Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електроди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблем с електроди

    Ако споменем завързана найлонова торбичка,приключва ли темата със съхранението на електроди? Не е като да няма.
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #32
      От: Проблем с електроди

      Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
      Ако споменем завързана найлонова торбичка,приключва ли темата със съхранението на електроди? Не е като да няма.
      При рязка смяна на температурата това повече пречи отколкото помага.Преди няколко години правихме укрепване на железобетонни колони с метална конструкция чиито заварки минаваха лаборатория.Понеже и метеорологичните условия бяха почти адски,се наложи да правим импровизиран чушкопек,че електродите се овлажняваха за минути.Иначе имам електроди от преди 50 години завити в хартия/оригинално/,бачкат си нормално.

      Коментар


      • #33
        От: Проблем с електроди

        А стоплени във фурна,чушкопек,фритюрник,тостер ... и натикани топли в найлон?
        Или с две думи ,нямам идея защо се коментира.
        Ако е отговорна заварка-нови,каквито трябва, за останалите случаи и 30 г. стават.
        Аз намерих доста такива в мазата-еми изхвърлих ги.
        Магазините продават на бройка,на кило,на метър. Мисля че не е фактор цената.
        Последно редактирано от //Радо//; 25-10-17, 20:53.
        Sent from my Nokia s fenerche

        Коментар


        • #34
          От: Проблем с електроди

          Някой май не прочете заглавието на темата и въпроса на
          нейния автор....Там са причините за коментарите!

          Коментар


          • #35
            От: Проблем с електроди

            Да, редно е да се придържаме към темата.
            По въпроса с найлоновите торбички и чушкопеците. Баща ми, монтажна бригада в ПМУ /промишлено монтажно управление/ в разнородния си инвентар имаха задължително и печка за сушене - метален шкаф с яки реотани. Бачкал е само с ново и предимно много марково, но независимо дали на маслобойна с. Крушето, V блок на Козлодуй или Самара/Русия, печката е с тях. Щото на обекта не се знай как е и условията какви ще станат, отделен въпрос заданието и технологията ако го налагат. Та и аз сега, както казах, зимно време тия дето ще ги работя си ги заготвям на печката, лятото - на припек. Помага малко.
            Искам да уточня нещо и да успокоя компетентните колеги. Питащите в тия теми, убеден съм, питат за елементарни неща и няма да тръгнат да правят съдове под налягане, примерно, по инфо от форумите.

            Коментар


            • #36
              От: Проблем с електроди

              Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
              Да, редно е да се придържаме към темата..... Бачкал е само с ново и предимно много марково... V блок на Козлодуй .....
              Сори че пак не е по темата , ама от любопитство : в кое ПМУ , че може и да сме се засичали ? Може и на лична .

              ...а иначе то е ясно, че за съдове под налягане инфото е на друго място .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #37
                От: Проблем с електроди

                ПМУ Свищов. Онова старото, преди 2003 година. За съжаление и по стечение на обстоятелствата, трудовият му път приключи с две седмици работа в ЕМКО Белене, също хубави хора. На мен по друг начин ми се завъртя живота, иначе вероятно щях да продължа занаята. От четвърти клас нататък съм ходил понякога на обекта, имам и един месец стаж в ПМУ-то, преди това три месеца в Заводски строежи...

                Живи и здрави!

                Коментар


                • #38
                  От: Проблем с електроди

                  Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                  Да, редно е да се придържаме към темата.
                  По въпроса с найлоновите торбички и чушкопеците. Баща ми, монтажна бригада в ПМУ /промишлено монтажно управление/ в разнородния си инвентар имаха задължително и печка за сушене - метален шкаф с яки реотани. Бачкал е само с ново и предимно много марково, но независимо дали на маслобойна с. Крушето, V блок на Козлодуй или Самара/Русия, печката е с тях. Щото на обекта не се знай как е и условията какви ще станат, отделен въпрос заданието и технологията ако го налагат. Та и аз сега, както казах, зимно време тия дето ще ги работя си ги заготвям на печката, лятото - на припек. Помага малко.
                  Искам да уточня нещо и да успокоя компетентните колеги. Питащите в тия теми, убеден съм, питат за елементарни неща и няма да тръгнат да правят съдове под налягане, примерно, по инфо от форумите.
                  Сега едната пещ за подгряване на електроди в работата се ползва за Раховец
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблем с електроди

                    Въпрос към Владо, Гого, Асен или който от корифеите е на линия, че с тия отпуски...
                    FOX SPE го изяснихме, да ми кажете по няколко думи за SAS4, FFB, DCMS Tie8013 G. Естествено за стари наличности питам - кое за какво става, някакви особености при работа /там на машината или подгряване нещо и от тоя род/, за неръжд става ли... Може ли с някои от тях за по-сериозни изпълнения. Благодаря.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблем с електроди

                      SAS 4 и FFB са неръждаеми електроди. Мисля че бяха жароустойчиви.
                      DCMS Ti е рутилов електрод, устойчив на по-високи температури и с по-висока якост. Черни стомани.
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблем с електроди

                        Благодаря, АИГ!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблем с електроди

                          Някой може ли да каже нещо за тези за електроди. Попаднаха ми цяла кутия-какви са и за какви заварки се ползват, могат ли да се работят с инверторен електрожен, каква полярност? Означенията по тях са само тези които са на снимката и са розови на цвят.
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от dido uzunov; 21-02-19, 21:00.
                          "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблем с електроди

                            http://www.alruqee.com/Userfiles/Pro...EL%20Mo_ce.pdf

                            Електроди с целулозна обмазка,за заваряване на тръби.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблем с електроди

                              Да не пускам нова тема . Изпадна ми тази ролка алуминиева тел 0.8 . По принцип е била за друго но с този състав става ли за заваряване ? Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN1522.jpg
Прегледи:1
Размер:183.5 КБ
ID:5817451
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблем с електроди

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Да не пускам нова тема . Изпадна ми тази ролка алуминиева тел 0.8 . По принцип е била за друго но с този състав става ли за заваряване ?
                                Става, това е единия от двата най-масови добавъчни материали за алуминий (МИГ и ТИГ).

                                AlMg5 или 5356 - легиращ елемент 5% магнезий

                                AlSi5 или 4043 - легиращ елемент 5% силиций

                                Поздрави,
                                Георги
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X