Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Подобрявам животи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Продавам: Подобрявам животи

    След 29 годишно мислене, премисляне, залитане намерих начин да подобря моето, но най-вече Вашето ежедневие. При това на съвсем ниски, да не казвам неразумни цени.

    През годините и различите хобита, гаджета, коли, офиси, кучета, заводи, морета, пещери и други(запознанства с хора, хора забравили нещо, хора дет' няма да се връщат, хора подарили ми нещо, хора отървали се от нещо под предтекст - утре ще го взема, разчистване на новонаети помещения и т.н.) та в крайна сметка се напълних до слепоочието с разни супер потребни, непотребни, работещи, неработещи "неща".

    И сега днес, в навечерието на една толк'ва топла и спокойна съботна вечер съм се заел да направя списък, снимки, описание и най-сетне да пусна обява подобряване на живота!

    Ще номерирам позициите и ще се опитвам всеки ден да добавям колкото се може повече. Първият свързал се с мен е пръв и в пазарлъка, който приемам в почти всички случай. Бартер ме интересува само за кеш, пари на ръка/в брой, по банков път, фактури издавам, работя още с ePay, EasyPAY, всички куриери (да! и пощите) приемам Bitcoin, Monero... ако пропускам нещо се пробвайте.

    №1 Захранване в кутия, показаното на снимките. Чипа е мостов изправител KBU810, трансформаторът се вижда. До последно работело като част от LAN мрежа. Грее, но не прегрява и не се запалва. Цигарите и Torx 10 не са включени в комплекта. Цена: 25 лв.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG3427.png
Прегледи:1
Размер:400.2 КБ
ID:6138532Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG3430.png
Прегледи:1
Размер:298.2 КБ
ID:6138533Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG3432.png
Прегледи:1
Размер:260.5 КБ
ID:6138534Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG3436.png
Прегледи:1
Размер:306.0 КБ
ID:6138535


    №2 Машинка за подстригване Gama GT510, до последно работеща, регулира се с 5 или 6 степени. Подходяща за къса брада. НЯМА захранване. Цена: 15 лв.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG3443.png
Прегледи:1
Размер:422.2 КБ
ID:6138536


    №3 Батерия 6000T - НАДУТА. Когато се зареди зарежда един телефон, но на мен ми носи спомени. На слънце, според мен зарежда изключително бавно. Купувана тук от форума за 50 лв. Продава се за 8 лв.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CIMG3443.png
Прегледи:1
Размер:422.2 КБ
ID:6138536


    Локация: Повечето от атрибутите са в България. Част от тях в София, Пловдив, Варна и Бургас. Имат ежеседмичен транспорт по линия София - Пловдив - Бургас и понякога Варна - Велико Търново - София. В зависимост от сезона и софтуерните проблеми в страната. За София Област - зависи от метреологичната прогноза. За София-град има ежедневни, понякога и два курса Красна поляна - Младост - Студентски град - Овча купел. Всичко пътува с всички куриери, в цял свят, за ваша сметка(за да не видите моята).

    Комуникация: изключително много предпочитам всичко да е черно на бяло, за да няма съдебни спорове, киркопробивни решения на скандали или дори поевче, Ви моля да ми пишете писъмце тук във форума или на kristiqn@gmail.com. Разбирам всички езици, дори да са написани на латиница или иврит. Намираем съм и във Фейсбук, както и Скайп. Имам 113 профила ;-), но този път използвайте истинския - Кристиян Иванчевски.

    В случай на неизбежна спешност, можете да ме намерите на телефон: 0999 03 09 03 по всяко време на денонощието. Има няколко особености с телефона: Ако не го вдигна, го вдигам накрая или въобще не. Понякога от вторият път, понякога от третия, понякога и цял ден не ми стига. Ако го видя след това и случайно има батерия, връщам обажданията - но не всеки път и не всички обаждания. Ако го чуя и го вдигна докато спя (което не е стандартно българско време) - може да не разбирате какво говоря. Последното важи и ако се веселя в този момент, както и ако съм на плуване, ски, планинска разходка и барбекю. Последно: ако не вдигна аз, значи е вдигнал някой друг. Т'ва също се случва често.

    Гаранция: Гаранционното обслужване се извършва във Франция, всеки втори четвъртък на Юли през високосните години. Или с една дума: НЯМА. (не че някога е имало сигурност в нещо...)

    п.с. забелязал съм, че когато има по-близка комуникация между двама човека - винаги сделките се случват, независимо от цената, качеството, очакванията и реалността. Същото важи и за другите "подобни" обяви в секцията и предварително се извинявам ако на някого не му харесва стила на писане или вещите от продукцията. Също така ако съм нарушил някое правило на форума - моля, не карайте специализираната Прокуратура да се сезира, а драснете един ред.

    п.с. всичко, което е цяло се продава и на части, като ценообразуването е следното: всяка част струва колкото цялото, т.е. ако го купите на два пъти - плащате двойно, което е неизгодно. Към цената на всяка част се добавя ставката на минимална часова норма по БДС, но не по-малко от 20 лв. В зависимост от локацията... има и транспортни разходи. Така че, по-добре цели неща.



    Очаквайте в следващите серии, но ще има и други сезони:
    • професионални готварски печки - перфектни за печено прасе и печено агне (на много места)
    • фризери - хоризонтални ракли, ПЕРФЕКТНИ за замразяване на ОГРОМНО количество хранителни и питейни стоки, след употребата на последните спокойствието, успеха, здравето и най-вече удовлетвореността измерват перфектни стойности. (София, ж.к. Студентски град)
    • генератор - много тежък, истински, военен (София, кв. Симеоново)
    • множество инструменти
    • огромно количество електрически... неща
    • автомобилни части - фарове, фар, изпарител, много други
    • книги (1000+)
    • и разни други "джаджи"
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

  • #2
    От: Подобрявам животи

    Да взема да се абонирам.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Подобрявам животи

      И за гледам
      „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

      Коментар


      • #4
        От: Подобрявам животи

        Чакам поредицата и аз....

        Коментар


        • #5
          От: Подобрявам животи

          Абонат....
          Кара Suzuki Vitara 1,6 8v,а според жената Витарник!

          Коментар


          • #6
            От: Подобрявам животи

            Размерите на №3 ако може?

            Коментар


            • #7
              От: Подобрявам животи

              Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
              .....
              • генератор - много тежък, истински, военен (София, кв. Симеоново)
              • и разни други "джаджи"....
              Като не типичен англичанин , който ходи из Епропа и купува с камари "котки в чувал" ,
              бих се заинтересувал за по-подробни данни за "много тежкия " генератор , например :
              -работна честота ( видял съм много "истински , военни генератори с различна от работната за нас честота , например 400 Hz)
              -работно напрежение (писал съм по горе за извращения - тук примера е 127 волта)
              -тип на ДВГ то (пак от по-горе , ДВГ от москвич ...ОСМАК!?!?, такова имали, такова сложили)
              - не на последно място - полезна мощност на агрегата - 3х 500вата , 5 х 3,2 Квата - не са в рамките на търсенето .
              То за всеки влак си има пътници .

              Понеже , наистина , ама наистина ми трябва агрегат(генератор) ,
              и при положение , че влиза в параметрите на търсената от мен машина ,
              бих заявил право на закупуване (ако се смята форума и постовете за подредено и право на първо заявено) .

              Абе ако ми влиза в работа и съм съгласен с цената - искам го .

              "...ходи из Епропа и купува с камари "котки в чувал.." ... Дж.К.Джером

              Коментар


              • #8
                От: Подобрявам животи

                Ще следя и аз за инструментите, дали ще ми хване нещо оЧото
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #9
                  От: Подобрявам животи

                  Аз пък имам да оборудвам кухня и столова към работилницата, така че печка за големи тави, фризер, хладилник, съдомиялна, хладилна витрина и прочее кухненски инвентар за голяма готварница ще са ми добре дошли на втора ръка. Ще наглеждам обявеното в темата.
                  На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
                  "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подобрявам животи

                    Сега Ви виждам, утре ще се постарая за всички отговори. + клапан - нещо странно за мен ;-)
                    ;-)
                    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подобрявам животи

                      Абонамент.
                      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подобрявам животи

                        Първоначално публикуван от targa Преглед на мнение
                        Да взема да се абонирам.
                        Благодаря!
                        Първоначално публикуван от tiramisu Преглед на мнение
                        И за гледам
                        И на теб.
                        Първоначално публикуван от Tanatos123 Преглед на мнение
                        Чакам поредицата и аз....
                        И аз чакам, ама трябва да ги снимам и описвам. А са мноооого.
                        Първоначално публикуван от eternityz Преглед на мнение
                        Абонат....
                        Мерси!
                        Първоначално публикуван от LZ3DQ Преглед на мнение
                        Размерите на №3 ако може?
                        Ориентировъчно е около 9 см. на 13 см. Не мога да го премеря, нямам устройство.

                        Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                        Като не типичен англичанин...
                        Генератор / агрегат един зелен. Беше в Лозен и имаше тема във форума, но не мога да я открия. Цената е 200 лв. като трябва да му се добави ауспух (ако са ти мили съседите), както и горивен филтър. Последно работеше - чуваше се от Симеоново до Плана и съвсем леко в Говедарци. По спомени 8 киловата, трифазен. Снимки - когато мога/могат/може ако не мине котка път или не се опълчи ракия с домашни домати и сирене пред камината.

                        Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                        Ще следя и аз за инструментите, дали ще ми хване нещо оЧото
                        Инструмента в следващ пост, прости ми.

                        Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                        Аз пък имам да оборудвам кухня и столова към работилницата, така че печка за големи тави, фризер, хладилник, съдомиялна, хладилна витрина и прочее кухненски инвентар за голяма готварница ще са ми добре дошли на втора ръка. Ще наглеждам обявеното в темата.
                        №8 Тавите са 66 см. x 44 см. по спомени. Имам от дуралуминий(4мм.?) и "метални"(алпака/неръждавейка), прилагам снимки, но те също не са на едно място. Цена около 80 лв. с коментар. Имах 8, сега може би имам 2 или четири.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:tavi.png
Прегледи:1
Размер:519.7 КБ
ID:5770197

                        Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                        Абонамент.
                        Мерси!




                        Втора порция неща... интересни. Според мен в държавата доста хора са болни от кинтонемия паралипсис. По някаква причина Keeper of the seven keys ми е използвал фризерите, което не е проблем, ако не беше забравил нещо в по-големия. Няма снимки от вътре, защото има някакви буболечки (не живи). Освен т'ва е решил да отстрани кабела за захранването... Другият фризер работи прекрасно. Продават се с изключителното предимство, че трябва да си ги вземете сами от района на ж.к. Студентски град / кв. Дървеница. Също така предимство е, че са първият етаж само с 8 стъпала и може да се паркира бус наблизо. Аз съм контузен и с товаро-разтоварни дейности, освен на цър-пър не мога да помогна.

                        така... по позиции:

                        №4 Фризери - 2 бр. последно работещи, цена 120 лв. за двата. Блиц цена за днес, до 15 часа - 80 лв. Ако не ще си седят там, докато не намаля цената.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frizeri01.png
Прегледи:1
Размер:319.1 КБ
ID:5770184Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frizeri02.png
Прегледи:1
Размер:522.0 КБ
ID:5770185Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frizeri03.png
Прегледи:1
Размер:290.8 КБ
ID:5770186Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frizeri04.png
Прегледи:1
Размер:516.2 КБ
ID:5770187Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frizeri05.png
Прегледи:1
Размер:448.9 КБ
ID:5770188Натиснете снимката за да я уголемите

Име:frizeri06.png
Прегледи:1
Размер:285.6 КБ
ID:5770189

                        №5 Кутии - 4 бр. - цена за четирите - 20 лв. (едната има фундаментални липси - няма винтове...)
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kutiq.png
Прегледи:1
Размер:214.7 КБ
ID:5770190Натиснете снимката за да я уголемите

Име:kutiq02.png
Прегледи:1
Размер:414.6 КБ
ID:5770191

                        №6 Редуцир вентил с манометър и "духалка" - 59 лв.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:neshto03.png
Прегледи:1
Размер:293.1 КБ
ID:5770194Натиснете снимката за да я уголемите

Име:neshto02.png
Прегледи:1
Размер:333.1 КБ
ID:5770193Натиснете снимката за да я уголемите

Име:neshto01.png
Прегледи:1
Размер:303.2 КБ
ID:5770192Натиснете снимката за да я уголемите

Име:neshto04.png
Прегледи:1
Размер:326.3 КБ
ID:5770195

                        №7 UPS - 100% е сигурно, че са му заминали батериите. Лично предаване за бира и ако работи - 30 лв. по EasyPAY. Ако не - Starobrno пия в кутиика по 2 /две/.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ups.png
Прегледи:1
Размер:500.6 КБ
ID:5770196


                        Не се срамувайте - пишете тук, на мейла по скайп...
                        ;-)
                        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подобрявам животи

                          Не е зле да напишеш размерите на фризерите

                          Коментар


                          • #14
                            От: Подобрявам животи

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Не е зле да напишеш размерите на фризерите
                            За теб - веднага!
                            70x137x90
                            70X115X85

                            В сантиметри с относителна точност.
                            ;-)
                            Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                            нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                            Коментар


                            • #15
                              От: Подобрявам животи

                              Имам интерес към позиция 7 . UPS ?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X