Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

    От 3-4 дена карам такава Кия. Бензинова е, с монтирана газов инжекцион. Колегите по-горе са обяснили за задвижването. Единствено ще добавя, че има само две позиции- при натиснат бутон и постоянно вкл. 4х4 и свети индикация на таблото, а вторият режим след още едно натискане на същия бутон е в режим автоматично пускане на двойното предаване.
    Върви нормално с този двигател, но аз съм слязъл от седан 1.8 116кс.,а тя е 141к.с., та са почти едно към едно както вървеж.
    Колата е късичка, но много удобна вътре, преди да се кача за първи път, ми се струваше, че ще е тясна, но не е. От към ергономия е добре.
    Ако уцелят хубав екземпляр, ще им хареса колицата.
    Още повече, че частите са достъпни като цена. Ангренажа и е 200лв. /хубав/, аксесоарните ремъци са по 10-12лв. /три са/.
    Нещо друго, което се сетих, дават регулиране на клапани на 90хил.км, но в нета инфото е малко и още не съм открил допустимите стойности на хлабини.

    Коментар


    • #17
      От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

      Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
      Нещо друго, което се сетих, дават регулиране на клапани на 90хил.км, но в нета инфото е малко и още не съм открил допустимите стойности на хлабини.
      Клапаните се регулират със смяна на пулове на тоя мотор.
      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

      Коментар


      • #18
        От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Клапаните се регулират със смяна на пулове на тоя мотор.
        Благодаря, за пояснението! Сега разбирам, защо никъде не откривах стойности за хлабините!

        Коментар


        • #19
          От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

          Каква е връзката между начина на регулиране на клапаните и липса на данни за хлабина? Че не я виждам...
          Панайот Бърдарски
          0887 60 77 22

          Коментар


          • #20
            От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

            Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
            Благодаря, за пояснението! Сега разбирам, защо никъде не откривах стойности за хлабините!
            Има си стойности. Писах по-нагоре, мой приятел прави скоро ремонт на такъв мотор. Просто се сменяват пуловете при реглаж (ако е необходимо). Ако му звънна, ще ми каже дори цените на пуловете(не са скъпи, но не помня точно), освен слабините.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • #21
              От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
              Има си стойности.
              Това ми е много добре известно, ама колегата нещо се заблуди, че ако са с пулове няма стойности което е...леко грешно
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • #22
                От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                Имах за кратко Кия Черато като 99% съм сигурен, че двигателя е същия. 2,0 CVVT 143к.с. е на Чератото, като то е много близко до Елантра.
                Двигателя е доста приятен, като за 2,0 има доста добра динамика още от ниски обороти. Има доста евтина поддръжка - свещи NGK по каталог - 4лв., лесен монтаж на ГИ, 10W40 масло по каталог(мисля, че 4л. събираше). Недостатък беше, че като се пусне климатика се усещаше повече от на други коли и като цяло ми се струва, че като се натовари(баир, хора) умираше малко повече от други 2,0 бензинови двигатели. Това е проблем тъй като Спортиджа е по-тежък и трябва да се пробва как ще е. Слабо място на Чератото и Елантрата е скоростната кутия, предполагам, че на Спортиджа не е много по-различна.
                Да допълня, че я купих на 207 000км., като 205 000 от тях са с ГИ. Продадох я на 211 000 по спомен, малко се задържа при мен, но просто и взех много добра цена. Имаше пълна сервизна история и не видях да е бутано по клапаните.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #23
                  От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

                  Първоначално публикуван от pansim Преглед на мнение
                  Това ми е много добре известно, ама колегата нещо се заблуди, че ако са с пулове няма стойности което е...леко грешно
                  Наистина не съм съвсем наясно, помислих, че щом не се регулират като на Хонда црв, значи смяна на пулове и хлабината заспива.
                  Да разбирам ли, че и двете важат за този двг /смяна на пулове и после регулиране на хлабина/?
                  Темата е на колегата, но смятам, че като бъдещи собственици за неговите хора също ще е полезно.
                  Имам ръководство за ремонт, но там са описани 2.0crdi и 2.7, за 2.0 и ремонти нищо не пише, просто не присъства в ръководството този двг.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Много благодаря за информацията.
                    Късничко виждам темата. Относно 4х4-то ремонт на муфата се налага поради скапан семеринг, който пропуска гняс вътре и скапва и лагерите. Иначе муфата си се държи много прилично. Ако разгледаш темата към която те пращат и най-вече последната снимка, на която се виждат съчмите, ще разбереш, че муфата зацепва механично и не се влияе много много от компа. (тествал съм с откачен кабел на електромагнита и пак зацепва като превъртят предните гуми)
                    Скоростите не знам какви са по народност, до колкото знам обаче бензина е с нормален маховик за разлика от дизела, там е депферен и цената е ....
                    Имат склонност към износване на един детайл в раздатката от където се получава луфт на задния кардан и съответно едно почукване при тръгване, но не помня подробностите, чел съм тема в руските форуми.
                    Като цяло Спортидж/туксон са доста разпространени в Русия и има много информация за тях в съответните им форуми.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • #25
                      От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

                      Първоначално публикуван от martinys Преглед на мнение
                      Наистина не съм съвсем наясно, помислих, че щом не се регулират като на Хонда црв, значи смяна на пулове и хлабината заспива.
                      Да разбирам ли, че и двете важат за този двг /смяна на пулове и после регулиране на хлабина/?
                      Темата е на колегата, но смятам, че като бъдещи собственици за неговите хора също ще е полезно.
                      Имам ръководство за ремонт, но там са описани 2.0crdi и 2.7, за 2.0 и ремонти нищо не пише, просто не присъства в ръководството този двг.
                      Мериш хлабините, и смяташ с какъв размер пулове трябва да се сменят. Това е реглажа.
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Kia Sportage 2.0 бензин, ръчка 2007-2009

                        Ясно!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X