Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Таблото с уредите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Таблото с уредите

    Колеги, въпросното табло на снимката по-долу е от фейслифтова Фронтера B - 2003 година модел, дали ще стане на моята фронтера от подписа ми, просто да закача куплунзите и всичко да е ок и дали ще има значение какъв ще е индекса при скоростомера и дали ще има значение ако е от дизелова или бензинова фейслифтова Фронтера?

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171014_180910.JPG
Прегледи:1
Размер:87.3 КБ
ID:6138530

  • #2
    От: Таблото с уредите

    Ммм не знам за друго, но на това ше му пълниш оборотомера Впрочем, защо искаш да си сменяш твоето?

    П.п. моята е 2004, а таблото ми е по-различно... като че ли...
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #3
      От: Таблото с уредите

      Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
      Ммм не знам за друго, но на това ше му пълниш оборотомера Впрочем, защо искаш да си сменяш твоето?

      П.п. моята е 2004, а таблото ми е по-различно... като че ли...
      Защото на малкото екранче с показанията на километража и за изминатите километри на брояча, освен че изгоря подсветката, самите цифри излизат вече като йероглифи подобно на борд компютъра екрана, когато има липсващи пиксели-чертички, самата подсветка се сменя лесно но поправката на мини лентовите кабелчета на самото екранче не ми е по-силите и си е пипкава работа за ремонт, ако е изобщо възможно за ремонт, въпросното фейслифтово табло ми хареса, не само като кръгови сиви очертания ами е и по-ново като година на производство, затова питам дали става за директна замяна?

      Ето за кое екранче става на въпрос:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_20171014_180910.JPG
Прегледи:1
Размер:7.1 КБ
ID:5769944

      Коментар


      • #4
        От: Таблото с уредите

        Това е от дизел /по оборотомера/, а дали ще показва вярно трябва да провериш! Иначе и моето е такова, само без сивите циферблати - това е по-гиздаво де!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          От: Таблото с уредите

          Вече е ясно че ще търся от бензинова Фронтера, въпроса е дали някой е ремонтирал специално това екранче, инак темата за презапояване на уредите ми е ясно,но не и за въпросното екранче?

          Коментар


          • #6
            От: Таблото с уредите

            За достъпа до екрана пак трябва да махаш стрелките, а това е най-гадният момент - след това вече почват да задържат на някои места и бих го направил само ако няма друг вариант. Защо не пробваш да звъннеш на човека който ремонтира бордовете /нали ти дадох телефона/ - може да е правил и километража?!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Таблото с уредите

              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
              За достъпа до екрана пак трябва да махаш стрелките, а това е най-гадният момент - след това вече почват да задържат на някои места и бих го направил само ако няма друг вариант. Защо не пробваш да звъннеш на човека който ремонтира бордовете /нали ти дадох телефона/ - може да е правил и километража?!
              Таблата с уредите обикновено се предлагат на доста прилична цена и ако докопам такова от по-новите, разправията ми ще е минимална, само монтаж и демонтаж, а и от едното табло ще мога да ползвам крушките, диодите, евентуално някои и от стрелковите индикации също може да послужи като резервна част, като цяло ще ми стъпи по-евтино и по-бързо.
              Затова и питах дали ще стане от по-новите фейслифтови табла за да няма изненади, така и иначе ако намеря такова ще го купя с уговорката, ако не тръгне да мога да го върна и чак тогава да занеса моето си табло на ремонт при твоя човек.

              Коментар


              • #8
                От: Таблото с уредите

                Таблото от фейслифт трябва да стане, защото разликите са минимални и не вярвам да са пипали нещо друго освен визията! Но има вероятност да попаднеш на такова с проблеми - това си е болест на ОФБ, преди две седмици гледахме една от 2003 в Дупница със същото табло като на снимката и всичко работеше докато не включиш светлините и всичко спира! Затова ми се струва, че може да е по-добре да си ремонтираш твоето - поне му знаеш състоянието!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Таблото с уредите

                  Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                  Таблото от фейслифт трябва да стане, защото разликите са минимални и не вярвам да са пипали нещо друго освен визията! Но има вероятност да попаднеш на такова с проблеми - това си е болест на ОФБ, преди две седмици гледахме една от 2003 в Дупница със същото табло като на снимката и всичко работеше докато не включиш светлините и всичко спира! Затова ми се струва, че може да е по-добре да си ремонтираш твоето - поне му знаеш състоянието!
                  Всъщност сега ми хрумна нещо, на мен ми трябва реално само брояча за километрите и с функция за нулиране, дали се продава подходящо електронно дисплейче с датчик и да го монтирам отделно, нещо подобно като за велосипедите, само това ми трябва реално, брояч за изминатите километри, така няма да пипам изобщо таблото и да се занимавам с купуването на друг с евентуални проблеми за които спомена?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Таблото с уредите

                    Мисля, че е прекалено сложно! Имаш дневен километраж на борда - защо не го ползваш?
                    Honda XL600LM, 1987
                    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                    Коментар


                    • #11
                      От: Таблото с уредите

                      Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                      Мисля, че е прекалено сложно! Имаш дневен километраж на борда - защо не го ползваш?
                      Имаш предвид на борд компютъра, не се бях сещал изобщо, че там съм го нагласил да си гледам моментния разход на гориво, а как се нулира там километрите?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Таблото с уредите

                        Ако ти работи общия километраж, ползвай някое приложение за телефон.
                        Аз съм така с витарата, дневния прескача и си записвам всяко зареждане. С един бърз поглед разбирам колко км съм минал от последното зареждане, а програмата си изчислява разход в литри, лева и разни други полезни статистики.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Таблото с уредите

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Ако ти работи общия километраж, ползвай някое приложение за телефон.
                          Аз съм така с витарата, дневния прескача и си записвам всяко зареждане. С един бърз поглед разбирам колко км съм минал от последното зареждане, а програмата си изчислява разход в литри, лева и разни други полезни статистики.
                          Това е много добра идея, ама изобщо не се бях сетил че мога да ползвам приложение за телефона, ти и Едо имате по една бира, за борд компютъра и за приложението

                          п.с. Километража и дневния брояч са дигитални на едно екранче, което е с липсващи пиксели - чертички, само при студовете се оправят и се виждат.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Таблото с уредите

                            Километража на борда се нулира с долното /или горното - сега не се сещам точно/ копче за управлението му - натискаш и задържаш.
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              От: Таблото с уредите

                              Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                              Километража на борда се нулира с долното /или горното/ копче за управлението му - натискаш и задържаш.
                              Благодаря за хубавата идея относно борда, понеже борда е на немски език, почти не съм ползвал и разучавал функциите му.

                              п.с. Тези от Опел как пък не се научиха да правят свестни табла, още от времето когато карах Вектра А 89 г., все нещо не и работеше по километража, после на предишната ми Фронти, та и на сегашната....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X