Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛЕД фарове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: ЛЕД фарове

    Писах, писах и тъпия форум ми отряза поста.

    На Тойота Корола тази сутрин при -1 С след 1-2 мин работа на двг. /докато сваля снега, отворя капака и стигна до проводника към свещите вече нямаше напрежение. За 15 мин работа само 1 чертичка светна на дисплея за темп. при изминати 8 км.
    Когато е много студено и натиснеш бутона за палене стартера завърта със закъснение 3-4 сек. през което време подгрева грее. но тогава не съм мерил колко време грее с по-малка мощност.

    Миналата зима на мой приятел на Дачията беше изгорял нагревателя и ми се оплака, че 20 мин. трака на място докато размрази стъклата.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • От: ЛЕД фарове

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Миналата зима на мой приятел на Дачията беше изгорял нагревателя и ми се оплака, че 20 мин. трака на място докато размрази стъклата.
      Еми дизел с директно впръскване стоящ на място и без товар има да го чакаш да загрее, ако няма допълнителни анджаклами за това.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: ЛЕД фарове

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Има и по-оптимални варианти от Оптима.
        Кое би бил по-оптимален вариант ? Аз вече съм се оборудвал с жълта Оптима, но все пак е добре да знам за други алтернативи. Някой може ли да ми обясни защо Оптима не предлага по-голям от 75а акумулатор ? На таблото на патрола имам един волтметър, който когато съм включил чистачки, фарове, парно и най-вече двата вентилатора, които заместиха виското и показва малко над 12в, когато съм в движение само на фарове стои на много малко под 14в. Въпроса ми е дали това е нормално? Извинявам се ако задавам тъп въпрос или задавам не толкова тъп въпрос, но по тъп начин ама съм малко бос в тая сфера. Въпроса ми произлиза от там, че на ежедневната ми кола волтметъра не съм го виждал да показва под 13.8в никога(освен когато съм на светофар с активиран Старт-стоп), а при нея има хиляди консуматори.

        Коментар


        • От: ЛЕД фарове

          Първоначално публикуван от A.pantev Преглед на мнение
          На таблото на патрола имам един волтметър, който когато съм включил чистачки, фарове, парно и най-вече двата вентилатора, които заместиха виското и показва малко над 12в, когато съм в движение само на фарове стои на много малко под 14в. Въпроса ми е дали това е нормално? Извинявам се ако задавам тъп въпрос или задавам не толкова тъп въпрос, но по тъп начин ама съм малко бос в тая сфера. Въпроса ми произлиза от там, че на ежедневната ми кола волтметъра не съм го виждал да показва под 13.8в никога(освен когато съм на светофар с активиран Старт-стоп), а при нея има хиляди консуматори.
          Не знам патролският волтметър къде е закачен да измерва, ама ако е след контакт върху показанието му влияят падове на напрежение по много проводници и контакти и е нормално да показва глупости. Интересно е какво става на акумулатора.

          Коментар


          • От: ЛЕД фарове

            п.п. Защо Оптима не правят над 75Ач - главно защото хората ползващи над 75Ач не сме им в таргета.

            Досега не съм установил с какво е по-добра от нормална АГМ батерия в морско изпълнение от кой да е масов производител. Електродите навити на спирала не са ме убедили още.

            Коментар


            • От: ЛЕД фарове

              Варианта, който ми предложиха от Гладиатор беше за два акумулатора с една умна система, която задава приоритет първо да се зарежда този, който се ползва за стартиране, но на мен чак такава схема не ми е необходима.


              Коментар


              • От: ЛЕД фарове

                И аз сложих Лед фарове закупени от 2R Led
                ПП обаче ринговете на фара светят лилаво а аз исках да е бял цвят както си светат фаровете .Може ли да сменява цвета или си е фара такъв.

                Коментар


                • От: ЛЕД фарове

                  И аз сложих Лед фарове закупени от 2R Led
                  П.П. Ринговете на фара обаче светят лилаво има ли начин да се промени цвета или трябва други.

                  Коментар


                  • От: ЛЕД фарове

                    Колега, изчисти си пощата.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • От: ЛЕД фарове

                      Айде тука за алтернаторите

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=224264

                      Коментар


                      • Да поизтупам темата от прахоляка, че като гледам сме я позабравили.

                        Лека-полека си подменям всички светлини с ледове по обясними причини.
                        Където нещо не ми хареса, подменям с друг модел докато се случат нещата, като разликата в парите не е кой знае каква. Проблема е в чакането на доставките, което обикновено е около два месеца, като винаги може да си сложите конвенционалните крушки докато уцелите тези отговарящи на вашите нужди.

                        Къде обаче е гредата ?!

                        Искам да си подменя и фаровете, които са с H4, което пък също е дискутирано много.

                        Стигнах до извода, че алтернативата са само лупи, като варианта с ксенон е ясен, а има и доста алтернативи.
                        Видях също и, че има LED лупи с Osram диоди, и искам да попитам:

                        Някой слагал ли е лупи с ледове, та да сподели впечатления от първа ръка ?
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Hikari Ultra имат много добри крушки Н4,не е нужно да си играеш с лупи,90 кинта комплекта.

                          Имат и за мотори специално,ще ти снимам ако искаш Преди и След макар,че клипове има с лопата да ги ринеш.

                        • Джоу (x3mrjoe)
                          Джоу (x3mrjoe) коментира
                          Редактиране на коментар
                          Скапани са ми рефлекторите, та така и така ще трябва да се правят, намерил съм си фарове от десняци, на които мога да ползвам рефлекторите ако са читави, като стъклата им ще бъдат изравнени и полирани, което ще ги направи подходящи за ксенони, а евентуално и ледове, ако реша да мина на този вариант.

                        • BENZBOSS
                          BENZBOSS коментира
                          Редактиране на коментар
                          Давай смело,последните ЛЕДове светят точно като халогена в неговия фар,но дават тройно лумени та няма как да не е добре

                      • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение

                        Лека-полека си подменям всички светлини с ледове по обясними причини.
                        Сподели моля, обяснимите причини.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение

                          Сподели моля, обяснимите причини.
                          Обяснимите причини са такива, поне за мен, защото харесвам бяла светлина.

                          Имам някои приятели, особено такива които са с доста големи диоптри, които всичко освен топло към жълто ги дразни, но на мен не ми харесва.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • Добре е, че си се ориентирал към лупи, а не набиване директно в рефлекторите.
                            Личните предпочитания разбира се са доста важни, но по принцип келвините имат много голяма роля във възприетата осветеност. Едни и същи лумени на 6000K "осветяват" по-малко от същите на 4300К.
                            Иначе аз доста се чудех преди да направя моята лупена трансплантация дали да е лед или ксенон, но поне на този етап все ое според мен ксенонът е по-узряла технология - крушките са доста евтини, животът им вече е доста голям, няма кой знае каква драма с температурата и нужда от охлаждане, все неща, от които диодните фарове страдат. Последно като гледах има и доста по-малък избор на читави aftermarket led лупи, спрямо ксенонови.

                            Коментар


                            • brum
                              brum коментира
                              Редактиране на коментар
                              А и все още LED фаровете нямат чак такова предимство в силата на светлината. Масовите HID крушки са по 3000 лумена, или по 85 лумена на ват. LED-а с всичките си недостатъци (нужда от сериозно охлаждане, цена) е с несериозно предимство от 100 лумена на ват в добрият случай.

                              Та HID крушките все още са по-добра алтернатива. Особено ако се комбинират с лупи за добро насочване.

                            • sparkybg
                              sparkybg коментира
                              Редактиране на коментар
                              Масовите HID крушки пише че са 3000 лумена. Писали са го китайци. Отделно каква част от тях отива където трябва е друга тема на разговор. Има и читави де, поне на пръв поглед. При сегашните LEDове, даже китайски/тайвански, тривиално вдигат над 100 лумена на ват. Понякога доста над, примерно 150.

                              Ползвам LED крушки за дневни, завряни в халогените. Като сила на светене го докарват колкото халогенка. Охлаждането им е пасивно и не е нищо особено. Е, не светят съвсем където трябва (макар че са близо), затова ги и ползвам като дневни - хем не ми изпичат рефлекторите, хем харчат малко.

                              На чиатва LED лупа не и трябва перде за дълги/къси. И без рефлектор никакъв може да се направи дори.

                              На живот вече го докарват. В началото и марковите имаха проблем с това.

                              Предимството на LED-овете е че много по-лесно и евтино можеш да ги накараш да светят където трябва, стига целта да не е да ги завреш в стандарен фар и да ползваш неговия рефлектор.

                          • Аз пробвах 2-3 вида ледове на лупите и винаги резултата е плачевен, губи се интензитет и това е. Сложих ксенона отново и прогледнах. За Н4 обаче съм много доволен от лед крушките, които сложих на фиестата на жената. Много добре си светят и изкараха 2 години, докато не изгоря единият диод на къси. Ако бях ги разглобил и да им сложа повече и по-дхубава термопаста щяха още да светят сигурно. На Н1 в рефлектор също съм доволен от светлината.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X