Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електроди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с електроди

    здравейте, имам няколко електрода в една кутия, 2.5 мм, дойде им ред да ги оползотворя, но се оказаха почти огнеупорни Признавам си, че не съм особен заварчик, та може и да пропускам нещо основно, но ето ситуацията: металът е добре изчистен, масата е добра, превключвам и на силно, и на слабо, но резултатът е един и същ: електродът ту не дава никакъв признак, никаква реакция, ту пуска само дребнички редки искри, не заварка, ту залепва... Чак след доста почукване и дребни искри, ама наистина доста, внезапно започва да заварява и вече върви без проблем. После за 2 секунди да спра, връща се в предишното състояние. Описаните ефекти са както с нов електрод, така и с използван. Съмнявайки се в електрожена /най-обикновен стар български/, в мен, в тока и във всичко останало, изрових някакви други, неизвестно какви електроди - моментално прави нормална заварка. Слагам пак от първите и се започва не-заваряването!
    Какво е това чудо, нещо по означенията подсказва ли къде е проблемът? Изглеждат ми най-нормални електроди... Не са и влажни, според мен са съхранявани правилно. Единствено нещо ме съмнява надписът за DC electrode negative or AC, може ли да са някакви, които да са за обратно свързване на масата? Не разбирам какво точно казват с това означение. Но ако е така, защо все пак започват да заваряват, макар и след 5 минути кандърми? Ето етикета....
    Прикачени файлове
    Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

  • #2
    От: Проблем с електроди

    Неръждаеми?На това ми мяза.....Стоманени електроди със титаниево покритие .
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с електроди

      ПРавилно си мислиш, ама чак такава разлика не е нормално да има.
      Надписът ти казва, че ако работиш с прав ток, минусът трябва да е на електрода.
      При променлив няма значение, което се подразбира всъщност, защото там няма полярност.

      Доста заварчици съм виждал да работят с 6013 на т.нар. "обратна полярност"- минус на електрода и твърдят, че по-лесно се заварявало и по-дълбоко влизала заварката.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с електроди

        Тези електроди не са нищо особено...нещо като Вежен. Не би трябвало да има проблеми.
        Land Rover Defender 110SW 300tdi

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с електроди

          Ако електродите са от снимката (или 6013) няма логика да не запалят на "какъвто и да е (работещ) " е-жен , дори и самоделка трафо.
          Няма обратна полярност ! Палят и работят на трафо от стар руски телевизор....
          Замисли се дали е оригиналното съдържание на опаковката .
          В далечната 1986 година си "колекционирах" разни метални пръчки с обмазка и си събирах в метална кутия на Бьолер....Хареса ми кутията . Пък и заварчика на кораба каза , че били най-добрите....
          Нали става ясно , че няма нищо общо етикета със съдържанието .
          След години се оказа , че имам разни по диаметър (мръсни ) метални пръчици.

          ПП както винаги колегите са ме преварили

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с електроди

            Ще си спестите доста главоболии,ако просто палите електрода с дращене,а не с почукване.Аз така разпознавам набедените заварчици

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с електроди

              Абсолютно и с пълна сигурност, оригинални са! Здрави, прави, чисти - и всеки от тях с надпис. Значи, пълна мистерия! Защото не си въобразявам, а са наистина адски не-заваряващи! Както споменах, проблемът е очеваден и е при всички възможни режими на електрожена. И също така, без да пипам нищо друго, в момента, в който сложа някакъв друг електрод, започва да работи безпроблемно. Имам едно малко инверторче, ще взема утре да ги пробвам с него, дали пък няма да има друг резултат.
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с електроди

                Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                Ще си спестите доста главоболии,ако просто палите електрода с дращене,а не с почукване.Аз така разпознавам набедените заварчици
                А със въртене на електрода в зоната на заварка? - Тия какви сме - начинаещи?

                Има объркана ситуация , вникни в съдържанието .
                Те тия електроди и вода да капе от тях - палят и лепят.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с електроди

                  Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                  А със въртене на електрода в зоната на заварка? - Тия какви сме - начинаещи?...
                  Ти па се наду кат пришка.А наясно ли си с промяната на химичния състав на обмазката при абсорбация

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с електроди

                    Тия електроди работят с режим" неръждавейка".Демек изправител и плюс на ръкохватката като при аргон.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с електроди

                      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                      Тия електроди работят с режим" неръждавейка".Демек изправител и плюс на ръкохватката като при аргон.


                      Аргона се заварява минус на ръкохватка, защото иначе волфрама от нетопим става бързотопим.
                      Иначе завода производител е препоръчал ДС (прав ток) минус на електрода или променлив ток - нещо типично за рутиловите електроди. Пише го на немски и английски.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с електроди

                        Да моя грешка, минус на ръкохватката .Не съм догледал ,а това имах впредвид +изправител за тия електроди .
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с електроди

                          Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                          ....Ако електродите са от снимката (или 6013) ....
                          Това си е жив "вежен" ,
                          Знам какво става като се накиснат във вода .... залепям ги на късо за около 10 сек .
                          След това няма пропуск .
                          Заварява както искаш и прав и обратен и променлив ток . Електроди за прехватка - неотговорни заварки.
                          Тия глупости със титаниеви електроди с покритие от криптонит , правени в базата на Лорд Вейдър , че и неръждавейка ?!?! - си ги заврете.... ако искате ще ви кажа къде - на лични!
                          Ама си съберете по-голям сноп.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с електроди

                            Аре да не е вежен....Това си Fox SPE и ако ще му търсим бг аналог -Марта
                            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
                            Mark Twain
                            СтоЕнчA

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с електроди

                              Моите винаги се палят трудно отначало, но и машинката ми е слаба
                              А да се подържат на топло (сушене), няма ли да помогне?
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X