Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кои разбира от лебедки за камион

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кои разбира от лебедки за камион

    Здравеите колеги това е последната тема която ви пиша нека хората които са кадърни и разбират нека да ми кажат да ли може да се сложи лебедка на щаер за да издърпвам дърветата от дерето аз така мисля че мен ще ме търсят повече.А пак ще ми и помага да не закъсвам.Може ли ако някои разбира от лебедки дами каже каква трябва да купя за този щаер моля кажете ми ще ви бъда много благодарен колеги благодаря ви предварително ето малко снимки да се досетите благодаря предварително .....това ще бъде последната тема която публикувам обещавам колеги стига недеите да ми се ядосвате ..... Моля помагаите

  • #2
    От: Кои разбира от лебедки за камион

    Забравих да добавя че щаера тежи 10 тона

    Коментар


    • #3
      От: Кои разбира от лебедки за камион

      ими трябва нещо много яко да го дърпа..............

      Коментар


      • #4
        От: Кои разбира от лебедки за камион

        На камиони по принцип се слагат хидравлични лебедки, ама не чакай кой знае какви чудеса. В смисъл...да издърпаш камиона ако заседне някъде натоварен....няма да стане. С 4-5 тона ще се справят, но за 10 няма да стане. То има и лебедки за по 10 тона, но собствената им маса е огромна и ще намалиш товароносимоста на камиона. Отделно...искат собствен двигател за хидравликата. Стоманено въже, дето да може да понесе 10 тона....явно не си виждал скоро...иначе щеше веднага да ти стане ясно що за лебедка трябва, за да го върти и каква макара трябва за да се навие това въже.
        Последно редактирано от santaclash; 21-10-17, 22:39.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Кои разбира от лебедки за камион

          Колега аз лебедката ще я използвам само да издърпва дърветата на трудни места.Така че лебедката трябва да дърпа около 2-3 дървета с дължина до 30 м ....

          Коментар


          • #6
            От: Кои разбира от лебедки за камион

            Моят Unimog e с 10 тонна лебедка, вградена в средата на шасито. Хидравлична. Така камионът става "ходеща" по горите лебедка, нооо... да тегли кабели и стълбове.
            Good guys drive Land Rovers!

            Коментар


            • #7
              От: Кои разбира от лебедки за камион

              Първоначално публикуван от beast_hd
              Колега аз лебедката ще я използвам само да издърпва дърветата на трудни места.Така че лебедката трябва да дърпа около 2-3 дървета с дължина до 30 м ....
              И този товар който си описал колко ще тежи според теб?
              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
              0878 79 20 61 Борис

              Коментар


              • #8
                От: Кои разбира от лебедки за камион

                Загадка - колко тона е лебедката на зил 131?
                Последно редактирано от turtey; 22-10-17, 09:49.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Кои разбира от лебедки за камион

                  Лебедката на зил 131 ще стане ли на щаер???

                  Коментар


                  • #10
                    От: Кои разбира от лебедки за камион

                    Колега любознателен, вземи да си присадиш едно кранче на ЩАЕР-а. Така ще можеш да вадиш дърва, да товариш дърва и да изтегляш ЩАЕР-а, като закъса някъде.
                    FORD Maverik-2,3L, AWD, XLT-2 броя

                    Коментар


                    • #11
                      От: Кои разбира от лебедки за камион

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      Загадка - колко тона е лебедката на зил 131?
                      под 5тона мисля че беше
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • #12
                        От: Кои разбира от лебедки за камион

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Загадка - колко тона е лебедката на зил 131?
                        Четири тона и половина полезен товар,като се има в предвид че механична,тоест има си и Ком и кардан със предпазен щифт,но е 40:1,доста бавна и съм сигурен че ще дръпне и 10 тона ако се усили щифта.На човека ще му върши работа една камионска електричка 18000
                        либри на 24 волта,може и по големи вече да са докарали,Power Winch ги предлага.
                        Последно редактирано от belata; 22-10-17, 14:21.
                        LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                        Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Кои разбира от лебедки за камион

                          Лебедката на ЗИЛ-а не знам как точно ще се монтира на Щаера. Там едва ли има извод на кутията за лебедка. Изобщо решенията в ЗИЛ-а...са слабо пригодни за всекидневна цивилна употреба...
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Кои разбира от лебедки за камион

                            Въпроса е за мощността
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Кои разбира от лебедки за камион

                              Колеги много ви благодаря за отговорите ни кажете ми от кои камион ще стане лебедката за щаер вие все пак ги разбирате камионите с лебедки моля помагаите колеги.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X