Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стартово зарядно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Стартово зарядно

    Та кое е общото между стартовото и зарядното, че името на темата е "Стартово зарядно" ?

    Коментар


    • #17
      От: Стартово зарядно

      Общото е напрежението Просто аз го разбирам така за 'идеалното устройство - да може да даде много по-силен ток от нормалното зарядно за стартовия режим...
      А в същото време е за предпочитане при нормален режим да 'тренира' акумулатора и да го зарежда по алгоритъм......
      Та затова кръстих темата така - стартово зарядно И защото видях такова в действие, ама то си бе тъпичко стартово зарядно де
      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

      Коментар


      • #18
        От: Стартово зарядно

        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
        ...
        Кабелите не ме притесняват - в мазата сигурно има някой друг останал кабел от електрожен Според мен изделието би излязло около 150-200лв...
        То с части от мазата може и без пари да излезе. Зависи от мазата.

        Коментар


        • #19
          От: Стартово зарядно

          Смея да твърдя че зарядното което си видял,не е стартово.Трансформатор да отдаде 200-300 ампера на 12 волта ще дойде почти размера на две пернишки кракри.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #20
            От: Стартово зарядно

            Видях какво пише на него - 250А за май минута (имаше някакви драсканици за време на работа в този режим).
            Да, има уловка какво напрежение ще поддържа при такъв ток (не съм го мерил), но на празен ход в този режим даваше около 15V..
            Имаше три режима - LA (или LS), LA/ST, ST, което според собственика на изделието и скромните ми познания по немски означавало нормален заряд, бърз заряд/старт, старт...
            И запали колата, при условие, че акумулатора не успяваше да направи оборот на двигателя... Да, едната щипка/дръжка (като на масата на заваръчен апарат) малко пареше след това - явно якият 'електроженски' кабел не даваше добър контакт в дръжката
            Доколко е стартово - сам прецени
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Стартово зарядно

              Жоро, нашите акумулатори май са 109 ампера и тук има такива зарядни по магазините. Що се мъчиш само не мога да разбера да побългаряваш схемата с цел да се спестят пари? LA = Laden ("зареждам" на немски), ST = starten, сега вече можеш или знаеш как се обслужва напълно Ако те интересува наличието тук в магазина и евентуално цена ще ми трябва да ми кажеш модела му и кой е производителят. Ако ти хареса цената пък може и следващия път да ти го и донеса с колата.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #22
                От: Стартово зарядно

                'Нормални' зарядни имам няколко, включително БОШ С3 и everActive CBC-10 ..
                Ама с нито едно от тях не бих пробвал да завъртя стартера Ще видя още веднъж марката на немското стартово зарядно, но знаейки кой човек ми го даде за ползване, едва ли го е купувал за повече от 10лв, и едва ли се произвежда вече
                А и кютюка тежеше доста въпреки компактните му размери, което ме навежда на мисълта, че в него нямаше нищо импулсно А знаеш, че импулсното захранване пести много от тегло и обем заради повишената честота, на която работи трансформатора (много по-малко намотки и т.н.)
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #23
                  От: Стартово зарядно

                  На теб няма да ти се опре , ма ще трябва много добре да го помислиш.За малки мотори 200А ще са достатъчни.
                  Трябва да го научиш да ги отдава при стартиране -booster. И после веднага да си сменя акъла на максимум 15 В и 3А.
                  За целта май ще трябва да го синхронизираш през ЕОБД , шот много докачливи станаха електрониките.
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Стартово зарядно

                    Идеята ми е малко по-друга - ограничено напрежение ДО 14.4V (точно заради електрониките), но преоразмерено за голям ток (грубо казано - оразмерено да работи на късо съединение)...
                    Така и електрониките ще са доволни, и ще има достатъчно ток ОБД няма да ми требе - то захранването трябва да се държи максимално близко до държането на акумулатор (макар и слабичък )...
                    А за след старта - един генератор на ток 3-5-10А с ограничение по напрежение би свършил перфектна работа

                    Иначе на времето ремонтирах една руска стартова количка от един тираджийски соц-автопарк - навярно тежеше над 120кг (бе с четири колелца )... Ама май бе над 600А стартов ток И да - можеше да се ползва за електрожен, но основната му функция бе заряд на акумулатори и старт... Изправянето и регулировката май бе с тиристори, ама те бяха с такива въжета на електродите, че можеше да се тегли ТИР с тях Иначе маломощното управление бе изпълнено по класическа транзисторна схема - с КТ315
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Стартово зарядно

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Идеята ми е малко по-друга - ограничено напрежение ДО 14.4V (точно заради електрониките), но преоразмерено за голям ток (грубо казано - оразмерено да работи на късо съединение)...
                      Ми то е, другото е да си пишем. За кратко време ще мине без охлаждане, та ще е и малко.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #26
                        От: Стартово зарядно

                        Точно такава ми е и идеята.. Ама явно никой не я е реализирал 'за домашна употреба' или не иска да сподели как я е реализирал
                        И да - 'онова' стартово повдигаше прекалено напрежението при режим 'старт' - 15+V, което би ме притеснило за 'електронна' кола...
                        Охлаждане на диодите трябва да има, щото големите токове греят много бързо Но разбира се няма да е в размер на 'постоянен такъв голям ток'...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Стартово зарядно

                          Пиши ,,спотер микровълнова" на руския чичо гого, правят го от .... .
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #28
                            От: Стартово зарядно

                            Лошото на този трансформатор е изключително големият ток на празен ход (изчислен е само за кратковременен режим) и от там - нуждата от принудително охлаждане дори и да не си включил товар... А ако го забравиш включен накрая на месеца ще платиш солидна сума
                            Около 400Вт на празен ход идва множко
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Стартово зарядно

                              Дебна втори ден и никой не казва нищо. А искам такова, въпреки че съм си решил повечето проблеми с такова:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:LUNDA-Car-Jump-Starter-car-battery-Car-Tyre-Inflator-Pump-Car-Safety-Hammer-JumpStarter-Set-Mobi.jpg
Прегледи:1
Размер:113.0 КБ
ID:5769847

                              Скъповат китаец, който купих преди година и нещо за пътуването през Грузия и Турция. Учудващо е че още работи. И даже успях да запаля 2.5 турбо дизел с него като помощен. Мотора пали само с това без проблем.

                              Споделям за тези като мен на които не им се вярва, че това работи.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #30
                                От: Стартово зарядно

                                КОлега, тая ЛУНДА в Али Ежпресс струва 78 долара, за такова нещо това "скъповато" ли е ?
                                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                                Тел: +359 887 847261

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X