Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛЕД фарове

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: ЛЕД фарове

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ... алтернатора в тия условия смогва на ръба.
    Да бе. Може да направи 13.6 и не може 14.4 или 14.8 след като е прескочил напъна на акумулатора? Просто регулаторът му толкова струва. Еле па на дизел дето празния ход му е съвсем друга бира, поне по отношение на алтернатора.

    И да, с 13.6 няма да стигнеш далече зимно време. Не знам защо са го направили така. Точно Терано и Патрул не съм гледал ама леки коли Нисан съм видял няколко и се държат по-адекватно.

    Коментар


    • #77
      От: ЛЕД фарове

      То вярно, че алтернатора ми е доста презапасен (220А), ама съм съгласен с Ясен - около 5-8 секунди след старт при 4 градуса (т.е. включва отопление на седалка, волан, и навярно 1кВт ел-нагревател) напрежението е 14V (по време на старта май ми показва 10V)...
      При празен ход 700об/мин... Да, ако не включа на скорост след около 10 сек повишава оборотите до около 1к rpm за да загрява по-бързо... Загрее ли до 40С - оборотите са спадат долу...
      Включа ли на скорост (или на N) - пак са паднали на 700rpm... Не съм гледал през това време на колко процента работят свещите...
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #78
        От: ЛЕД фарове

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        .... ама съм съгласен с Ясен - около 5-8 секунди след старт при 4 градуса (т.е. включва отопление на седалка, волан, ...
        "включва отопление на седалка, волан"

        Мисля , че това са неща които избирателно можеш да ползваш.
        Поне аз така правя - след запалване зимата - оставям "добичето да вземе сулук" , тия неща като седалки и волан както и "парното" се включват след 10тата минута когато вече стрелката на "топлото" е отлепила от нула.
        И на място е по добре да стопли отколкото на ход. Проверено поне от към разход .
        Друг е въпроса , че при мен преходите на ден са ми поне 10 км(най-малко) , обичайното е 42км в едната посока.
        Понякога по два или три цикъла - м/у 80 и 240 км на ден.
        Не карам маршрутка.

        Коментар


        • #79
          От: ЛЕД фарове

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Кое по-точно не е наред? Това че 70А алтернатор за 10 минути градско каране не може да компенсира дръпнатото от свещите преди паленето (започва от над 60А и след 7-8 секунди пада на нещо като 30), докато трябва да захранва 30А за свещи, 12-13А за фарове, габарити и прочие, 5-6 ампера за вентилатор в купето, и понякога сигурно между 10 и 15 А за нагревател на задно стъкло и огледала? Сменям акумулатор на 4 години, грубо. Мислиш ли че нещо не е наред? И мислиш ли че не съм помислил и аз същото преди да установя че просто това е положението с тоя алтернатор? Напрежението върху алтернатора е същото като това върху клемите на акумулатора - и това съм премерил. Просто след дозареждането напролет осезаемо си връщаше силиците. Откакто съм с диоди за дневни (нещо като 7-8 вата сумарно) това го няма, или поне е достатъчно малко за да не го забележа. Явно просто алтернатора в тия условия смогва на ръба.
          Абсолютно вярно написано. Всички дизели, които съм имал и които не са били комънрейл, се държат по същия начин. Даже някои, като запалят продължават да подгряват още 4 мин. На генератора му се е..ава м...ата през това време и не смогва на празен ход повече от 13,4- 13,6.
          Suzuki Vitara 1.6 Avtomatic
          SSang Yong Kyron 2.0xdi
          Jeep Grand Cherokee WJ 2.7crd ; Jeep Grand Cherokee WК2 3.0crd

          Коментар


          • #80
            От: ЛЕД фарове

            Ще ме накарате на ужаската да сложа 4 нагревателни свещи на водния кръг и да ви покажа че кове 14 волта.

            Коментар


            • #81
              От: ЛЕД фарове

              На регулатора пише 14V. И аз не знам защо са го направили така, но пък от друга страна не съм видял ни едно терано с ръжди около акумулатора или клаясали клеми от сигурно 30-те, дето съм гледал.

              Е по случая новото ми терано е с по-мощен алтернатор, на който за сметка на това са сложили приплъзващ съединител в значително по-малката ролка. Такова чудо виждам за сефте и не предполагах че изобщо съществува.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: ЛЕД фарове

                Няма такова нещо като съединител в ролката. Има еднопосочен лагер. Работата му се изчерпва с това ,да докара еднакви обороти на алтернатора ,при празен ход(решили са че дизела има много пулсации) . Когато блокира таз ролка ,ремъка започва да подскача на ПХ и на обтегача му се е@ава мамата. 100 ина лева върви в повечето магазини.
                Калин Владов,09РСПБЗН

                Коментар


                • #83
                  От: ЛЕД фарове





                  Коментар


                  • #84
                    От: ЛЕД фарове

                    Светят наистина много добре.


                    Коментар


                    • #85
                      От: ЛЕД фарове

                      Отгоре е равно или в дясно е по високо?
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #86
                        ЛЕД фарове

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Отгоре е равно или в дясно е по високо?
                        Кое имаш предвид ? За лъча светлина че е равен, а не насочен леко на дясно ли?

                        Коментар


                        • #87
                          От: ЛЕД фарове

                          Да, за формата на осветеното петно
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #88
                            От: ЛЕД фарове

                            Имат нужда от съвсем леко регулиране, но не е нещо фрапантно.


                            Коментар


                            • #89
                              От: ЛЕД фарове

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              Ето какво си сложи на новата джипка моя приятел който е с Тръклайт на другата:

                              [ATTACH=CONFIG]937565[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]937566[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]937567[/ATTACH]

                              Ето две снимки без светкавица:

                              [ATTACH=CONFIG]937568[/ATTACH]

                              [ATTACH=CONFIG]937569[/ATTACH]

                              Това са някакви китайци, но тази джипка е изключително за горско каране, та за това от тези фарове нищо не се очаква.
                              Днес като го питах за разликата, каза че още не може да каже колко и каква е, щото този джип почти не е каран, но определено не са като Тръклайта, които според мен светят доста добре.
                              Тези съм ги виждал как светят през деня докато премествахме джипа, но не им обърнах внимание.

                              Още отзиви по-нататък.
                              Моля те кажи на твоя приятел да понапише малко за джипа, че виждам е сложил портали на Тибус които са много интересни и редки поради цената си
                              Вярвам много хора ще им е интересно
                              Поздрави
                              Land Rover Defender 110SW 300tdi

                              Коментар


                              • #90
                                От: ЛЕД фарове

                                Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                                Моля те кажи на твоя приятел да понапише малко за джипа, че виждам е сложил портали на Тибус които са много интересни и редки поради цената си
                                Вярвам много хора ще им е интересно
                                Поздрави
                                Собственика е от тия дето пишат само с по работа.
                                Следко тръгваме към джипа, че го събират в несофийски сервиз. Мислех да пусна отделна тема за него, но не съм ги наснимал, а снимките на собственика са информативни и правени набързо, че не му се чака да са на фокус.
                                Сега, обаче, мога да свърша тая работа.
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X