Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 69 - слаби диференциали ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газ 69 - слаби диференциали ?

    Верно ли е ? А може би само слухове витаят ?

    Отварям си днес аз моста, и виждам че нямам прасе !!! Това някога, военните са го счупили, махнали и карали само на предно.
    Обаче е счупен кожухът на вътрешният лагер на пиньона.

    И сега се сещам, че един военен майстор ми казваше за тия лагери, че се чупели постоянно, и той изобщо спрял да слага лагер там, и карали без проблем и без тоя лагер. Това ми се вижда някак нереално но не съм извадил пиньона да видя как лагерува, дали общо са три лагера по него, тоест като се махне тоя да си остават така и така два конусни както при много други диференциали.

    Да ти избяга прасето, тва кошмар за съвременният мъж !


    Защо се чупят често тия руски дифове, или аз грешен слух съм чул ?


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dif.jpg
Прегледи:1
Размер:1,007.6 КБ
ID:6138603

  • #2
    От: Газ 69 - слаби диференциали ?

    Здравей колега,няма нищо вярно в това ,че мостовете на уаз се чупят лесно ,при добър реглаж на дифа и разумно каране е доста здрав,без лагер може да кара без да има голямо натоварване.

    Коментар


    • #3
      От: Газ 69 - слаби диференциали ?

      При правилна регулировка, което всъщност е доста рядко явление по нашите ширини,
      тези дифове са доволно здрави.

      Коментар


      • #4
        От: Газ 69 - слаби диференциали ?

        Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
        При правилна регулировка, което всъщност е доста рядко явление по нашите ширини...
        Подозирам че е рядко явление по всички ширини, по простата причина че тая конструкция диференциали държат всички възможни рекорди по гламавост откъм регулиране. Не са ги измислили руснаците - копирали са ги. Ама не знам в момента дали изобщо някой друг още прави такива, поради преждеизложените съображения.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          От: Газ 69 - слаби диференциали ?

          Обяснявам:

          Без опорния лагер и без настройка диференциалът най-често работи хиляди километри. Не че работи добре, но работи. Ако не го напъваш. Хиляди километри за нормалния потребител на този автомобил са колосален, нечуван междуремонтен пробег.

          Като сложиш опорния лагер нуждата от настройка ясно проличава за единици или десетки километри, най-често във вид на счупен диференциал.

          Познай традиционният газко-уазкаджия кой от вариантите ще избере. При положение че даже и да има идея как се прави, нуждата от няколко сглобявания и разглобявания на целия мост през средата бързо му охлаждат ентусиазма. Наистина е гламав за регулиране.

          Отделна трудност е изваждането на този лагер, което пак по традиция при тази марка се пробва с чук и резултатът е че лагерът няма легло.

          Коментар


          • #6
            От: Газ 69 - слаби диференциали ?

            п.п. на мен ми трябваха около 25000км за да счупя заден диференциал без опорен лагер. Той се обаждаше че нещо мамата, аз не му давах много зор и така. Счупи се зъб на короната.

            После минах приблизително още толкова с нормално сглобен и регулиран заден мост и още кара. Засега не издава и звуци.
            Последно редактирано от Ясен; 17-10-17, 17:53.

            Коментар


            • #7
              От: Газ 69 - слаби диференциали ?

              Добре, при мен се вижда че е счупено леглото. Плюс това нямам "прасе" да го хвърля ли тоз ръкав ?


              Патрулски мостове от 3.3 дали ще станат на газка ? Тоест основно е къде се намира диференциала на моста,- ляво, дясно или среда.

              Някой дали е качвал мостове на патрул на газка ?

              Коментар


              • #8
                От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                Добре, при мен се вижда че е счупено леглото. Плюс това нямам "прасе" да го хвърля ли тоз ръкав ?
                Почти съм сигурен че са паснати и можеш да хвърлиш и другия ръкав. На мен като ми останаха такива някой от форума ги взе и даже много им се зарадва.

                Впрочем паснати са също пиньоните и короните и се продават по двойки.

                Не е зле да провериш другия мост с какво предавателно число са го сложили, да знаеш какво да търсиш. Защото това което търсиш най-вероятно е мост втора употреба, може и от УАЗ (същите са), 41/10 зъба.

                Коментар


                • #9
                  От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                  Ще го оставя за основа на ветрогенератор. Мост няма да търся, тия ми са резервни. Верно е голяма тъпня това припасване. По спомен се ползват тънки латунни "шайби" , при мотокарите мисля бяха така.

                  Атаката на нашият контингент в Кербала. Знаеш ли какво ми каза един едва оцелял с две скъсани сънни артерии, и амортисьор в ръката.

                  Там камион с взрив е преодолял портала. "Не са знаели къде да стрелят,- стреляш в предния диференциал" Като гледам газковият кожух, лята стомана ми прилича, че ръкавите са заварени с термонитове. Това картечница ще го пробие, и наистина може да се закеркенечът вътре парчета.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                    Я го пробие, я не. Хем на камионите са доста по-дебели. И то - ако камионът изобщо има преден диференциал и нищо не го пази.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                      Не знам дали баш тук е мястото, но да попитам, какви гуми понасят дифовете за що-годе безпроблемна употреба без екстремални експлоатационни изцепки, и какъв всъщност му е щатният размер ?
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                        Оргиналната гума на тия "неща" се казва Я-13. Официално е спряна някъде 80-те. до последно е произвеждана в Беларус (по спомен). С днешна дата има няколко руски и украински завода, които имат матрици и ги произвеждат по поръчка на цени около 300-500 евро за бройка според зависи колко броя им се поръчат. Пълнят матриците с лицензна смес каквато имат-обикновено е за някакви маркови гуми.
                        Я-13 е размер 6,50х16. Много особена гума, без точен днешен аналог. Особеноститие идват от това, че е диагонална. Такива гуми по принцип не се правят никъде по света от над 30 години. Това е отворило пазарна ниша за руснаците и за още едни тарикати, които са изкупили де що има лицензи и матрици за спрени от производство антики:
                        https://www.universaltire.com
                        Лошото е, че са в щатите и в Европа нямат кой знае колко дистрибутори.
                        Последно редактирано от santaclash; 20-07-18, 21:36.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                          Щатният размер на ГАЗ/УАЗ е 30/8.5/15 или 215/90R15. Предвид че същите мостове на фургона и камиончето издържат колкото натовариш без да се строшат веднага, предполагам че 35" на жип не са им фатални.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Щатният размер на ГАЗ/УАЗ е 30/8.5/15 или 215/90R15. Предвид че същите мостове на фургона и камиончето издържат колкото натовариш без да се строшат веднага, предполагам че 35" на жип не са им фатални.
                            Бъркаш , на ГАЗ е по тясна , по висока , и е 16 цола.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                              6.50-16, 6.70-15, 7.00-14 са по вншен диаметър абсолютно еднакви, не могат да бъдат различени на око, докато не се премери вътрешният диаметър. Това е заради радиалната структура. А това са гумите за 69, за М21 и М24. Разликата е в джантата. Съветско недомислие и кофти копиране на и без това слабо разпространени американски стандарти.
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X