Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газ 69 - слаби диференциали ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Газ 69 - слаби диференциали ?

    Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
    Оргиналната гума на тия "неща" се казва Я-13. Официално е спряна някъде 80-те. до последно е произвеждана в Беларус (по спомен). С днешна дата има няколко руски и украински завода, които имат матрици и ги произвеждат по поръчка на цени около 300-500 евро за бройка според зависи колко броя им се поръчат. Пълнят матриците с лицензна смес каквато имат-обикновено е за някакви маркови гуми.
    Я-13 е размер 6,50х16. Много особена гума, без точен днешен аналог. Особеноститие идват от това, че е диагонална. Такива гуми по принцип не се правят никъде по света от над 30 години. Това е отворило пазарна ниша за руснаците и за още едни тарикати, които са изкупили де що има лицензи и матрици за спрени от производство антики:
    https://www.universaltire.com
    Лошото е, че са в щатите и в Европа нямат кой знае колко дистрибутори.
    Как мога да се сдобия с 5 гуми Я-13?
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #17
      От: Газ 69 - слаби диференциали ?

      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
      Бъркаш , на ГАЗ е по тясна , по висока , и е 16 цола.
      Може.

      Все едно, диференциалът е един и същи, та вероятно ще носи.

      Коментар


      • #18
        От: Газ 69 - слаби диференциали ?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        п.п. на мен ми трябваха около 25000км за да счупя заден диференциал без опорен лагер. Той се обаждаше че нещо мамата, аз не му давах много зор и така. Счупи се зъб на короната.

        После минах приблизително още толкова с нормално сглобен и регулиран заден мост и още кара. Засега не издава и звуци.
        За колко години си минал 50 000 км?
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #19
          От: Газ 69 - слаби диференциали ?

          Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
          За колко години си минал 50 000 км?
          За непълни 3. УАЗ ми е ежедневна кола.

          Коментар


          • #20
            От: Газ 69 - слаби диференциали ?

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            Как мога да се сдобия с 5 гуми Я-13?
            Из руските форуми, посветени на тези возила. Периодично поръчват. Обаче...каква ти е идеята да са точно Я13...освен ако не правиш ГАЗ-ка за изложба. Има Я101, Я248 и още една камара радиални заместители 6.50/16. Дори някъде съм чел, че има ментета Я13-това са Я101, на които отстрани са махнати надписите и са щамповани нови, идентични с тия на Я13....
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #21
              От: Газ 69 - слаби диференциали ?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Може.

              Все едно, диференциалът е един и същи, та вероятно ще носи.
              35" ли?
              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
              Киа спортаж2000тди 98г
              Ауди А3 1.9ТДИ
              Каравана Аdria 390Q

              Коментар


              • #22
                От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Не знам дали баш тук е мястото, но да попитам, какви гуми понасят дифовете за що-годе безпроблемна употреба без екстремални експлоатационни изцепки, и какъв всъщност му е щатният размер ?
                Каква гума искаш да сложиш (шарката, модел марка)?
                Газ 69 2.4i
                Густо майна, пътят свърши !!!
                GSM: О895 7О6О59

                Коментар


                • #23
                  От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                  Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
                  Каква гума искаш да сложиш (шарката, модел марка)?
                  Нищо конкретно, просто ме интересува с колко висока гума дифовете се чувстват комфортно за разходкаджийско возене ?
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #24
                    От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                    35 определено няма да станат. 30-31 е по-реално.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                      Да те светна на поредния тунинг при Текезетата.Слагаш заден мост от Фронтера 2.0бензин,който има предавателно число 5.13и си караш смело с 35ци Силвърстона.За около 170-200лв взимаш мост с дискови спирачки и огромна здравина.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                        Един колега в Пловдив сложи заден мост от терано, но не помня предавателното число. На УАЗ е сложен моста, но то няма голяма разлика. Аз в момента карам с 7.50-16, което е нещо между 32ка и 33ка и няма никаква разлика от оргиналния размер, с който беше като я взех(6.50-16 май е около 31ца). Една 33ка ще заспи ,според мен, но е добре да е тясна и лека.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                          Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                          Да те светна на поредния тунинг при Текезетата.Слагаш заден мост от Фронтера 2.0бензин,който има предавателно число 5.13и си караш смело с 35ци Силвърстона.За около 170-200лв взимаш мост с дискови спирачки и огромна здравина.
                          Те на Фруктиерите мостовете май не бяха най-безпроблемната част. Ама знам ли - на двойно по-лека кола може и да имат шанс.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                            А от какво са най-подходящите мостове за ГАЗ 69 като тегло/здравина. Имам един комплект излишни патролски ама те тежат колко газката и не ми се струват много подходящи, още повече, че са и много по-бързи от газковите.


                            Коментар


                            • #29
                              От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                              А аз,да те светна че Фронтерите чупят всичко без задния мост.Короната е два пъти по дебела.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Газ 69 - слаби диференциали ?

                                Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                                А аз,да те светна че Фронтерите чупят всичко без задния мост.Короната е два пъти по дебела.
                                Може ли да конкретизираш Фронтерата с години на производство,двигател ?
                                Обяснимо е даже и нелогичното. Дали ще го разбереш зависи само от багажа в китарата ти.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X