Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Немската класика.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Немската класика.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    На 100% съм сигурен, че машина за проявяване на 6см. лента в България не е внасяна. А и да е внасяна за широкоформатните филми, не вярвам сега да има кой да я зареди с консумативи, та да прояви няколко метра лента.
    Остават корексдози и увеличители Крокус.И бая плацикане - особено ако го искаш цветно.
    С фото-кино се занимавам от 1971г. любителски.
    Явно, освен прашасалите тавани, ще трябва да си поразровя и старите приятели. Ще се ходи на "Графа" при Коко Трейман, май.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • #32
      От: Немската класика.

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Явно, освен прашасалите тавани, ще трябва да си поразровя и старите приятели. Ще се ходи на "Графа" при Коко Трейман, май.
      За съжаление Коко вече не е сред нас.

      https://photo-forum.net/forum/read.p...7279&t=1876182

      Коментар


      • #33
        От: Немската класика.

        Имам го същия, обаче Kodak. Трудно ще и е с тоя апарат. Филми има, но са скъпи, редки и не знам дали е останало някъде вече място, където да ги проявяват. Имаше някъде до 98-9...тогава последно съм вадил филми от него. Мъка са тия машини. Дори за времето си са били мъка. То сега Зенита, Беретата и 8М ми изглеждат нечувана мъка, при положение, че съм изщракал километри филми с тях. Миналата седмица нещо рових и налетях на Зенита...като го взех в ръка, все едно държах кост от птеродактил-изглежда ми нереално, че светът някога е бил там.
        При мен филма е 620 и още в ония години ги нямаше. Заменяем е със 120 с малко гяволък. Но е пак същата боза. Хич да не се заблуждава дъщеря ти- ни апарата е апарат, ни филмите филми, нито пък ще се научиш да снимаш с това нещо, защото и да объркаш нещо някъде, като си видиш грешката след две седмици....то вече няма смисъл, защото отдавна човек е забравил кое какво е било.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #34
          От: Немската класика.

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          За съжаление Коко вече не е сред нас.

          https://photo-forum.net/forum/read.p...7279&t=1876182
          Странно! Говорих с него преди 15 минути по телефона. Тъкмо влизаше в киното, разбрахме се да се чуем после. Дъщеря му Ния (страхотно момиче, с много хъс и живот...) се преби от една скала преди около година. Но Коко си е жив и здрав.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #35
            От: Немската класика.

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            Странно! Говорих с него преди 15 минути по телефона. Тъкмо влизаше в киното, разбрахме се да се чуем после. Дъщеря му Ния (страхотно момиче, с много хъс и живот...) се преби от една скала преди около година. Но Коко си е жив и здрав.
            Моля за извинение! Моя е грешката! Чел-недочел.
            Съболезнования за семейството.

            Коментар


            • #36
              От: Немската класика.

              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
              Абе, Ники, имам някъде един зелен куфар, награда от едно ТНТМ в девети ли беше, в десети ли клас. Ама, първо не знам къде е. Сигурно ще го намеря като си търся снимката пред бойното знаме, сиреч- никога. Второ, ако няма вече кой да се плацика с проявители и фиксатори (ако Пенчо е прав) няма да съм и аз.
              Даа, и аз имах мерак да се занимавам с материята и все още имам почти неупотребявана Смена (но не помня 8М ли е или Символ) която е някъде по гардеробите, но в 3-ти клас моделната авиация надделя и после почти не съм снимал.
              Приятел, съсед по улица на пусналият темата, си беше направил лаборатория в мазето, която ползуваше (специално заради Венци ) и през '90-те в мое присъствие, нооо разбира се живота е шарен и е доста трудно на човек с разностранни интереси да се концентрира в/у нещо, особено ако е и времеемко.
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #37
                От: Немската класика.

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Имам го същия, обаче Kodak. Трудно ще и е с тоя апарат. Филми има, но са скъпи, редки и не знам дали е останало някъде вече място, където да ги проявяват. Имаше някъде до 98-9...тогава последно съм вадил филми от него. Мъка са тия машини. Дори за времето си са били мъка. То сега Зенита, Беретата и 8М ми изглеждат нечувана мъка, при положение, че съм изщракал километри филми с тях. Миналата седмица нещо рових и налетях на Зенита...като го взех в ръка, все едно държах кост от птеродактил-изглежда ми нереално, че светът някога е бил там.
                При мен филма е 620 и още в ония години ги нямаше. Заменяем е със 120 с малко гяволък. Но е пак същата боза. Хич да не се заблуждава дъщеря ти- ни апарата е апарат, ни филмите филми, нито пък ще се научиш да снимаш с това нещо, защото и да объркаш нещо някъде, като си видиш грешката след две седмици....то вече няма смисъл, защото отдавна човек е забравил кое какво е било.
                А, тя-а-а-а-а, дъщерята си взе ФЕД-а, а на мен ми остана тоя Цайс. Като поразровя нещата, ще ти кажа и за твоя Кодак. Може и да се окаже добра идея да не го фърляш.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #38
                  От: Немската класика.

                  Това е третият случай, когато знам някоя мила дама решава да мине на аналогова фотография. За твоя информация - рекордьорката досега издържа около месец, месец и половина, ама наисина е паталогочно упорита дама.

                  Не казвам нищо лошо за детето, опазил ме господ, ама не и се връзвай много.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Немската класика.

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Това е третият случай, когато знам някоя мила дама решава да мине на аналогова фотография. За твоя информация - рекордьорката досега издържа около месец, месец и половина, ама наисина е паталогочно упорита дама.

                    Не казвам нищо лошо за детето, опазил ме господ, ама не и се връзвай много.
                    О-о-о-о, аз не влагам никакви надежди, още по- малко средства. Връчвам ѝ ФЕД-а и да са оправя. С огромно нетърпение чакам да отиде в Холандия, да си учи графичния дизайн и да ми се разкара от главата. Проблемът е, че диването се познава с Коко от едни наши скитосвания по планините и ме накара да му се обадя. Оня е извънредно сладкодумен, мил, убедителен... абе ужасен пич. Заигравката с Цайса си е чисто моя.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Немската класика.

                      Според мен, въпросът е дали можеш да бъдеш автономен по един или друг начин.

                      Т.е. ако няма електричество, например, да можеш да заснемеш и проявиш края на света
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #41
                        От: Немската класика.

                        Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                        Според мен, въпросът е дали можеш да бъдеш автономен по един или друг начин.

                        Т.е. ако няма електричество, например, да можеш да заснемеш и проявиш края на света
                        Начи, оня ден си зяпам през бинокъла, свалям го и търся копчето, да го изключа. Няма такова нещо "без електричество" всичко е електричество.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Немската класика.

                          Има, ама... дано да не...
                          Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                          „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                          LZ1EMS

                          Коментар


                          • #43
                            От: Немската класика.

                            Нямам намерение да го хвърлям или продавам. Ценен е дори правеше нелоши снимки. ОБаче тая фотография си отиде. Времената се промениха. Снимките, които прави, реално отговарят на около 4-5 мегапикселова сапунерка по качество с разликата, че самият апарат е в порядъци по-труден за работа, по-бавен, по-тежък...изобщо си е машина от друга епоха. Аз така бях с Беретите навремето. Леля ми имаше лаборатория да си проявява сама снимките. Отдавна не се занимаваше, но някога беше снимала с хубав апарат.Можеше да ми покаже кое и как. Беретата-хубави немски апарати...обаче всичко е мъкаааа....абе викам си, не може да е такава мъка фотографията, аз нещо бъркам. И си купих Зенита. 8 клас, със собствени кинти. Еми родих се. То друга планета направо. Огледален апарат, като погледнеш в прозорчето, виждаш какво снимаш и на хубав филм то излиза 1:1. Сменяеми обективи, шукаритети, светкавица....благодат.
                            Е, после се появиха цифровите и задраскаха цяла епоха. Та идеята ми беше, че всяко нещо е с времето си. Намирането на филми за тоя апарат ще е доста сложно с днешна дата. Филм 620 няма някъде от средата на 80-те. Свалени са от производство. 120 става с малко гимнастика (и две касети 620-ки). Смената е повече вариант за аналогова фотография. Там поне предварително знаеш, че това, дето получаваш като снимка, няма да има нищо общо с това, което си искал да снимаш.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Немската класика.

                              Ъ-ъ, далече си от възможностите на фотоапарата - 12-14 МП може да се извадят от 35мм филм а от 120 още. Само трябва всичките 8 или 12 кадъра, които може да направи, да са шедьоври, за да ги пуснеш на барабанен скенер. При Деков също проявяват "екзотики", както и при Гребенаров на Мадрид.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X