Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

    Когато имам 16 000 лева на страна, ще мисля за по-хубав камион.Както колегата горе каза, бюджета е 3500-4000 лева.Сега почвам, първа година съм в занаята, и не мога да се изръся за готин камион.Въпреки че за тези пари пак бих взел нещо руско, но с дизелов мотор и 3 задвижващи моста, просто е по-рентабилно.За урал части колкото искаш, а тоя щаер мислил ли си от къде ще се снабдяваш с части, че те при него са малко дефицитни?И без такива ама той не се троши, в гората всичко се троши.
    harley davidson-fan

    Коментар


    • #17
      От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

      Първоначално публикуван от джамал Преглед на мнение
      И без такива ама той не се троши, в гората всичко се троши.
      Спокойно ще поработи ще го разбере .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

        Само за пример, пълен основен ремонт на Ман Тга Д2276 480 коня е около 3 хиляди лева. Пълен осовен ремонт на един стар шаер, около 1990 година е 7 хиляди лева. Вие си правете сметка, колко е евтин и надежден Щаера.

        Коментар


        • #19
          От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

          Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
          Само за пример, пълен основен ремонт на Ман Тга Д2276 480 коня е около 3 хиляди лева. Пълен осовен ремонт на един стар шаер, около 1990 година е 7 хиляди лева. Вие си правете сметка, колко е евтин и надежден Щаера.
          а колко след ремонта ще искара МАНА и кколко Щаера

          Щаерите джиткат всеки де н и не се спират

          от тях повече работят Зиловете 131

          това го гледам с очите си

          та май май Зил 131 май настаящая машина
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #20
            От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

            Айде Братя Грим още на първа страница посредата!
            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

            Коментар


            • #21
              От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

              Колега та ти го изкара щаера по скъп ремонта от на скания стига сте говорили глупости.

              Коментар


              • #22
                От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                Щайгата си е скъп за поддръжка, и от към части е екзотика.Колко ще изкара след ремонта силно зависи от това колко са качествени новите железа и колко пъти ще прегрее и изхвърли водата на някой баир след това .С оригиналните железа държът най-много гарнитура да духне, ама с това качество на резервните части с което аз се сблъсквам незнам...Силно се надявам колегата след един сезон в гората да направи една равносметка, и да я сподели, колко е рентабилен за дърводобив.Един съвет от мен- взимай още от сега фарове, мигачи, стопове, калници и огледала още от сега с промишлени количества.Още нещо което сега се сетих, върху конкретния модел нямам пряки наблюдения, но на другите щаери задния диференциял стои доста близо до земята в сравнение с един зил 131 примерно.А това ще ти е страшен проблем сега почнат ли дъждовете и станат коловози по гората.За мен конкретния модел показан от колегата е по-скоро да работи на някой табан или някой рудник, или зимно време когато пътищата не са проходими да се ползва, за истинска, горска работа не бих го избрал.

                А само да попитам из между другото, та някой да сподели от изброените производни на ГАЗ за които съм питал кой какво би избрал и защо?
                harley davidson-fan

                Коментар


                • #23
                  От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                  И още нещо което се сетих, незнам колко е стабилен, но ако ще даваш много пари за камьон, защо не погледна машините с 3 моста?Аз нямам финансовата възможност, но където са 16 000 за 4х4 там са примерно и 20 000 за 6х6, а в странични наклони и неравен път третия мост си дава устойчивост на машината.Аз сега изкарвам с уаз 452 и се чудя кога точно ще се обърна
                  harley davidson-fan

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                    Колеги аз избрах щаера пред мана защото щаера струва наи много до 18 000 лв а мана е 25 000 лв а пък и частите са по скъпи на мана а и мана е доста по тежак от щаера.Лестно е да се дава акъл отстрани но.....

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                      Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
                      Колеги аз избрах щаера пред мана защото щаера струва наи много до 18 000 лв а мана е 25 000 лв а пък и частите са по скъпи на мана а и мана е доста по тежак от щаера.Лестно е да се дава акъл отстрани но.....
                      Ми то са едно Г@вно бре, Ман и Щаер, как единия е по-лек от другия не знам, явно си ги теглил и знаеш. Относно ремонта на Щаера, можеш да питаш всеки един собтвеник на Щаер, той ще ти потвърди

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                        Първоначално публикуван от beast_hd Преглед на мнение
                        Колеги аз избрах щаера пред мана защото щаера струва наи много до 18 000 лв а мана е 25 000 лв а пък и частите са по скъпи на мана а и мана е доста по тежак от щаера.Лестно е да се дава акъл отстрани но.....
                        Така си преценил.Ти ще си го караш, парите са си твои, никой не може да ти каже какво да направиш и как да постъпиш.Но в случай че гледам си питал, е редно да уважаваш мнението на останалите.Пускаш тема както в моя случай примерно, когато се двоумиш.А ти ти питаш, хората ти казват, и после им обясняваш как не са прави , е щом знаеш верния отговор според тебе защо пускаш тема?Или мислиш че хората ще ти кажат това което искаш?Ако питаш, всушвай се в мнението на останалите, но крайното решение си го вземи ти, защото в крайна сметка ти ще го караш и правиш този камион.Казах ти, живи и здрави ела след година работа в гората, и разкажи, плюсове, минуси, преживяваня, проблеми, ремонти...Сигурен съм, че тогава мирогледа ти ще е различен, особено ако покрай теб, работат и хора с руски техники....
                        harley davidson-fan

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                          Колега, моя съвет е вземи си 53-ка, по дългата колесна база е за предпочитане с повече товар. Поиграй си малко, вкарай и един преден мост от 66ска и една раздатъчна кутия и ще си доволен, там и кабината е кабина (в сравнение с 66) и лота е като хората, пък и можеш да насадиш какъвто си искаш дизелов мотор. Аз съм виждал 53 с мостове от джуган, до скоро я движеха, преди да хване вчените ловни полета. Лично аз Виетнамката не ми харесва и много обича да ляга на страни.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                            колегата е прав за начало и аз мисля че ще по добре да почнеш с газ 53

                            Коментар


                            • #29
                              От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                              И аз на там почвам да накланям, най-вече защото мога да я взема с перкинс.А това е важен плюс за мен.
                              harley davidson-fan

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газ 63 vs. Газ 66 vs Газ 53 4х4?

                                Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                                Само за пример, пълен основен ремонт на Ман Тга Д2276 480 коня е около 3 хиляди лева. Пълен осовен ремонт на един стар шаер, около 1990 година е 7 хиляди лева. Вие си правете сметка, колко е евтин и надежден Щаера.
                                Последните преди ТГА пълен ремонт удари 10,ти как ги изкара 4?
                                "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                                Mark Twain
                                СтоЕнчA

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X