Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Винетка 2018

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Не ги търпим, а ги желаем и системно ги преизбираме.
    - защото ?

    ...аааа , ето защо :

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    С чиста съвест си местя винетката на двете коли даже като не ми трябва я давам и на приятели . Ако има начин денонощно да е в движение с кеф ще го направя . И тая година не минах без изкривена джанта на път за който се иска винетка .
    ... аз си мислех , че манталитета да се стремим да прее@eме Държавата е плод на "успехите" на социалистическия "Рай" , пък то било още от Андрешково време ...демек - още от фаШиско насам .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • #32
      От: Винетка 2018

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      ... аз си мислех , че манталитета да се стремим да прее@eме Държавата е плод на "успехите" на социалистическия "Рай" , пък то било още от Андрешково време ...демек - още от фаШиско насам .
      А-а-а-а, още по-отдавна било:
      Когато попитах един от лидеpите на пpотеcтите cpещy пpомените в обучението по история защо е толкова важно турското робство, той cе замиcли и отговори: “Ако го няма робството, вcичко гyби cмиcъл.” Вcъщноcт той казва, че конcтpуктът “тypcко робство” е обяcнителен меxанизъм, пpез който бългаpите оcмиcлят не само историята, но и съвременния социален свят и своето място в него.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: Винетка 2018

        И аз съм от тия, с многото коли. Но на всички им купувам годишни винетки. Просто не си струва за тези пари, да мисля постоянно цяла година, дали съм взел минетката от съседната кола.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #34
          От: Винетка 2018

          Добре де , бихте ли ме светнали как става номера с местенето на винетката от кола на кола ? Аз като реша да я свалям , виждам зор . Бях чел някъде , че се нагрява с топъл въздух и т.н. , ама ако трябва всеки път да взимам сешоара с мен , по добре за всяка кола отделна винетка.

          P.S. Просто ми е интересно да знам , не че ще тръгна да цакам системата. Не , че не го заслужават де....
          Който търси , намира !
          Човекът е човек, когато е на път !

          Коментар


          • #35
            От: Винетка 2018

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            ... още от Андрешково време ...демек - още от фаШиско насам .
            Андрешко е писан да речем 1903г - доста преди фашизма.

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            ...Ако го няма робството, вcичко гyби cмиcъл.
            Мани... включително доволно интелигентни и начетени хора са в тази яма.

            Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
            Добре де , бихте ли ме светнали как става номера с местенето на винетката от кола на кола ? Аз като реша да я свалям , виждам зор . Бях чел някъде , че се нагрява с топъл въздух и т.н. , ама ако трябва всеки път да взимам сешоара с мен , по добре за всяка кола отделна винетка.
            Най-просто е като я залепиш заедно с целофана с който идва. Е, Ушев ако се вгледа ще я види ама то зависи и от твоята прецизност. Но пък с него можеш да се разбереш някак - все пак, поне една винетка е купена.

            Абе, цирк. Аз пък си мисля че 4 винетки не са ми чак такова набутване.

            Коментар


            • #36
              От: Винетка 2018

              Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
              Добре де , бихте ли ме светнали как става номера с местенето на винетката от кола на кола ? Аз като реша да я свалям , виждам зор . Бях чел някъде , че се нагрява с топъл въздух и т.н. , ама ако трябва всеки път да взимам сешоара с мен , по добре за всяка кола отделна винетка.

              P.S. Просто ми е интересно да знам , не че ще тръгна да цакам системата. Не , че не го заслужават де....
              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Най-просто е като я залепиш заедно с целофана с който идва. Е, Ушев ако се вгледа ще я види ама то зависи и от твоята прецизност. Но пък с него можеш да се разбереш някак - все пак, поне една винетка е купена.
              Двойно-залепващо прозрачно фолио се продава по "Бриколажи", че и книжарници разни. Така съм виждал да правят - подсилва се "структурата" на винетката и не се разкъсва при отлепване. Ама не става всеки ден да я местиш, фолиото помътнява и се мачка. Този, когото съм виждал, караше една кола през зимата и една друга през лятото, общо взето я местеше максимум два пъти годишно. Иначе из интернета има доста рецепти - мазане с глицерин на неразлепена от целофана винетка и т.н.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #37
                От: Винетка 2018

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Двойно-залепващо прозрачно фолио се продава по "Бриколажи", че и книжарници разни. Така съм виждал да правят - подсилва се "структурата" на винетката и не се разкъсва при отлепване. Ама не става всеки ден да я местиш, фолиото помътнява и се мачка. Този, когото съм виждал, караше една кола през зимата и една друга през лятото, общо взето я местеше максимум два пъти годишно. Иначе из интернета има доста рецепти - мазане с глицерин на неразлепена от целофана винетка и т.н.
                Лепиш върху целофан от кутия цигари. Плюнчиш целофана и на стъклото. Стига да не минаваш граница.
                В момента нямам наблюдения ама преди време ченге с винетка беше доволно рядко явление.
                Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                Коментар


                • #38
                  От: Винетка 2018

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ..... Е, Ушев ако се вгледа ще я види......
                  Куките знаят много начини ,но просто не им се занимава.
                  А ако някой се сети как става без фолио или други добавачни материали давам бира.
                  ПП Не се шашкайте излишно аз знам.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Винетка 2018

                    Със служебната карта колега

                    Коментар


                    • #40
                      От: Винетка 2018

                      Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                      ...
                      В момента нямам наблюдения ама преди време ченге с винетка беше доволно рядко явление.
                      Мани ти че личната кола на полицая била без винетка. Патрулките си джиткат без винетки.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Винетка 2018

                        Първоначално публикуван от moci111 Преглед на мнение
                        Със служебната карта колега
                        Много студено. За техническо изпълнение става въпрос -колега.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Винетка 2018

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          ... Патрулките си джиткат без винетки.
                          Ааа това си е законово регламентирано.




                          Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                          Коментар


                          • #43
                            От: Винетка 2018

                            Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                            Ааа това си е законово регламентирано.
                            Да бе да!
                            Дай линк.
                            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Винетка 2018

                              Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                              Да бе да!
                              Дай линк.
                              Линейка с винетка виждали ли сте ?

                              Те https://www.google.bg/url?sa=t&rct=j...HOvauGlXB5hIB8
                              ЗП чл.10б

                              ПП.
                              Този по нов ама пак е същото
                              Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                              Коментар


                              • #45
                                От: Винетка 2018



                                Чл. 10б. (Нов - ДВ, бр. 6 от 2004 г., изм. - ДВ, бр. 69 от 2008 г., изм. - ДВ, бр. 93 от 2009 г., в сила от 24.11.2009 г., доп. - ДВ, бр. 61 от 2015 г., в сила от 01.11.2015 г.) За движение по републиканските пътища на пътни превозни средства на Министерството на вътрешните работи, на Националната служба за охрана, на Държавна агенция "Национална сигурност", на Неотложната медицинска помощ и на въоръжените сили не се заплащат такси по чл. 10.

                                Извадил съм го от тук

                                www.shofior.com/laws/zakon-za-putishtata
                                "Няма как да обясниш нещо на човек, с когото ви делят два вагона книги!" Тодор Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X