Обява

Свий

Правила на Форум "Купувам"

Уважаеми колеги,
Форум "Купувам" е място в портала, което е предвидено за улеснение и услуга на участниците, за да могат да обявят търсене на вещи, имоти или услуги. В него участниците могат да обявяват търсене на определени предмети за лична употреба, несвързани с осъществявана от тях търговска дейност.

Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Потребителите със статут "Младши участник", обозначени с Тъмносив /DimGray цвят (вж. Цветовете на потребителските имена и съкращенията под тях) могат да публикуват обяви във форум "Купувам", но не могат да публикуват оферти в чужди обяви.

2. Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

3. В обявите за търсене следва да се конкретизират изискванията към съответния търсен предмет (вид, количество и най-вече - цена). Теми, публикувани без телефон и населено място, ще бъдат изтривани без предупреждение.

4. Не се разрешава публикуването на обяви за търсене на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

5. В темите, съдържащи точно посочване на търсения предмет и цена, на която участниците са съгласни да го закупят, се допускат отговори с оферти от всички останали участници, които отговарят на обявеното търсене (вид, количество и най-вече - цена). Неотговарящите на това изискване отговори (примерно - търсят се гуми 15", а се предлагат 16" или са предлагата предмети на цена, надвишаваща посочената от купувача), ще бъдат изтривани като "спам", а авторите на подобни мнения, ще бъдат официално предупреждавани.

6. Отговорите с оферти от всички участници по възможност трябва да съдържат цена, актуални снимки, населено място и телефон за връзка.

7. При приключване на сделки, пишете "намерен/ а/ о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Ако желаете да преустановите търсенето, пишете в темата, същата да бъде заключена. Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и ще бъдат премествани в раздел „Архив”.

8. "Повдигане" или "Ъп" на тема се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.


Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване. При неспазване на горепосочените правила, темите ще бъдат изтривани.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Купувам", няма да се отчитат отброяча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

За контакти с модераторите на форум "Купувам", ползвайте лични съобщения до: Malkiya Rumba, Plamen Alexandrov, silverfox и STROIL.


Пожелаваме Ви успешни сделки!
Вижте повече
Вижте по-малко

Пистолет с халостни патрони

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам: Пистолет с халостни патрони

    Няма раздел за играчки, та да пробвам тук.
    Възможно най- малък и най- лек. Още по- добре, ако е не с патрони, а с капси за ловни патрони. Имам спомени, че съм виждал такива преди трийсетина години. Достатъчно е да възпроизведе достатъчно рязък звук, който да се чуе на 200-300 м. но не и съвсем детските пистолетчета с ония, пластмасовите пръстенчета. Те не стават. Вероятно, ще се ползува и от дете (17 годишно). Евтините патрони са за предпочитане. За да не боравя само с относителни понятия, малките пистолетчета започват около 60-70 лв. в магазина, боеприпасът е около 50- 55 стинки. Съгласен съм да отърва някого от нещо подобно на сходни цени.
    Пловдив, 0887419272.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

  • #2
    От: Пистолет с халостни патрони

    Всеки газов пистолет ти върши работа. Друг е въпросът дали е нужно оръжието да се бутне в ръцете на тинейджър. Не трябва да им се доверяваме напълно, колкото и да ги смятаме за зрели. Най-малкото е, че джобът боли. Не случайно на тази възраст на може да закупи подобно пушкало законно, а и да го носи не е същото като да гръмне по Нова година. Накратко не ти трябва таралеж в гащите.
    За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

    Коментар


    • #3
      От: Пистолет с халостни патрони

      Ще попадне в нейните ръце, ако намеря "капсаджия", или ако изнамеря отнякъде едно пльокало, дето си бях правил за ловни капси (тръбичка с пружина, шило и глава-държач за капсата) ако се появи само халостен пистолет, уви ще трябва пак аз да прибирам кучката.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • #4
        От: Пистолет с халостни патрони

        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Няма раздел за играчки, та да пробвам тук.
        Възможно най- малък и най- лек. Още по- добре, ако е не с патрони, а с капси за ловни патрони. Имам спомени, че съм виждал такива преди трийсетина години. Достатъчно е да възпроизведе достатъчно рязък звук, който да се чуе на 200-300 м. но не и съвсем детските пистолетчета с ония, пластмасовите пръстенчета. Те не стават. Вероятно, ще се ползува и от дете (17 годишно). Евтините патрони са за предпочитане. За да не боравя само с относителни понятия, малките пистолетчета започват около 60-70 лв. в магазина, боеприпасът е около 50- 55 стинки. Съгласен съм да отърва някого от нещо подобно на сходни цени.
        Пловдив, 0887419272.
        Ако е най малкия калибър газ сигнален капсите ги бие по периферията като флоберка и не може да стреля с ловни капси! За ловните капси имаше навремето едни пистолетчета дето биеха в център, капсите се нареждаха в нещо като пълнител и пълнителя се пъхаше успоредно на цевта . Навремето ги продаваха в Югославия, сега не знам.
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          От: Пистолет с халостни патрони

          Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
          Всеки газов пистолет ти върши работа. Друг е въпросът дали е нужно оръжието да се бутне в ръцете на тинейджър. Не трябва да им се доверяваме напълно, колкото и да ги смятаме за зрели. Най-малкото е, че джобът боли. Не случайно на тази възраст на може да закупи подобно пушкало законно, а и да го носи не е същото като да гръмне по Нова година. Накратко не ти трябва таралеж в гащите.
          Оръжие в ръцете на тинейджър... Бях на 18 когато по задължение ми бутнаха Калашник в ръцете... И не само на мен. Тук говорим за 17 годишно.
          Щерката е на 7 и си има собствена флоберкова пушка, розовичка...
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Пистолет с халостни патрони

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            .... За ловните капси имаше навремето едни пистолетчета дето биеха в център, капсите се нареждаха в нещо като пълнител и пълнителя се пъхаше успоредно на цевта . Навремето ги продаваха в Югославия, сега не знам.
            Тия беха стартови . Да ,имаше ги по стадионите.Отдавна не съм ги виждал.

            Коментар


            • #7
              От: Пистолет с халостни патрони

              Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
              ... Бях на 18 когато по задължение ми бутнаха Калашник в ръцете... И не само на мен. ..
              Не се хвали ,че на някой и танкове им даваха.Не на мене де ,аз съм кашик.

              Коментар


              • #8
                От: Пистолет с халостни патрони

                Моят спомен за капсаджия беше револвер. Не се сещам как ще се лентоват ловни капси в пълнител. Не и без постоянни засечки. Прекалено малко е съотношението дължина/дебелина. Бяха си с метален барабан и цев от нещо като ЦАМ. Такова, би било идеално за целта.
                П.П. Щерката се справя задоволително с пушкалата, което не пречи ключовете от касата да не ги знае къде са. Не сме Щатите, все пак.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • #9
                  От: Пистолет с халостни патрони

                  Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                  Не се хвали ,че на някой и танкове им даваха.Не на мене де ,аз съм кашик.
                  Бе не съм сигурен, ама май и самолети има хора да карат на тая възраст. Давали го учиш как да пресича улица, или да борави с оръжие, все тая. Ама не съм по темата, та ще си трая.
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пистолет с халостни патрони

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Моят спомен за капсаджия беше револвер. ...
                    Е,не е истина в продавалника има два -единия за 200лв ,другия за 50.Тия са полудели.И това за газеняк.
                    А аз си мислех бойния да подарявам ,че вече доста остаря.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пистолет с халостни патрони

                      Усещам се, че пуснах питанка от рода "търся си джип". Благодаря, че някой не ме е сръчкал досега с "За какво по дяволите ти трябва бе, шматко?", ама е редно да дообясня, за да избегнем недоразуменията.
                      Щерката има задължението да разхожда кучката. През деня, хайвана е вързан задължително на повод, но след 22 ч. когато народът между блоковете се разкара (през зимата и доста по- рано) си позволяваме да я пуснем (кучката) и да потърчи. Когато е с мен, проблеми няма, но дъщерята, явно, няма мойта харизма и Айра си позволява да забегне из междублоковите храсталаци, та се налага посреднощите да слизам, да я прибирам.
                      От друга страна, благодарение на няколко вечерни сватби около нас, констатирахме че гръмне ли се наоколо, диването (кучката) независимо от това къде се е шляела до момента, максимум на 15-тата секунда е с подвита опашка пред входната врата.
                      Идеята е за нещо с огневата мощ на пиратка- пиратка и половина, но по- безопасно и за многократна употреба. Ако може и да не гърми чак като нещата в касата ми, още по- добре. Все пак, някои хора спят по това време.
                      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пистолет с халостни патрони

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        се сещам как ще се лентоват ловни капси в пълнител. Не и без постоянни засечки. Прекалено малко е съотношението дължина/дебелина.
                        Имахме такъв и нямаше никакви засечки. Пълнителят се пъхаше отпред под дулото и с всеки изстрел се показваше отзад над ръкохватката. Можеше да изстрелва сигнални ракети от държач, който се завиваше като шумозаглушител на дулото... Спомени....
                        В миналото ще остане, каквито сме били...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Пистолет с халостни патрони



                          ето това е сигналният / стартов / пистолет. Това е със стандартен ловен капсул и пълнителчето се пъха в цевта. Но не съм убеден, че е въможно да се чува на 200-300 м. и да притесни животното.
                          Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                          "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                          "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Пистолет с халостни патрони

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            ...Идеята е за нещо с огневата мощ на пиратка- пиратка и половина, но по- безопасно и за многократна употреба. Ако може и да не гърми чак като нещата в касата ми, още по- добре. Все пак, някои хора спят по това време.
                            Някой бдителен комшия ще те накисне задължително, ако дадеш такова нещо на непълнолетен и вземе/редовно/ да пука по нощите


                            Първоначално публикуван от ЗОБВВПИ Преглед на мнение
                            Чл. 182.(1) Който допусне лице, ненавършило 18 години, да придобие или носи неогнестрелно оръжие, се наказва с глоба в размер 500 лв. и/или с имуществена санкция в размер 2000 лв.
                            (2) При повторно нарушение по ал. 1 се налага глоба в размер 1000 лв. и/или имуществена санкция в размер 4000 лв. и отнемане на разрешението за търговия за срок до една година.

                            Чл. 4.(5) Неогнестрелни оръжия са пневматични и газови и сигнални оръжия.


                            С пиратките дето гърмят по няколко пъти не става ли?

                            П.С. 8-мм халостен патрон на двеста метра не прави почти никакво впечатление на куче
                            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Пистолет с халостни патрони

                              Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение


                              ето това е сигналният / стартов / пистолет. Това е със стандартен ловен капсул и пълнителчето се пъха в цевта. Но не съм убеден, че е въможно да се чува на 200-300 м. и да притесни животното.
                              Същият!
                              В миналото ще остане, каквито сме били...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X