    Страхотни автомобили и го казвам без никакви резерви.
    Доколкото знам индийците последно им станаха собственици и според мен предизвикаха истински фурор в тези две марки с парите и свободата, която дадоха на инжинерите и дизайнерите си.

    BMW
    - 7-ма серия и специално М760Li според мен бе тупалката на изложението.
    То лукс ли искаш, то зверски двигател и постижения, класа ли, каквото се сетиш всичко го притежава тази кола.
    Дори мисля бе с най-впечатляващото ускорение от 3.7 сек, предвид че е огромна пълна с екстри лимузина. Цената ако се не лъжа над 400 хил.лв.
    Питах приятелче, защо е толкова дълга тази кола без да търся отговор, но получих такъв - щото е 450 бона и може да е дълга колкото си иска.
    А кажи нещо де, хаха. А бе, преди 5 години гледах шоурума на Ауди и най-скъпите им модели бяха по 300 бона - RS6, Q7V12TDI и R8.
    Тук има 150 бона горница!
    Софта ми е стар явно и мигновено получавам съобщение. "Има нова версия на вашия софтуер, да актуализирам ли сега?"
    - Другият впачатляващ модел бе BMW M4. Зелено, изчистено, брутално, без изненади и тъпи дизайнерски решения, класическо купе на BMW.
    Красота отвсякъде. Няма грешка, освен цената от 200 бона. Допълнителното му оборудване бе близо 80 бона - това на кола купе.
    - BMW M550D. Едно такова бяло, дори скромно изглеждащо въпреки M пакета си, обаче така лошо може да ошамари на пътя дори спортно купе като Maserati, че няма да му се вярва.
    С удоволствие бих карал такова. Кеф ти всичко в подобен автомобил. За тънкачите дизелисти, да ви успокоя, че може да слезне и под 10 литра нафтичка, от евтината ;-).
    - Имаше и много грозно погледнато отпред X3, ако се не лъжа. Ама какво се учудвам, те направиха и баварец на предно, така че могат да си позволят и някоя друга грозотия. You can do it!

    АUDI
    Tази немска марка си ми е още слабост и се изкефих за пореден път. Беше заредено с RS-ки. Мега точилките.
    Тук перфектността на всеки модел ясно си личи във всеки един детайл. Уникални линии, фарове, решетки, стопове, джанти и безкомпромисно красиви и класни салони.
    Направо те блъскат в челото и после се мръщиш по другите щандове. Лепваш в салона като риза на потен гръб и няма слизане.
    - R8 V10 plus, RS3, RS5, RS4, SQ5, една секси Q7 с правилен вече размер и за съжаление скрито в ъгъла и заключена новата А8 все едно е служебна на персонала.
    Нямаше как да я разгледам. Вътре салонът си личи, че е станал много изчистен и поне това за мен е новост.
    Най-много снимки направих на колите на Audi, защото като цяло бяха много наточени. Липсваше ми любимото А6 и RS6. Не е същото без тези модели.
    Това са колите за моя вкус и винаги бих се израдвал на някоя.
    Със 7 думи: Яко, Яко, Яко, Яко, Яко, Яко, Яко :-)

    TOYOTA
    Веднага те привлича фантастичен червен болид под емблемата на Lexus - LC 500. Невероятна форма и визия.
    Лошото, ако може така да се изразя е, че бях гледал предаване за него и създаването му и в резюме ставаше ясно,
    че колата е замислена и направена супер, но е закъсняла с излизането си бял свят с години.
    Атмосферен двигател и само със задно предаване. Вярно, че е 500 коня, но не може да се сравнява с топ бегачките в днешно време.
    Да не говорим, че е супер скъп и дори му бяха скрили цената, че направо срамота. И все пак ужасно красив.
    Друго от Toyota - пълна скука. Грозен авенсис и мега грозен Приус. Никой не може да отговори, каква е тази зависимост хибридите да са задължително грозни.
    Защо те наказват, че искаш да си екологичен. Ама грозен, ама безличен като цялата гама на Toyota. Ай сиктир!
    За грозния Приус казах ли?
    Е, много е грозен!

    VOLVO
    Отдавна ги няма ония ръбести куфароподобни форми. Страхотна гама. Солидни и качествени коли с широко приложение.
    Откъдето и да ги погледнеш страхотни. Не съм задълбавал в детайли, заради времето. XC90 и XC60 + убийствено добро C90 Cross Country. Жестоки задни светлини.
    Тежкарски салони, красиви предници, огромни купета. Все автомобили с повишена проходимост, което значи много възможности и удоволствия.
    Абе нямат грешка тия фeнове на ABBA.

    ALFA ROMEO
    Тук имаше двама красавци - SUV-а Stelvio и Gulia 4x4 turbo нещо си. Първото на цена над 100хил, другото на 90.
    Пипнати са много и изглеждат прекрасно в типичен италиански стил, обаче ебаси цените. Ще ги чакаме на безценица след няколко години на вторичния пазар.
    За това жокер ни не требе. Имаше и едно 4C Spyder, което напрактика бе квадратно - колкото дълго, толкова и широко.
    Казват добри думи за управляемостта му - тип картинг. Купето е от скъпи леки материaли. То евтини такива няма де.
    Вътре не е впечатляващо, както може да се очаква от спартански спортен двуместен автомобил.
    Ниско тегло + малък 1.75 литра двигател + убийствена цена от 80 бона ама не от късите, а евраци! Ако искаш, баце.

    MАSERATI
    Класическо спортно GT - модел на повече от 10 години, но пък освежен от закачливи лазерни светлинки от шоурума.
    Е, така ли ще се лъжем сега. Красиво, с як син цвят, но не ме впечатли. Въртящ момент не особено много за скъпа спортна марка и само на задно.
    Няма да спечели важните светофарни гонки, ловим бас. Мисля тази концепция макар и класическа вече поостаря.
    Не може разни седани и комбита да те разтрелват, а ти да караш спортно насочено купе, да си тежкар и да се правиш, че не ти пука.
    Значи, ако караш масерати пак ще си тежкар, ама по-добре да не се дуеш излишно, да не ти подаде бинокъла някой татко с RS или М .
    Де да знам...мисля си просто.
    И все пак едно приятелче, го избра да си тръгне с него, ако имаше право да избере една кола от шоурума, което си е чист реверанс към италианците.
    Аз понеже не мога да си позволя такава кола, ще си поръчам уно натурале минерале (минерална водичка) :-)
    - Ново е, че Maserati имат SUV. Алоу, рагаци, всички вече имат SUV, аре чао...или Добро утро. Вие имате една дума и за двете, та не се знае залязвате ли или изгрявате.

    FORD
    Имаше един лаф Fast Only Rolling Downhill, осмиващ абривиетурата на FORD. Обаче, две коли се набиват на очи и хвърлят на боклука тази подигравка.
    - Един син Focus RS, който се бори за титлата най-бърз хеч. Як е, няма спор. Динамичен, спортно брутален и забележителен.
    И красив... по своему...щот ного неправилни форми има.
    Не ми се гледаше цената, а също и оня култов бутон за дрифт. Аре няма нужда.
    - Другото интересно е жълт Mustang GT500. Това е интересен автомобил.
    Салон с ниско качество и евтина пластмаса, като в трамвая, на места трагична, като в трамвая,
    обаче облечен външно в страхотни ламарини и форма тип надута адидас батка след фитнес, не като трамвая ииии енджин 500 коня. А?
    Ебаси руките, чуек...Туй аз ли съм веее, Бахх к'во животно съм! Урудска раота!
    Всичко това на цена далеч под 100 хил.лв. За сравнение един Golf R с далеч по-ниска мощност и несравнимо по свита външност е над 100 хил.лв.
    Това му е готиното на Mustang, различната масъл кар визия с 500 коня под капака за без пари. Образно казано без пари де. Извадих им 33 и пейсет, кеш! - Не го дават :-)
    - Останалите изложени фордове малко бледнеят. Edge хваща око, Mondeo е вече с много качествен салон, обаче нали се сещате? Даммм, вече за 100 бона.
    Хора, мондео за 100 бона! Стига бе! Хюстън, уи хев а проблем!

    VOLKSWAGEN
    Тук май изненади няма по никое време. Широко рекламираният модел Arteon бе там. И аз бях там. Спрях, загледах се, не го виждам.
    Аааа, ето го с онзи акан цвят тип размазана трева по дънки. Уж има функция "спри и се загледай", ама, колко пък да спра?
    Да не кажа, че го бяха скрили отзад разчитайки на магичните му свойства. Красив е, но не чак толкова колкото се опитват да ми наложат.
    Да си призная новата визия и маска на Renault повече ме грабва, да не говорим, че отпред приликата с доста по-евтиния Talisman на Rеnault е повече от очебийна.
    Arteon, брат, ще те чакам да те видя в друг цвят и на улицата, за да те оценя, надувко.
    - Имаше вече коментирания топ Golf R. Много е барнат и изпипан. Няма грешка.
    Вътре е с високо качество, изглежда семпло и брутален едновременно, което е някакъв вид парадокс, но 101 хиляди са множкоооо!
    Все пак Голф батките са много и дори 0,001 процент от тях да извадят кинтите, от VW ще черпят с бонбонки Черноморец.
    - Електрическият Golf ми е вече банален. Навсякъде го влачат и показват и сигурно е хвърлил батериите. Видях едно "биче" отдолу, да му подава тайно ток.
    Не го виждам и чувам да впечатлява някъде. Все пак не е грозен като Prius, което изненадва.
    Абе, опитали са се да го развалят, ама някой е счупил ръчичките на "художника" съвсем на време. Give me five!...и ток :-)
    - Стандарният Passat е стандартно красив. Знам, че е добър и това ми стига. Там от доста време новият модел прилича на фейслифт на стария.
    Обичат да носят строги костюми. В общи линии VW в моите очи страда от наличието на по-красивите и скъпи Audi.
    От друга страна и от Шкода, защото те пък са по-изгодни, но страда е неправилна дума, защото всичко отива в един джоб :-) Хитро, нали :-)
    Предвид грандоманските цени на "народната" марка по-добре Аudi. Сори VW, някога ми харесвахте повече, защото бяхте по-достъпни.
    Аз по-богат не помня да съм бил, така че грешката е вярна.

    MERCEDES-BENZ
    Батенце, мръдни малко да снимам този волан. Това се отнасяше за волана на новата S-класа от чийто салон не слезнаха.
    Два пъти се връщах и все пълно. Пубери и младежи на по 20г. "возят" приятелите си на гребена на мечтите им.
    Бялата кожа на шофьорската седалка бе вече със син отенък от дънки - панталонът неподходящ за класата на подобен автомобил.
    И как един не се снима на задната дясна седалка.
    Явно на подсъзнателно ниво мечтата им е да са шофьори, а не бизнесмени - целевите клиенти на този фантастичен автомобил.
    Иначе флагманът държащ короната в този клас не беше с топ двигателя си.
    Изложената кола бе с 2.9 литров би-турбо дизел, който едвам надхвърля половината мощност на съседно изложеното BMW M760Li и неговият величествен V12.
    Иначе мерцедесовият дизел сам по себе си впечатлява и като динамика и като разход.
    Вътре S е мега изпипан и изпълва сетивата на макс. Ма какво обяснявам, това и ученичките го знаят. Акцентът е върху удобствата на задния ред седалки.
    Невероятен автомобил!!!
    Какво друго от звездната марка.
    - Ами лепящият мацките като гербови марки GTc AMG. Роудстърът е убийствен от където и да го погледнеш. Няма прошка за другите марки.
    И мацките са яки. Хубаво при хубаво отива. Даммм :-)
    - Новата помпозна Е-класа. Ще ми трябва време да я асимилирам. Засега ми прилича на нещо от Дисниленд.
    Къса тумбеста предница, шарения вътре, ще го мисля пак.
    - Същата Е-класа, но купе. Хваща око, ама не чак толкова, че да си го искаш обратно.
    - GL нещо си. Едно време беше ясно GL-a беше чудовищния SUV.
    Сега са се навъдили някакви папатаци с Е, C, К накрая и последният да затвори вратата, ама от външната страна.

    KIA
    Немски тупалки и изведнъж Stinger. WTF!?
    К'во е това бе? Уоууу! Мац, пис, пис..Приближавам се към червено облечената красива жена, ъъъъ пардон, кола и какво да видя - Kia.
    Баси, тия корейци освен че оправиха качеството рЕзко, взеха да налитат и на доста смели форми. Вътре пак яко. Нещо като бенц.
    Уж се бяха прицелили във VW, а сега гледам звезди интегрирани в купето. Явно апетитът идва с яденето.
    Скоро някои ще имат главоболия. За редакторите на Ауто Билд нЕма се притеснявате. Те ще продължават да пишат как са много близко, но им липсва финна шлифовка.
    А на вас, симпатяги финна шпакловка с едра структура.
    Евалла на Кия, няма какво да кажа. Смело и дръзко напред! Скоро и те няма да са евтини.
    - Sorento. Много приятно отвън, качествено отвътре и на прилична цена. Обаче, как да го оцениш след като досега си гледал 5 пъти по-скъпи коли? А де? Как?
    Изглежда по-евтино, по-семпло и недооценено, а не е. Моите уважения към корейците.
    - Sportage. Симпатяга отвсякъде.
    - Оptima. Нов модел ли е, фейс ли е, не знам, ама нещо не лепнах добре в нея. В списанието изглежда супер, тук не.
    А бе, как да е след коли за над 300 бона, глупако? Не ми отговаряй!

    PEUGEOT
    Земи тая песница! Зели я? Айде продължавай натам...
    Ами така де. Гледам новото 308 отпред, в съседство същото, малко по-натам още едно, и още едно. Красиви са, хубаво, но що са изложили 4 еднакви коли?
    А, ма те били различни модели! 208 ,2008 и некви други с повече или по-малко нули.
    След няколко разочарования на други щандове, тук викам на френда, че поне Peugeot могат да правят приятни автомобили на народни цени.
    Преди години бях готов да отнеса чисто ново 308 Feline от шоурума, толкова ми хареса. Яка салон, BMW мотор, екстри и перфектна цена за кеш.
    Отварям вратата на новото 308 и се мятам вътре. Бааам! Воланът ми стои много високо и решавам да си го настроя спрямо високо разположените главни уреди.
    А те светят като елхички. Цветно. Значи между волана и уредите има цяла галактика от пластмаса - нещо като коритото на Владайска река делящо платната на Сливница.
    Обръчът на волана ми закрива точно центърът на уредите и централния дисплей. Якоооо, си викам! Абе вие луди ли сте бе? Гледам добре стоя спрямо купето.
    А, к'во става тука? Дилърът ме гледа странно. Що са там тия уреди? А воланът що е долу? Няма наместване докато не свалиш волана в коленете си да не казвам като какво.
    За сметка на това отзад е супер тясно. Нещо като една песен на Гумени глави "може да си грозен, но за сметка на това си тъп".
    Това за мен се отнася, да не си помислихте, че за Пежо, хаха.
    - 208...се тая
    -2008
    -30008
    - Я, Рено...

    RENAULT
    Изненадан съм. Първо от колите и второ от представянето им.
    - Renault Clio RS и Меgane RS. Жълти и зли. Яки, Кефят. Клиото губи заради големия си волан и тесните си седалки тип мегнеме - Отслабни или умри!
    - Между двата RS-a истински болид от Формула Рено в същия цвят. Страхотно представяне!
    - Megane RS, що си толкова красиво?
    Страхотни форми, а като знам, че и правят стойностни спортни проекти, поне за мен титлата за хот хеч отива при Рено. Жалко, че го бяха заключили.
    - Talisman. Истинска народна кола. Чухте ли VW? Голяма, практична, с добри материали и оборудване,
    с огромен багажник, много място отзад, стилен дизайн и страхотен почерк на светлините. Никакви изненади и при цените.
    Прекрасен автомобил за средностатистическия български трудовак- концлагерист. Много икономични too.
    - Два SUV-a Koleos и Captur. Не ги знам какво струват и предлагат, извън обсега на интересите са ми. Симпатични са за всеки случай.

    NISSAN
    Яяяяя, Годзила. Приятелчето си съблича якето все едно ще се бори със змей. Пада смях. Така се посреща истинският драг изрод пребиващ класни бегачки - GTR.
    Луд автомобил отвсякъде. 3.8 битурбо с битурбо визия, битурбо джанти, битурбо ауспуси, битурбо спирачки, а бе битурбо отвсякъде. Би турбо поклон, разбира се :-)
    - 3, 4 грозотии, коли, не жени, да не стане грешка, наредени около GTR все едно са от същата марка.
    Оказа се, че също са нисани, но сякаш си подредил на един пиедестал произведение на Моцарт до касетка с албуми на Дражето от Ямбол.
    Много грозни и безпочвени, чак ми е тъжно.
    Кашкай версия 5.20 бета...

    MAZDA
    Мадзеда, на японски. Mazda 6 седан, Mazda 6 комби, Mazda 6 хечбек...дизел, бензин. Опитват се да обогатяват гамата като наслагват еднакви пиксели в модерен смартфон.
    Малка гама, но добре изглеждащи прилични коли. И малката двуместна кабрио хала MX-5 беше там.
    Стават, но нищо ново не видях или май един SUV, ама приличаше на поредната Mazda 6, та реших, че къде 5 там и 6.

    HONDA
    Civic до Цивик до Сивик, нещо такова. От 5-6 коли три Civic-a се опитват да те матират без фигури. По средата царят Civic, ама облечен в клоунски дрехи.
    Type R - обладаният от мечтата на пъпчивия тинейджър, да е нещо крещящо с което да привлече вниманието във вечерта на Хелоин. Печелиш, пич. You are the man!
    Mалко по-сериозно - колата си я бива. Казват, че е с претенции за най-добрата кола с предно предаване. И аз съм с претенции, ама...
    Дизайнът със закачена паркова пейка отзад е тотално различен от всичко останало на пазара. Това е.
    - CRV е както предходния си рилийз - приятно SUV- че в размер Middle. Ако е здрав и като предшествениците си всичко му е ок.

    SSANG YOUNG
    Чонг, Чонг, Кинг Конг. Така го наричах преди време един техен модел. Модерната им гама е като щанд на коледни елхи на Илиянци.
    Светят , мигат, и ще ви свършат работа за Коледа.
    Ммммм, не знам, I'm out. Не мога да ги разбера, а и не искам.
    Чао, чао

    JEЕP
    Дойдох с нагласата да се снимам до един автомобил - SRT8. Малкият спортист на Jeep Grand Cherokee с близо 500 коня от 6.4 HEMI V8, щото има и голям вече със 710к.с..
    По традиция го харесвам много на външен вид. Брутален ми е, красив, завладяващ и помпозен,ала-бала...
    Вътре го приемах, дори се точа на такъв, обаче... снощи малко се разочаровах от качеството на интериора. Евтин, ама мега евтин хром, който ми извади очите.
    Салонът подреден, има си всичко, ама изглежда като китайски касетофон. 140 бона и един Golf е по-пипнат и класен вътре. Е, не е нормално това!
    - Renegade, Compass, подайте ми торбичка, ще връщам поръчката...
    Няма такива гадости и тъпотии. Хванете и се гръмнете или сменете още веднъж собственика си, за да ви се изреди и той.
    Фиат, продавайте марката на китайците от Great Wall, поне частите ви да станат оригинални. Като споменах Fiat, то и те имаха щанд.
    И какво от това?

    FIAT
    Нещо имаше там...бяло май
    Тия коли не правят вече, но пък купуват концерни и марки. Некви колекционери ще дойдат явно.

    OPEL
    Нали имаха разни тупалки? OPC, ала-бала. Es gibt keine или казано на български " нЕма".
    - Заключена новата Астра. Що бре, нещо криете ли? Исках да седна в един приличен обикновен автомобил.
    - Insignia. Имате една 4x4 обшита в офроуд костюм, би-турбо, яко екстри, шефа ми я кара, защо сте изложили тази черна безлична сянка?
    Нямам представа какво друго имаше изложено, а имат модели, които юях да помня след като ги видя. Еншулдиген зи бите!

    LADA
    Там е, споко! Неплокатима е. В друга ера сме, но иконата е жива - Нива. С добрия запомнен от детството вкус по БДС или там по съветскаму ГОСТ нЕкъФ.
    Същата изглежда, но с --+брони от некой тунек майстор. Гледах за ръжда, още няма :-)
    Другите колици бяха също там. КАЛИНА и друга Машенка.
    Ама тук не летиш в мечтите си, а си стъпил здраво в машината на времето и си се върнал 3 десетилетия назад.
    Обаче, кажете ми една причина да слезна от 19-годишния си джип и да дам 20 бона за нова Нива. Една, моля!

    DACIA
    Аре да те водя да видиш новия Дъстър със стопове на Jeep Renegade. Заключена топ версията за 37 бона.
    Жалко. Дръжката се изви в ръката ми и бе пред счупване. Правена е от платсмаса от щайга за домати.
    Поне са здрави, въпреки, че се усукват като змия.
    Друго не съм гледал...и пипал :-)

    MITSUBISHI
    Бяха там, в ъгъла, видях ги. Всъщност видях старото Паджеро да гледа тъжно, другите просто го пазеха от тълпата.

    И да не вземе да се засегне някой сега, едва ли имате акции в тези компании, майтап да става. :-)

    Някоя друга снимка:
    http://files.offroad-bulgaria.com/verter/IEC%202017/
    Последно редактирано от verter; 22-10-17, 10:14.
    Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
    0888/00-55-37

  • #2
    От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

    Много интересно описание. Нестандартно.
    А снимките как мога да ги гледам една след друга?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

      Хареса ми представянето, такава "дисекция" само за 2 часа престой!

      Verter, голям си
      Y260

      Коментар


      • #4
        От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

        Влади, до каквото и да се докоснеш, злато става. Браво за хубавия разказ!

        Коментар


        • #5
          От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

          БЛАГОДАРЯ !!! СУПЕР!!!
          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
          0882 52 00 52 - Жоро

          Коментар


          • #6
            От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

            Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
            ...
            DACIA Дъстър
            ...Дръжката се изви в ръката ми и бе пред счупване. Правена е от платсмаса от щайга за домати. ...
            Това коя точно дръжка? Не съм виждал пластмасови по дъстъра.
            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

            Коментар


            • #7
              От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

              Хахаха ! Много много приятно написано!!! Благодаря.

              Коментар


              • #8
                От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

                Евала, след този разказ не ми бяха необходими никакви снимки
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #9
                  От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

                  Много приятно и изчерпателно представяне, Благодаря за което !
                  Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                  Място и хора към които да принадлежи ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

                    Аз пък не видях нищо полезно в това представяне...
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

                      Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                      Аз пък не видях нищо полезно в това представяне...
                      Да не си забравил чувството си за хумор някъде?

                      За полезността ... то и за едни ракията е вредна, за други е полезна, а за трети - необходимост.

                      А Наздраве!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        ...
                        А снимките как мога да ги гледам една след друга?
                        ???
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

                          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                          Аз пък не видях нищо полезно в това представяне...
                          Е че темата си е в раздела за хумор и забава Написано е приятно и забавно, к'во повече.
                          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

                            Шофьорската. Обла отгоре, права отдолу, черна и се огъна цялата, защото вратата беше заключена, а дърпах.
                            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                            0888/00-55-37

                            Коментар


                            • #15
                              От: Моят поглед върху Автосалон IEC 2017

                              Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                              Шофьорската. Обла отгоре, права отдолу, черна и се огъна цялата, защото вратата беше заключена, а дърпах.
                              Т'ва е против кражба. Крадецът напъва дръжката, тя му остава в ръката и вече нема отваряне. При модела с 4 врати има още 3 опита.
                              Не чета коментари и не отговарям на такива.

                              И коментаторите...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X