Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

    Човека просто не е свалил обявата, аз не се опитвам да го продам защото ми е нужен.Знам че има виетнамки за тези пари но го взех на бартер, и това ми беше единствената възможност.
    harley davidson-fan

    Коментар


    • #77
      От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

      Мина се не мина време, потрябва ми още един камион Този път бюджета е по-дебел и мога да се поглезя.Трябва да избирам между камаз 4310 6х6, зил 131, или прага.На тези съм се спрял сега.Прагата съм я намерил, в уникално състояние, не е влизала в гора, и не е карана много като цяло.Правена е самосвал.Зил не съм се спрял на даден екземпляр, но ще го взема от търговец, има на едно място зилове от 700 до 2000 километра, ще се навъртя да видя какво предлагат.Камаза ми е най-фаворит, най-вече заради това че има централен диференциял в раздатката.Гледах и урал, даже един много ме грабна, с кран е, но не мога да вярвам на техните спирачки.
      harley davidson-fan

      Коментар


      • #78
        От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

        Ако имаш лев - 4310 и си свиркай. Най-камион е от всикчите изброени. Прагата има слконност да прегревя, пък и там не знам, дали може да се сложи друг мотор. 131 е най-масовият 6х6 съветски камион и части има навсякъде. Камаза, е малко кофти от към части, но последно време разни джигити взеха да вкарват на части. Камаз е най-кадърен да носи кран и по сериозен товар, но имай на ум, че 4310 е с малкия кантар и в един монент, напред във времето, ще се наложи смяна. Не е страшно, аз вече съм го правил и е доста по-лесно, отколкото всеки ми казваше и ме убеждаваше, че било невъзмножо и трудно и не знам си какво ли още

        Коментар


        • #79
          От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

          Мен много ме плашат че е бил много тежък, и лесно се окопава.Тук в нашия регион има само един, с кран, но не го тормозят много а и го карат главно по места където и 6х4 камаз ще свърши работа, така че не мога да го видя как се справя в условията при които ще го карам аз.Най-масовия камион при нас е газ 66, след него е 131то.
          harley davidson-fan

          Коментар


          • #80
            От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

            Само за сведение, разликата в килата на двигателите на 131 и Камаз е 80килограма, не знам какво му е тежкото на тоя камаз. С оригиналната си каруцерия Камаза, няма да качи повече от 8 тона и то с кран

            Коментар


            • #81
              От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
              Само за сведение, разликата в килата на двигателите на 131 и Камаз е 80килограма, не знам какво му е тежкото на тоя камаз. С оригиналната си каруцерия Камаза, няма да качи повече от 8 тона и то с кран
              На книга разликата е над 300кг. А ако се сложи и разликата от скоростите и течностите, отива твърдо над 400кг. Разлика в теглото със 131 е над два тона празен.
              Хубав е КамАЗ-а, но за много тежък терен по-леките са по-добри. Разликата е по-съществена на меки пътища и кал, на твърдо си е ОК.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #82
                От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                На книга разликата е над 300кг. А ако се сложи и разликата от скоростите и течностите, отива твърдо над 400кг. Разлика в теглото със 131 е над два тона празен.
                Хубав е КамАЗ-а, но за много тежък терен по-леките са по-добри. Разликата е по-съществена на меки пътища и кал, на твърдо си е ОК.
                Като се замисля имаш право, аз Камазовия мотор го теглих без стартер, а той си тежи към 40 кила, но пак не са 300. Общо с скоростите, може и да е такава разликата. "Голо" 131 тежи около 5 500кг, съпоставимо " гол" Камаз, тежи към 6 200 - то пак зависи, да не е правено нещо по него.

                Коментар


                • #83
                  От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                  Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                  Като се замисля имаш право, аз Камазовия мотор го теглих без стартер, а той си тежи към 40 кила, но пак не са 300. Общо с скоростите, може и да е такава разликата. "Голо" 131 тежи около 5 500кг, съпоставимо " гол" Камаз, тежи към 6 200 - то пак зависи, да не е правено нещо по него.
                  Стартер съм сменявал(сам) два пъти на Камаз, чак 40 кила не е...може би някъде наполовина.
                  Скорости на 131 също съм свалял сам(на ръка), но за качването ми трябваше помощ, може би са близо 100кг. При камазовите въобще и не съм се замислял за сваляне на ръка, но пък и моята беше дългата кутия с бързи/бавни. На хартия късата е 250кг, а дългата около 320кг.
                  Мотора КамАЗ 740 е около 750кг. Мотор ЗиЛ 130 е под 450кг.
                  Няма как дизел с работен обем 10,85 литра, да е с близко тегло с 6-литров бензинов.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • #84
                    От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                    На Ифа W50 двигателя тежи 650 кила, Зил, беше нещо много близко до тия килограми, ама съм забравил - това все теглено на кантар.
                    Последно редактирано от Rocco; 23-05-18, 14:14.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                      Все ми се падат кофти обекти, където почвата е мека и след дъжд все едно караш в желе, определено не съм за тежък камион.Въпреки че ги гледам руснаците си ги карат по доста кофти места.Там май лесовозите са предимно камаз, и урал, зил като че ли е по-рядко явление.
                      harley davidson-fan

                      Коментар


                      • #86
                        От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                        Отговора е много прост. 131 не може да носи голям товар, става за подвоз, но спираме до тук. Ако решиш да го ползваш за основен камион да вози от гората, до обекта, просто смисъла се губи. Бавен е много, колминативния товар на 131 е почти два пъти по-малък от на Камаз или Урал.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                          До обекта не може да вози колкото и да ми се изка, защото филма с тахографите е голям .Камиона ще го ползвам за подвоз, като ще е основен в тази област.За по асфалта с по-капиталистически камиони.
                          harley davidson-fan

                          Коментар


                          • #88
                            От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                            Някой запазнат, може ли да ми обясни за газ 63 добри и лоши страни.

                            Изпратено от моят SM-J320FN с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #89
                              От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                              Писах мнение в твоята тема за молотовката.
                              harley davidson-fan

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X