Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка Toyota Hilux 2017

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

    Здравейте, а някой знае ли кога ще влиза фейслифта в България, че в тойота не знаят.

    Коментар


    • #47
      От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_9.png
Прегледи:1
Размер:957.3 КБ
ID:5811079Здравейте! От днес и аз съм с Hilux. Утре ще и сложа номерата,но на първо четене ми изписва ,че имам още 2000км до свършване на adblue.Колко събира резервоара и къде и как се пълни?

      Коментар


      • #48
        От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

        В двигателното отделение отляво (пред водача) имаш тъмносиня капачка на която пише "adblue".Намира се между горивния филтър и казанчето за спирачна течност - грубо казано зад плюсовата клема на акумулатора.По спомен събира 10 литра - но няма да се обзаложа.Силно отровно е - внимавай с него...
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • #49
          От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

          Аз знам къде е казанчето,но гледам ,че по бензиностанциите има колонки с adblue.Дали там да заредя или да си купя бутилка,или трети вариант да отиде в сервиз на Тойота!

          Коментар


          • #50
            От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

            Както колегата по-горе каза, резервоарчето се намира зад акумулатора. Пълни се с малко зор на бензиностанции, където има AdBlue - не съм виждал наскоро да се продава в шишета. При мен побра около 13л, като ми изкочи съобщението, че след 3000км трябва да дозаредя. Все пак бих внимавал да не прелее. Ако тръгна на пътешествие, за всеки случай си взимам бутилка - ако изнамеря, че наскоро не съм виждал.

            Разхода ми го дава 8/100 с HT гуми, офроуд по стръмни нагорнища и надолнища ми идва към 9.5 / 100 на бавни (заради стръмнотиите и да не прегрява автоматика).

            Ролетните щори не пропускат вода, ако са качествени - наистина са по-практични от капака, но като взимах на нашия, то нямаше читав избор и за това взех капак (отзад се возят байкове и евентуално покривна палатка). Ето нашите впечатления точно на Hilux REVO: https://4x4-camping.com/2018/10/%D0%...ain-top-style/

            За фейслифта, до колкото чувам може да вземем в Европа 2.8 литровия мотор, но не е на 100% още сигурно - все пак и в Тойота Австралия изгърмя точно този мотор, че имал проблеми с DPF (решавали го по типично нашенски - с override на DPF-a) + кутията на въздушния филтър (пълнила се с прахоляк - не била добре уплътнена).
            Последно редактирано от Sartor; 26-03-19, 12:18.
            Тел / Viber: +359 889 396 793

            Коментар


            • #51
              От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

              А колко е обслужването в сервиз на Тойота? Смяна на филтри и масло,гресиране и т.н

              Коментар


              • #52
                От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

                Първоначално публикуван от joro65 Преглед на мнение
                А колко е обслужването в сервиз на Тойота? Смяна на филтри и масло,гресиране и т.н
                За обслужване на 30 000 кв ме таксуваха 1200лв (в София, в другите градове може да е малко по-малко поради ставката за труд), в което включваше смяна на двигателно масло, пълен комплект филтри, смяна на полимерни втулки на ресьорите, труд. Най-скъпо по разбивката беше труда - 80 лв / час. Мога да погледна подробната разбивка като ми е под ръка, ако имаш интерес.
                Тел / Viber: +359 889 396 793

                Коментар


                • #53
                  От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

                  Нормално ли е при спскане почти да не загрява колата? Дали ще иска нов термостат!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

                    Първоначално публикуван от joro65 Преглед на мнение
                    Нормално ли е при спскане почти да не загрява колата? Дали ще иска нов термостат!
                    При дълги спускания - ДА! Когато спускаш на скорост, независимо автоматик или ръчка и използваш спирачното усилие на двигетеля, сиреч с колелата придаваш въртящ момент на двигателя, вместо обратното, електрониката подава 0. мг гориво или близко до това. Ти виждаш че двигателя е в обороти, но реално гориво не се впръсква в цилиндрите. Масово съвременните автомобили имат т.н.р. "печки" доотоплителни агрегати, които се включват автоматично когато температурата на антифриза спадне под зададена температура, обикновено ~75*. Едни са на горивото на което е двигателя, други на ток. Та те така.
                    Незанам товята "кака" дали има нещо което да помага на двигателя да загрява зимата ?

                    Та е нормално да спада температурата, ако си пуснал парното и охлаждаш системата, а в нея не се внася топлина от горенето.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

                      Да,имам допълнителен нагревател,може би ще трябва да го пускам!

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

                        Първоначално публикуван от joro65 Преглед на мнение
                        Да,имам допълнителен нагревател,може би ще трябва да го пускам!
                        Ами да

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

                          Резервоар уж 80 литра, а на бензиностанцията не събира повече от 60.Къде бъркам¿

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

                            Тия жълтури от TOYOTA съвсем очевадно лъжат...
                            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                            0887/осемпет 66 4осем

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

                              Пак добре, че не е обратното...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нова придобивка Toyota Hilux 2017

                                Здравейте,
                                Да се отбележа и аз с новия Hilux. За сега единствено положителни емоции с него.
                                Искам да използвам включването, като попитам дали някой е забелязвал на дисплея в дясно от показанието за външната температурасин син надпис "N96"?
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.2.jpg
Прегледи:1
Размер:409.5 КБ
ID:5817580Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.3.jpg
Прегледи:1
Размер:391.5 КБ
ID:5817579Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.1.jpg
Прегледи:1
Размер:437.9 КБ
ID:5817581Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.4.jpg
Прегледи:1
Размер:283.3 КБ
ID:5817578

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X