Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трак-трак - есенно приключение с Родопската теснолинейка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Трак-трак - есенно приключение с Родопската теснолинейка

    Ясно , аз лятото съм се возил
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #17
      От: Трак-трак - есенно приключение с Родопската теснолинейка

      И след като спирате в град Септември, непременно се обадете на дедо поп. Питате за попа с нисана.

      Коментар


      • #18
        От: Трак-трак - есенно приключение с Родопската теснолинейка

        Браво много хубаво пътуване и благодаря за споделянето с всички нас !!!
        LZ2DRD

        Коментар


        • #19
          От: Трак-трак - есенно приключение с Родопската теснолинейка

          Чудно красиво!

          Ние правихме голяма част от инфраструктурата на гара Септември и Дековилна гара (това е името на линията). Но улисани от работата, не ни остана време да се возим на влакчето...

          Но вече е в плановете ни!

          Благодаря за споделената красота!

          Т
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #20
            От: Трак-трак - есенно приключение с Родопската теснолинейка

            Направих и HD филмче за това пътуване :-)

            Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
            0888/00-55-37

            Коментар


            • #21
              От: Трак-трак - есенно приключение с Родопската теснолинейка

              87-ма година се возих на тази теснолинейка.... Мале колко съм стар....
              В миналото ще остане, каквито сме били...

              Коментар


              • #22
                От: Трак-трак - есенно приключение с Родопската теснолинейка

                Изгледах клипчето от край до край и си спомних за пътуването ни през лятото от Банско до езерото Клептуза - Велинград.
                Не мислех да го споменавам да цапам темата, но ... натежа им и ще излея на кратко мъката си, като ще се постарая да спестя черните краски и да "осветля" малко разказа:
                Това лято прекарахме 4 дни на Банско с основна цел каране на мотоциклети. И понеже ме беше хванала здраво мускулната треска, и понеже трябваше поне един ден да обърна Внимание на жИната, и понеже съм мноого Фнимателен и един приятел и мой роднине със съпругата си твърдо бяха решили да се повозят на теснолинейката решихме да се присъединим към тях.
                Сутринта станахме и закусихме рано, минахме през един магазин в Банско и напазарувахме вино /розе/, бира, ядки, солени бисквитки, вода и се забързахме към гарата на Банско. От предния ден знаехме разписанието и имахме около 1/2 час докато дойде и нашия влак. Натоварихме се и потеглихме. Влакчето тръгна с добра скорост. Но още на спирката на с. Баня се натовариха някакво кресливи ученици, които викаха, бягаха из вагона, блъскаха се и поне 2 телефона се надпреварваха да озвучават с мазна чалга. Но това беше малкия дявол. Някъде на Краище се натовариха един куп ароматни братя от малко по-тъмните. Някои явно бяха снощни. Кондуктора мина, провери ни билетите, но като стигна до циганската тумба и ги пропусна без нищо да им каже, все едно не ги видя...
                Мисля, че на Якоруда влака направи 15-20 мин. почивка, аз слязах за кафе и бисквитки. Чакахме да се разминем с влака в обратна посока. На перона обаче едно възрастно семейство помаци се караха с едно младо семейство. В края на почивката възрастните се качиха на влака, а след тях младия мъж също се качи и налетя да бие възрастните, които бяха родители на съпругата му дошли да си видят внучето. Такава врява вдигнаха, че даже циганите замлъкнаха и се заслушаха... Потеглихме отново. Душеше ни тягостното мълчание и убийствените миризми на другите пътешественици... Някъде след Пашови или Аврамов малко се поразтовари влака. Слезнахме на Клептуза. Решихме да седнем и да хапнем набързо скара. Езерото Клептуза беше мръсно, около него всичко беше вехто, неподдържано, а сервитьорите на капанчето където седнахме сякаш бяха от късния социализъм. Хапнахме, платихме сметка като за 4 звезден ресторант и се натоварихме отново на влака. Пътуването мина бавно, монотонно, даже малко подремнах. Имаше по едно време ароматни, после слезнаха и продължихме ние с тягостното пътуване.. И по някое време вече по тъмно се върнахме в Банско.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X