Обява

Свий
Няма добавени обяви.

TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

    Здравейте,
    Имам Fiat Freemont и искам да си направя зимен комплект гуми. Намерих си джанти, ОБАЧЕ....
    Трябва да се сложат сензори за налягането в гумите. Попитах във Фиат и от там ме попариха със скромната цена от 198.89 лева за 1 брой датчик. Умножено по 4...... абе те дали не са топлофикация или енергото.....и на тях много по-здрави.
    В алиекспрес има датчици разни. И са на смислени цени.
    Въпроса ми е дали някой се е сблъсквал с такъв проблем и дали е намерил вярното решение.
    Трябва ли да се обучават всеки път при смяна на гуми, как става обучаването и разни други такива въпроси.
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

  • #2
    От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

    Не знам доколко Фримонт е аналог на Джипа.
    Мога да споделя опита за Джипа (все пак си е FCA ):
    Лично аз за Джипа взех за около 120лв/бр... Важен е ТОЧНИЯТ парт номер... За американските модели (без значение марката) се различва честотата на които работят датчиците - тук са 443МХц, а там 315 (или нещо подобно).
    На Джипа не се обучават - слагаш и той си разбира кой датчик къде е... Но на Фримонт-а не съм сигурен...
    От китайцитe с точния парт номер е имало различни мнения - някои са тръгвали безпроблемно като оригиналните (сравнително малък процент). Голямата част китайски датчици трябва да и се напомни да работят с автомобила, като се въведат кодовете в ТПМС с 'програматор'... Разбира се имаше и немалка част, които въобще не тръгват... Аз затова избрах по-скъпия, но сигурен вариант... И вече 3 сезона нямам проблем при смяна на гуми.
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • #3
      От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

      А аз да дам по-икономично предложение. За зимните джанти се деактивира системата, хем няма ти свети и пищи, хрм ще си купиш гуми за цената на датчиците

      Aко толкоз държиш да ги има или ориДжинЪлдЪ или ползваш еднакви джанти!

      Коментар


      • #4
        От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

        Е, то винаги можеш да минеш без датчици, ама все пак е полезна екстра...
        То и без кола е по-евтино ама нейсе
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #5
          От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

          Не знам дали е полезна екстра (по-скоро се съмнявам), но това е единствената екстра на джипа ми, която отказва да работи... А колицата има доста екстри. Аз не бих си сложил датчици, дори да са подарък...
          На някои коли се взима инфо от АБС датчиците (спадналата гума се върти по-бързо) - поне не изисква датчици на джантите, само 4 еднакви колела.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
            Е, то винаги можеш да минеш без датчици, ама все пак е полезна екстра...
            То и без кола е по-евтино ама нейсе
            Баш пък полезна - то въпрос на виждане де. Но това е друга тема на разговор.

            Към втора на темата или ОМ-ски датчици или без. Пиша това, тъй като тъкмо си имах взимане даване един Меган СЦеник на НЕуважаваната фирма от мен Рено. Е от 4 датчика 2 оригинални, 2 от алиекспрес. Понай с кои имаше драма. Там схемата е доста тегава с обучавания на датчици, ИД номера и прочее. Е клинта си замина доволен БЕЗ датчици с деактивирана система
            Така че ти си прецени

            Коментар


            • #7
              От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

              Моят втория комплект си е ОЕМ - същият производител Schrader, но взет през друг доставчик, а не през официалния брандиран...
              До момента почти 4г НИКОГА не съм имал проблеми с тази система. Сменям гумите, и след няколкостотин метра се обновява показанието на дисплея за налягането на всяка гума от новия комплект (иначе когато са постоянно на автомобила още при качване в автомобила обикновено показва коректните данни)...
              След помпене на бензиностанция съм 'хващал' разлика до половин атмосфера между различните гуми, а уж манометъра показваше еднакво (да, друг манометър потвърди данните от TPMS )...
              Пък цената на половин гума би изплатила всички датчици, дето издържат по 9-10г....
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                От къде си го взел ОЕМ-ския комплект?
                А как се деактивира системата?
                Не държа особено на нея. Ако е нещо лесно....
                АИГ-Заваряване ООД
                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                http://www.aigwelding.com
                0889 522 036

                Коментар


                • #9
                  От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                  Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                  От къде си го взел ОЕМ-ския комплект?
                  А как се деактивира системата?
                  Не държа особено на нея. Ако е нещо лесно....
                  С подходящ софтуер.

                  Коментар


                  • #10
                    От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                    На джипа се самодеактивира когато изчезнат всички датчици (първоначално изревава, че има проблем, и след малко шофиране замлъква изцяло и влиза в 'зимен режим')... Споделям за него, защото мисля доста неща са доста сходни...
                    Датчиците (ОЕМ) ги взех през гумаджията, но има и всякакви европейски алтернативи. Важното е да търсиш ТОЧНИЯ парт номер...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #11
                      От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                      Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                      От къде си го взел ОЕМ-ския комплект?
                      А как се деактивира системата?
                      Не държа особено на нея. Ако е нещо лесно....
                      На повечето автомобили не е възможно да се деактивира системата.Особено тези които са с радио винтили а не тези които смятат през абс-а.
                      С две думи.
                      Повечето винтили когато ги купиш нови за (заспали) поставени са в състояние в което не хабят батерията.И да ги купиш за да заработят ти трябва активатор. На много автомобили като тойота например дори да си купиш нови винтили трябва да ги запишеш в екуто на колата а ако е от по простите модели има възможност да помни само 5-кода на винтили и трябва всеки път като сменяш комплектите гуми и джанти да сменяш и кодовете в екуто.За тези интервенция ти е нужен подходящ и софтуер и хардуер.
                      Друг вариант е да се купят афтърмаркет сензори с които да се клонират твоите номера така няма да се налага да се записват всеки път номерата на новият комплект.
                      Аз имам почти всички радиочетци и програматори които са от най високо ниво и на 433 и на 315 mhz. мога да ти програмирам и винтили и колата.
                      Гледм си от софия май ще е най добре да ми се обадиш.
                      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                      Sofrace Offroad Team

                      Коментар


                      • #12
                        От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                        Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                        Не знам дали е полезна екстра (по-скоро се съмнявам), но това е единствената екстра на джипа ми, която отказва да работи... А колицата има доста екстри. Аз не бих си сложил датчици, дори да са подарък...
                        На някои коли се взима инфо от АБС датчиците (спадналата гума се върти по-бързо) - поне не изисква датчици на джантите, само 4 еднакви колела.
                        Полезна или не вече е задължителна за всички след 2014г.
                        Индиректанта -тази през абс-а е доста безсмислена.За да ти покаже,че има спаднала гума трябва гумата да спадне бавно защота ако е на капла като тръгнеш и ако не се усетиш докато системата ти покаже и гумата е за боклука.За сметка на това е абсолютно не ослужваема система.
                        Директаната е смислена веднага показва проблема но за сметка на това е скъпа за вграждане и скъпа за потдръжка.
                        На европейските автомобили поне с бутон можеш да им кажеш какво налягане искаш да следят в системата и те информиртат само за разлики от него.
                        Но на щатските на повечето им е зададено и не може да се манипулира ни с копче ни със софтуер.Ето аз си карам на 2.2бара и си свиркам не можe ни повече ни по малко.
                        малко полезнo инфо:http://www.emveco.bg/bg/emveco/item/332-tpms
                        Последно редактирано от evgeniml; 21-10-17, 20:45.
                        Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
                        Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

                        Sofrace Offroad Team

                        Коментар


                        • #13
                          От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                          Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
                          На повечето автомобили не е възможно да се деактивира системата.Особено тези които са с радио винтили а не тези които смятат през абс-а.
                          С две думи.
                          Повечето винтили когато ги купиш нови за (заспали) поставени са в състояние в което не хабят батерията.И да ги купиш за да заработят ти трябва активатор. На много автомобили като тойота например дори да си купиш нови винтили трябва да ги запишеш в екуто на колата а ако е от по простите модели има възможност да помни само 5-кода на винтили и трябва всеки път като сменяш комплектите гуми и джанти да сменяш и кодовете в екуто.За тези интервенция ти е нужен подходящ и софтуер и хардуер.
                          При FCA или поне при Джип WK2/2014-16г почти нищо от писаното не е вярно..
                          Фактите са следните:
                          1. Системата се самодеактивира ако не вижда нито един датчик след престой от 20 минути и шофиране 20 минути със скорост над 24км/ч... Дотогава пищи, че има проблем. След товa си мълчи...
                          2. Системата се самоактивира ако след престой 20мин 'чуе' датчик при шофиране за 20мин със скорост над 24км/ч
                          3. Системата автоматично определя кодовете на новите датчици. Програмиране с програматор е възможно, но съвсем не е задължително. Задължително е единствено ако сложиш сензор и на резервната гума (трябва да програмираш TPMS модула с кода само на резервната гума)...
                          4. Спящите при доставката датчици се активират при надуване на гумата над определено налягане. Да, понякога има нужда от повишаване на налягането до над 3атм... След това датчиците си заспиват до нормалното 'спящо' състояние, а не дълбока хибернация и вече можеш да регулираш налягането до желаното...
                          За Фримонта мисля че нещата са напълно идентични...

                          П.С. гледам сега инструкцията за Фриймонт - да, нещата са както на Джип: http://www.manualsdir.com/manuals/24....html?page=126
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                            Благодаря за Инструкциите за експлоатация.
                            Всяка една инструкция в България трябва да започва със следния текст:
                            Една седмица напразни опити спестяват един час четене на инструкция.
                            Нестанаха нещата както трябва, а? СЕГА вече четеме....
                            АИГ-Заваряване ООД
                            Производител на заваръчни апарати "DEL"
                            http://www.aigwelding.com
                            0889 522 036

                            Коментар


                            • #15
                              От: TPMS Датчик за налягане в гумите - откъде, как, защо.......

                              Колега, инструкциите са си инструкции, но личния опит от колегите също е много ценен...
                              Да, всеки избира дали да си запази комплектацията на автомобила или да ореже функционалност...
                              Но лично на мен варианта с втори пълнофункционален комплект по-ми хареса
                              Колата не мрънка, аз не мрънкам. Да, засега май съм правил само една гума, и то я 'усетих' преди да сработи сигнализацията - изпускаше достатъчно бавно, за да спадне само с 0.3-0.4атм - с достатъчно остатъчно налягане преди да сработва алармата...
                              Но на дисплея всичко се вижда, и спестяваш вероятността да 'опечеш' бордовете на гумата...
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X