Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Антифриз за Атв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Антифриз за Атв

    Здравейте,преди време си купих атв shineray 250 кубика ,втора ръка и гледам че антифриза е на привършване,та някой може ли да каже какъв модел антифриз да закупя,има ли значение модела,линк също може?

  • #2
    От: Антифриз за Атв

    Първоначално публикуван от alexg35 Преглед на мнение
    .....та някой може ли да каже какъв модел антифриз да закупя.....
    Аз мога.
    Същият който го дава производителя.

    Коментар


    • #3
      От: Антифриз за Атв

      И на Мотул моторджийските антифризи (зелените) не са лоши. Амплитудата им е -40 до +135 градуса.
      Non scholae sed vitae discimus.

      Коментар


      • #4
        От: Антифриз за Атв

        Да, но аз от къде да знам какъв е този даден от производителя, атв-то е втора ръка на 1100 км а с човека нямам връзка вече за да питам него )

        Коментар


        • #5
          От: Антифриз за Атв

          Първоначално публикуван от alexg35 Преглед на мнение
          Да, но аз от къде да знам какъв е този даден от производителя, атв-то е втора ръка на 1100 км а с човека нямам връзка вече за да питам него )
          Потърси упътването за твоя модел. Ако е на чужд език, ще помогнем.

          Деигателя най-вероятно е алуминий. Така че търси охладител дето не поврежда алуминий.

          Коментар


          • #6
            От: Антифриз за Атв

            Антифризът не трябва "да привършва". Намери проблема, после сипи автомобилен антифриз, подходящ за алуминиеви двигатели.

            Коментар


            • #7
              От: Антифриз за Атв

              Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
              Антифризът не трябва "да привършва". Намери проблема, после сипи автомобилен антифриз, подходящ за алуминиеви двигатели.
              Автомобилният не е лош, но има ниска точка на кипене колега. Наистина трябва да се провери проблема с антифриза и тогава да се сипе хубав. Иначе двигателя ще върви и с вода друг е въпроса колко дълго.
              Non scholae sed vitae discimus.

              Коментар


              • #8
                От: Антифриз за Атв

                Забога това е китайско чудо , и сок да му сипеш пак ще върви , аз навремето на шинерая сипвах нормален червен антифриз или розов пази алуминиевите глави , загубата провери дали на маркучите са притегнати скобите

                Коментар


                • #9
                  От: Антифриз за Атв

                  Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                  Автомобилният не е лош, но има ниска точка на кипене колега. ....
                  Това би ли малко го пояснил - моля. И каква е разликата между автомобилен и мотоциклетен четири тактов двигател?

                  Коментар


                  • #10
                    От: Антифриз за Атв

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Това би ли малко го пояснил - моля. И каква е разликата между автомобилен и мотоциклетен четири тактов двигател?
                    С повишаване на температурата различните охладителни агенти променят различно плътността си. Червения на 90 градуса е супер разширен и започна да тече през отдушниците. Моторджийския стига до това състояние чак някъде на 140 градуса, според зависи точно от модела. Разликата между двата двигателя е предназначението им. Мотоциклетния е проектиран за офроуд натоварвания - буксуването в кал и пясък и продължителната работа на място са нещата при един спортен двигател, които карат антифриза да се стопли прекалено. При двжижение на автомобил със скорост от 100 км в час, коефициентът на оптикаемост на водния радиатор е значително по - висок и това позволява използването на по - евтин антифриз (червен и син)
                    Non scholae sed vitae discimus.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Антифриз за Атв

                      Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                      С повишаване на температурата различните охладителни агенти променят различно плътността си. Червения на 90 градуса е супер разширен и започна да тече през отдушниците. Моторджийския стига до това състояние чак някъде на 140 градуса, според зависи точно от модела. Разликата между двата двигателя е предназначението им. Мотоциклетния е проектиран за офроуд натоварвания - буксуването в кал и пясък и продължителната работа на място са нещата при един спортен двигател, които карат антифриза да се стопли прекалено. При двжижение на автомобил със скорост от 100 км в час, коефициентът на оптикаемост на водния радиатор е значително по - висок и това позволява използването на по - евтин антифриз (червен и син)


                      Това че си виждал само "моторджийски" антифриз с висока точка на кипене, не означава че само при мотоциклет се слага такъв. ДВГ са с доста широк диапазон на приложение. Точно на това атв не мисля че му трябва нищо повече от някакъв антифриз.
                      [SIGPIC][/SIGPIC]

                      Коментар


                      • #12
                        От: Антифриз за Атв

                        Първоначално публикуван от mirodo Преглед на мнение


                        Това че си виждал само "моторджийски" антифриз с висока точка на кипене, не означава че само при мотоциклет се слага такъв. ДВГ са с доста широк диапазон на приложение. Точно на това атв не мисля че му трябва нищо повече от някакъв антифриз.
                        Имам по - малък опит от твоя и не съм си помислял че съм всезнаещ. Момчето ме попита затова обясних.. Не мисля че съм написал глупости, но все пак има доста вода да изтече докато стигна твоя стаж.. Форума нали е за да стават такива дискусии и да се учим. Както и да е. При състезателните двг на драга, циментират каналите за антифриз в блока и си ползват етанола за гориво. Вярвам че може и с мотул да "опечеш" едно бутало, ако нямаш никакво усещане какво се случва в цилиндъра. Надявам се да караш на Д.Дол и да се видим да си разкажем какви антифризи съществуват
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Антифриз за Атв

                          С риск да ме нападнете да повдигна праха на темата, миналата година като си обслужвах машинката-Suzuki King Quad 450 2009-година и писах автомобилен антифриз I.G.A.T. някъде 50/50 в началото само текна от една скоба и по-нататък от друга и до сега съм нямал проблеми. Кара се през седмица в нормални условия без много тормоз от време на време му доливам по няколко милилитра ама мисля, че е нормално?

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X