Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с електроди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с електроди

    Ми то на кутията си е написано , но като не учиме чужди езици така е .

    Както вече се спомена : чист "Вежен" , "Марта" , Емона" , Уони" , "ОК" , "Линкълн" и .... каквото още се сетите . С други думи няма фирма - производител на електроди по света , която да не произвежда такъв тип електроди .

    Иначе става въпрос за "Дебелообмазани рутилови електроди от нелегирана стомана , за всички пространствени положения с изключение на вертикал отгоре надолу " . Няма "неръждавейка" тука.

    За неосведомените по отношение на т.нар. "титаново покритие" : да потърсят в необятната Мрежа ( интернет де ) що е то рутил ? И ше се изненадат .

    ... и както вече се спомена - тези електроди требе да палят като сух барут !

    Към колегата дето пита : все пак сигурен ли си , че електродите са точно тези , които са описани на кутията ? Ако е така , на самия електрод откъм опашката трябва да пише FOX SPE .

    ПС. ... и не на последно място : тия електроди работят с пернишка саксия със завързани очи
    Последно редактирано от Vlado_Ts; 14-10-17, 14:45.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с електроди

      Рутил-базични и бирата е от теб
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с електроди

        Аз също имам малко стари запаси от тези електроди,но моите са на 2.0ммx250.Много им се кефех за финни неща навремето,когато нямах телоподаващо.Палят по-различно от Вежен,но не бих казал по-трудно.Трябват малко навици,чалъм.Със саксията се лееха перфектно и на 50А.Имат склонност обаче да образуват "нокът" и след като е изстинал електрода при повторно палене е улеснение да се отчупва обмазката на върха като при базичните.Никога не съм им гледал характеристиките,но от последното съдя че може Щайгата да е прав...
        Последно редактирано от KOVESLAV; 14-10-17, 19:54.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с електроди

          Само Ти и Щайгата сте в час. Що се обадихте и развалихте веселбата.

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с електроди

            Ебаси веселбата ,то ми се реве....
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с електроди

              Айде айде.....ревеш от смех, нали?

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с електроди

                Мдааа . Смешното вероятно идва от там , че от тия не в час никой не спомена "рутило- базични" .
                Еххх, пустата му Марта ! Хем съдържание на рутил в обмазката ( демек - да пали лесно) , хем як като базичен.
                Ама и това сме го коментирали някъде . Аре който му е смешно да направи сравнение в якостните характеристики на FOX ETI , FOX SPE и FOX EV 50 и да каже към кой тип обмазка технологично се доближава въпросния SPE .
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с електроди

                  FOX ETI
                  Слаб рутилов електрод. Бързо-отдаващ метала в шева. НЕ СТАВАТ ЗА АСМАЛЪК!!! Достойнствата са му съвсем други, но те са архивирани в "Тайните на занаята"

                  FOX SPE
                  Добър рутил-базичен електрод с гарантирани показатели и широко приложение. Препоръчвам го на всеки домашен майстор, както и аналозите му Емона и Марта М

                  FOX EV 50
                  Отличен базичен електрод с
                  гарантирани показатели. С него може да се заварява широка гама стомани и прокат. Не му дреме от студа , як и изпитан електрод е.

                  При така зададеният от Владо въпрос FOX SPE го турям при базичните въпреки, че е съвсем различен от тях.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с електроди

                    Първоначално публикуван от gogo77 Преглед на мнение
                    FOX ETI
                    Слаб рутилов електрод. Бързо-отдаващ метала в шева. НЕ СТАВАТ ЗА АСМАЛЪК!!! Достойнствата са му съвсем други, но те са архивирани в "Тайните на занаята"
                    FOX SPE
                    Добър рутил-базичен електрод с гарантирани показатели и широко приложение. Препоръчвам го на всеки домашен майстор, както и аналозите му Емона и Марта М
                    FOX EV 50
                    Отличен базичен електрод с
                    гарантирани показатели. С него може да се заварява широка гама стомани и прокат. Не му дреме от студа , як и изпитан електрод е.

                    При така зададеният от Владо въпрос FOX SPE го турям при базичните въпреки, че е съвсем различен от тях.
                    Механични характеристики на заваръчния шев :

                    FOX ETI граница на провлачване : 430 N/mm2 , якост на опън : 520 N/mm2 , ударна жилавост при 0 градуса: 50 KV (J)

                    FOX SPE граница на провлачване : 420 N/mm2, якост на опън :500 N/mm2 ударна жилавост при 0 градуса: 75 KV (J)

                    FOX EV50 граница на провлачване : 460 N/mm2, якост на опън : 560 N/mm2, ударна жилавост при 0 градуса: 190 KV (J)

                    Сега SPE ги туряй където решиш

                    ...иначе за областите на приложение ... според мен зависи не от "тайните на занаята" , а от едни сметки за изискванията към конкретната металната конструкция .
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 19-10-17, 18:05.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с електроди

                      Колега Теодор, пробва ли ги тия електроди с инвертора?
                      Аз вчера заварях на село порта и панти и нарочно подбирах и работех само с такива като твойте и Емона, нещо подобно като при теб се държат. Машината ни не я знам каква е, самодел от преди повече 35 години и няма никакви надписи по нея... Баща ми ми е оставил няколко кутии електроди и ми е казвал кое за какво е, ама кой да слуша, добре че някъде е написано и на ръка. Аз засега си ползвам разни насипни дето си седят в една кутия под навеса. То и това ми е най-големия проблем като почвам де, че ни характеристика на машината си знам, ни на електрода, та карам по слух

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с електроди

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20171014_200418.jpg
Прегледи:1
Размер:279.5 КБ
ID:5771201Не си съхранявате правилно електродите,вероятно от там са ви и проблемите.Моите са като барут,а са останали отпреди поне 4-5 години.Работят и с инвертора и с трафа.
                        Последно редактирано от KOVESLAV; 23-10-17, 21:47.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с електроди

                          Моите най-пресните са от преди 22-3 години, пък има и над триесегодишни. Колко правилно да ги съхранявам - у шкафа и това е. Понякога кога имам време си ги суша предварително - на слънце, на печката, както дойде и така.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с електроди

                            Абе то и аз имам сигурно някакви отпреди 90-та сбирщайн,но въпроса е че са в кутии с найлон и не стоят в избата или под навеса,както чета в по-горните постове...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с електроди

                              Е чакай малко... Кажи кое е "правилното съхраняване", климатик ли да им търся сега!? За избата с киселото зеле съм писал в друга тема, даже в друг раздел, тука къде видя таквоз нещо? Да, кутии с найлон, някои са си и в оргиналния тубус от тенеке и си седят в шкаф в гаража, там е сухо. Другите на село под навеса, там ми е работилницата и вътре не вали - малко течение че има, пречи ли им?

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с електроди

                                Нямам ни най-малката идея да засегна някого,или да го изкарам некомпетентен.Просто с изба (нямам впредвид само твоите постове,колега)правя асоциация с влажен въздух,с навес- за големи температурни разлики,предизвикващи конденз по метала и т.н. Аз си държа електродите на дъното на шкафа с работните дрехи.С праните дрехи сигурно и там внасям някой процент влага,но това ми са възможностите,важното е,че нямам проблеми.В металния гараж където заварявам не смея да държа нито електроди,нито тел,нито инвертора.Само трафовите машини престояват в него.Вадя електроди за конкретната задача,остатъка обратно в шкафа и така.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X