Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

    Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
    Последните преди ТГА пълен ремонт удари 10,ти как ги изкара 4?
    Околко ремонта, най скъпите детайли бяха гарнитурите на двигателя, целият комплект е нещо от рода на 1100+ лева. Лагерите бяха към 200-240лв комплект, сегментите бяха около 100 и малко пари. Ризите излезнаха около 500лв, бутатала и те бяха там някъде. Сложил съм и чисто нова турбина холсет за 850лв, съединителя не го помна въобще колко пари е, но не беше нещо скъпо. Това всичко е с около 30-35% отстъпка.

    Коментар


    • #32
      От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

      Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
      Околко ремонта, най скъпите детайли бяха гарнитурите на двигателя, целият комплект е нещо от рода на 1100+ лева. Лагерите бяха към 200-240лв комплект, сегментите бяха около 100 и малко пари. Ризите излезнаха около 500лв, бутатала и те бяха там някъде. Сложил съм и чисто нова турбина холсет за 850лв, съединителя не го помна въобще колко пари е, но не беше нещо скъпо. Това всичко е с около 30-35% отстъпка.
      Е много се извинявам за офф-а ама не се здържах! Ти да не прави ремонт "основен ремонт" на един цилиндър? Не заблуждавай хората... Само гарнитурите Съединителя и лагерите са ти 3к...

      Коментар


      • #33
        От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

        Само нова глава е 8000евра.

        Коментар


        • #34
          От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

          ама и вие сте едни!!!!!!!!!!!!!!!!!!!момчето ще се уплаши и ше откаже щаера.а,нали чакаме отзиви.после само ще си чакаме и нищо няма да дочакаме.щебьде подобре да чуеме отзивите вместо да се затайва.

          Коментар


          • #35
            От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

            На кое е 8000 евра на щаера главата или на мана.

            Коментар


            • #36
              От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

              Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
              На кое е 8000 евра на щаера главата или на мана.
              Не бой се, тия модели които гледаш са с по шест глави
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • #37
                От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                лелеееееееееееееееее..........................................

                Коментар


                • #38
                  От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                  За в гората ,триос ЗиЛ и забравяш ,товари ,минава навсякъде и трудно се убива!Това е машината!
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    За в гората ,триос ЗиЛ и забравяш ,товари ,минава навсякъде и трудно се убива!Това е машината!
                    вьв другата му тема/на колегата/ казах какво да купи,той писа че руските боклуци и така на там.сега чакаме разочарованието и започваме сьс нова тема.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      За в гората ,триос ЗиЛ и забравяш ,товари ,минава навсякъде и трудно се убива!Това е машината!
                      Факт!Но, читав 131 под 7000-8000 лева е мит.А аз имам 1/3та от тези пари.Пак казвам, знам какво да си купя ако имам 10 000 лева, чудя се какво да си купя след като имам 3000-4000.Гледам, има 157 за по 3500, даже има един много лачен на 3 000 километра за 3800, но нямам преки наблюдения върху него.Той до колкото знам е със старата генерация двигатели, със стоящи клапани, как се представя двигателя?И все пак, зила е камион на който няма да мога да му ползвам пълният му потенциял...
                      harley davidson-fan

                      Коментар


                      • #41
                        От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                        На 63 също е със стоящи клапани.
                        Иначе от изредените газки се правят всякакви комбинации. Включително самосвал на 66 или преден мост на 53.
                        66 в читаво състояние за тия пари, не ми се вярва. Дизел и на нея се слага при желание, включително и варненски Перкинс.
                        63 носи по-малко, по-стар.
                        53 е най-реалистично в адекватно състояние, че и с готов самосвал щом искаш. Като няма 4х4 и бавни, ще караш с повечко акъл и пак ще ти свърши работа.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                          Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
                          Факт!Но, читав 131 под 7000-8000 лева е мит.А аз имам 1/3та от тези пари.Пак казвам, знам какво да си купя ако имам 10 000 лева, чудя се какво да си купя след като имам 3000-4000.Гледам, има 157 за по 3500, даже има един много лачен на 3 000 километра за 3800, но нямам преки наблюдения върху него.Той до колкото знам е със старата генерация двигатели, със стоящи клапани, как се представя двигателя?И все пак, зила е камион на който няма да мога да му ползвам пълният му потенциял...
                          Пускаш го на газ и във времето мислиш за подмяна двигателя от ИФА или Болгар . Няма хидравлика на волана та трябва да си бая як в ръцете . На виетнамката още от първия ден трябва да мислиш за смяна на скоростите .
                          Последно редактирано от sek.1; 21-10-17, 09:24.
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                            Пускаш го на газ и във времето мислиш за подмяна двигателя от ИФА или Болгар . Няма хидравлика на волана та трябва да си бая як в ръцете . На виетнамката още от първия ден трябва да мислиш за смяна на скоростите .
                            Не съм фен на дизеловите двигатели на ГДР, включително там всичките му ифи, робури, и подобни.Преди време смених 3-4 служебни ифа мултикар, и зимата беше мъка с паленето на всичките.Виж, булгаровия двигател си е идея, а и от опит знам че е доста кораво копеле.

                            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                            На 63 също е със стоящи клапани.
                            Иначе от изредените газки се правят всякакви комбинации. Включително самосвал на 66 или преден мост на 53.
                            66 в читаво състояние за тия пари, не ми се вярва. Дизел и на нея се слага при желание, включително и варненски Перкинс.
                            63 носи по-малко, по-стар.
                            53 е най-реалистично в адекватно състояние, че и с готов самосвал щом искаш. Като няма 4х4 и бавни, ще караш с повечко акъл и пак ще ти свърши работа.
                            За молотовката знам че е със стоящи клапани, и знам че на нея мотора и идва слаб, незнам този при 157 как се справя...
                            53 без преден задвижващ мост си е мъка за дърводобив.Сега изкарвам с уаз 452 и на двойно на места и е трудно, какво остава за един задвижващ мост.
                            harley davidson-fan

                            Коментар


                            • #44
                              От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                              Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
                              Не съм фен на дизеловите двигатели на ГДР, включително там всичките му ифи, робури, и подобни.Преди време смених 3-4 служебни ифа мултикар, и зимата беше мъка с паленето на всичките.Виж, булгаровия двигател си е идея, а и от опит знам че е доста кораво копеле.
                              Много си е добър ифовия двигател . Лесен е за ремонт и има сравнително голям ресурс . Две ифи съм имал едната беше 4х4 . Това е камиона за който до ден днешен съжалявам че го продадох . ЗиЛ 157 не е най бързия и мощен камион но на бавните си има пре достатъчно мощност да влачи колкото му качиш .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                                Първоначално публикуван от Николай Шишков Преглед на мнение
                                Е много се извинявам за офф-а ама не се здържах! Ти да не прави ремонт "основен ремонт" на един цилиндър? Не заблуждавай хората... Само гарнитурите Съединителя и лагерите са ти 3к...
                                Ще се опитам да намеря фактурата за ремонта. Само за справка, чисто нова турбина Холсет ми излезе 820лв.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X