Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Винетка 2018

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Винетка 2018

    Интересно при конвертирането не иска нито номер на хартиената винетка , нито нищо !?

    Ако в базата данни я има моята винетка до кога е валидна , защо имам опция да я конвертирам и е препоръчително ?
    А ако я няма , мога да си измисля дата на валидност по избор !?
    Който търси , намира !
    Човекът е човек, когато е на път !

    Коментар


    • От: Винетка 2018

      И другата глупост, която разбрах вчера - възможно е да си купиш електронна годишна винетка, но тя ще е валидна от 01.01.2019 !? Преди месец на бензиностанцията като исках да си купя годишна винетка ми съобщиха, че годишните са иззети и че никъде нямало налични такива за продажба. Та тогава взех месечна, защото знаех че от днес ще мога да си купя годишна. Е да, ама не... Та един вид два месеца поредни не можеш да си купиш годишна винетка, а трябва да пълниш хазната с месечни/седмични ? Аз ли нещо останах излъган или неразбрал, или наистина хартиените годишни винетки не се разпространяват ?

      Коментар


      • От: Винетка 2018

        Първоначално публикуван от Aleks.Zh Преглед на мнение
        И другата глупост, която разбрах вчера - възможно е да си купиш електронна годишна винетка, но тя ще е валидна от 01.01.2019 !? Преди месец на бензиностанцията като исках да си купя годишна винетка ми съобщиха, че годишните са иззети и че никъде нямало налични такива за продажба. Та тогава взех месечна, защото знаех че от днес ще мога да си купя годишна. Е да, ама не... Та един вид два месеца поредни не можеш да си купиш годишна винетка, а трябва да пълниш хазната с месечни/седмични ? Аз ли нещо останах излъган или неразбрал, или наистина хартиените годишни винетки не се разпространяват ?
        Аааа неее, не си само ти излъгания! Всички сме излъгани, проблема е, че тези дето ни лъжат са част от нас!
        Който търси , намира !
        Човекът е човек, когато е на път !

        Коментар


        • От: Винетка 2018

          Има и нова изненада. Досега северното околовръстно, новата тангента и кръговото на Люлин до Метро бяха без винетка.
          Според новата карта вече са с винетка....

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181218_061856.png
Прегледи:1
Размер:904.8 КБ
ID:5804883

          Ето я табелката за винетка в посока Калотина: след лукойла при метро:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Screenshot_20181218_062540.png
Прегледи:1
Размер:540.8 КБ
ID:5804884

          "Честито" на живеещите в Божурище и Нови искър ......
          Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
          Suzuki Grand Vitara 1.6
          LZ1ZPM

          Коментар


          • От: Винетка 2018

            Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
            Има и нова изненада. Досега северното околовръстно, новата тангента и кръговото на Люлин до Метро бяха без винетка.
            Според новата карта вече са с винетка....

            [ATTACH=CONFIG]976731[/ATTACH]

            Ето я табелката за винетка в посока Калотина: след лукойла при метро:

            [ATTACH=CONFIG]976732[/ATTACH]

            "Честито" на живеещите в Божурище и Нови искър ......
            Е хайде де, от всички в тая държава, софиянците са най на далавера с винетките. Шанса да ти трябва такава в ежедневието е доста малка. То не бе околовръстно, то Божурище, Лозените, Железница...Тука по село да идеш за хляб дет се вика, си ти трябва винетка. Това околовръстно е част от националната пътна мрежа, поддържа се от АПИ, не от общината. Нормално е. Ако не ти се плаща, карай по кварталите без винетка. Изобщо, все сме недоволни. Тука голямо редене по опашки беше за конвертиране на винетките, ей го на - за ужас го направили лесно. Е, ще кажете не работи. Еми цяла България днес се е юрнала да го види тоя сайт. При нормални обстоятелства, колко щяха да са му посетителите? И по-спокойно, все пак си знаем държавата, ще има проблеми, разни глупости и т.н. Аз съм доволен, че вече няма да търкам скапани стикери посред зима. И това ми стига.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • От: Винетка 2018

              Софийското околовръстно не е част от републиканската пътна мрежа: http://www.api.bg/index.php/bg/karti...a-ptna-mrezha/

              Тангентата е, ама хайде първо да я довършат в западна посока, а не да вкарват целия трафик в Люлин.

              В рамките на града не би трябвало да се иска винетка, въпроса е къде почва София. Защото според новата система винетка трябва в рамките на града.

              Примерно квартал Република: живеят в София, плащат данъци в София, ама за да идат до данъчното ( в Люлин ) им трябва винетка...

              Гледайки надписа долу в дясно на картата на bgtool предполагам че в новите баничарки ще има по един гармин с тая карта. И щом "жипиеса" казва че си на платен път, значи камерите снимат и "системата" генерира глоба. После първо ще си я платиш, после ще се жалваш (на кого?) че ти искат винетка в рамките на населеното място....
              Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
              Suzuki Grand Vitara 1.6
              LZ1ZPM

              Коментар


              • От: Винетка 2018

                Абе от къв зор наистина се юрнахте да конвертирате!? Задръжте малко, работите ше станат, ама бавно и полека.

                Коментар


                • От: Винетка 2018

                  Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
                  Софийското околовръстно не е част от републиканската пътна мрежа: http://www.api.bg/index.php/bg/karti...a-ptna-mrezha/

                  Тангентата е, ама хайде първо да я довършат в западна посока, а не да вкарват целия трафик в Люлин.

                  В рамките на града не би трябвало да се иска винетка, въпроса е къде почва София. Защото според новата система винетка трябва в рамките на града.

                  Примерно квартал Република: живеят в София, плащат данъци в София, ама за да идат до данъчното ( в Люлин ) им трябва винетка...

                  Гледайки надписа долу в дясно на картата на bgtool предполагам че в новите баничарки ще има по един гармин с тая карта. И щом "жипиеса" казва че си на платен път, значи камерите снимат и "системата" генерира глоба. После първо ще си я платиш, после ще се жалваш (на кого?) че ти искат винетка в рамките на населеното място....
                  Значи все пак има избор - караш по околовръстното без винетка. Тука има села на по 2-3 км. от града, плащат данъци пак в града(щото нашите села са с по 50 къщи големите), и за да идат да си платят данъка, пак искат винетка. Както казах по-горе и за хляб да идеш ти трябва. Пък за софийските квартали има доста добре уреден градски транспорт, за лев си в града. Стига плакане с тия 100 лв. за година. Имам 2 коли, карам ги само аз и си купувам 2 винетки. Не се оплаквам. В Сърбия за 15-20 км. до Пирот ми взеха евро и половина, на връщане пак толкова. Тази година за две ходенета им оставих 12 лева. За цяла година ще е цифра. Е, като не ми харесва - по стария път със скръндзите, ама мустакатите германци бяха направили хубав трафик, пък по платеното се мотахме няколко коли.
                  Ford Maverick II 2.3 XLT
                  Ford Mondeo MK5

                  Коментар


                  • От: Винетка 2018

                    Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
                    В Сърбия за 15-20 км. до Пирот ми взеха евро и половина, на връщане пак толкова. Тази година за две ходенета им оставих 12 лева. За цяла година ще е цифра. Е, като не ми харесва - по стария път със скръндзите, ама мустакатите германци бяха направили хубав трафик, пък по платеното се мотахме няколко коли.
                    Е-е-е, гъзарията си има цена. Кат си баровьец и ти пречат "мустакатите германци", бецаХлен.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Винетка 2018

                      Ти летиш ли бре?
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • От: Винетка 2018

                        Първоначално публикуван от Zarhi Преглед на мнение
                        Софийското околовръстно не е част от републиканската пътна мрежа: http://www.api.bg/index.php/bg/karti...a-ptna-mrezha/....
                        Я си сложи едни очила! Само Южната дъга се поддържа от Столична община. Другото си е баш част от републиканската пътна мрежа. И тема имаше във форума преди време точно по този въпрос и се приключи с цитиране на официално становище от АПИ, че отсечката Х е част от републиканската пътна мрежа.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • От: Винетка 2018

                          Някой дали знае, има ли значение формата за изписване на регистрационния номер. На сайта не се споменава нищо. Примерно дали СВ0000СВ или СВ 0000 СВ ?

                          Коментар


                          • От: Винетка 2018

                            Редно е СВ0000СВ.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • От: Винетка 2018

                              Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                              Някой дали знае, има ли значение формата за изписване на регистрационния номер. На сайта не се споменава нищо. Примерно дали СВ0000СВ или СВ 0000 СВ ?
                              Ако и това са оплескали, ...

                              Коментар


                              • От: Винетка 2018

                                А на какъв език? На български или на латиница? Аз вкарах номерата на латиница, но досега не ми излиза да имам е-винетка...
                                HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X