Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кърпене с електрожен ?!?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кърпене с електрожен ?!?

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Как никой не се е сетил че има монтажен силикон

    Ааа,с полиуретанова пяна можеш да оформиш релефа без излишни количества китДаже и ламарина ша спестиш

    Коментар


    • #17
      От: Кърпене с електрожен ?!?

      Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
      Ааа,с полиуретанова пяна можеш да оформиш релефа без излишни количества китДаже и ламарина ша спестиш
      Художник си ти, не художник, ами скулптор...
      Микеланджело Буанароти, ако беше жив, щях да ти го пратя на ПУЦ при тебе, занаят да учи...

      Наздраве

      Коментар


      • #18
        От: Кърпене с електрожен ?!?

        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
        Художник си ти, не художник, ами скулптор...
        Микеланджело Буанароти, ако беше жив, щях да ти го пратя на ПУЦ при тебе, занаят да учи...

        Наздраве
        Приятелю,първо ша ти направа забележка за познанията ти по химияДвужелезен триоксид е вид желязна руда - хематит,природен минерал.А ръждата си е прост железен окис
        По темата.За тва писах че ми се ще да видя снимка на тоя мазохизъм,щото един уважаващ себе си електроженист едва ли би се наел да кърпи каквато и да е кола с електрожен,па макар и инвертор.Пък един уважаващ себе си собственик на 124 ка едва ли би допуснал и най добрия елекроженист дори да онанира около нея.Въпроса на темата ми звучи малко като "Може ли да водя котката на пръч,щото много обичам ярета".

        Коментар


        • #19
          От: Кърпене с електрожен ?!?

          На времето се учехме на един москвич 408 с оксижен, а в съседния двор един човек кърпеше зазка с електрожен, ама си му разбираше.
          На вид, завареното с електрожена изглеждаше доста по-добре. Та много си зависи от ръката.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #20
            От: Кърпене с електрожен ?!?

            Първоначално публикуван от kbot Преглед на мнение
            ...Та много си зависи от ръката.
            И ворошиловски стрелец да е, с пернишка саксия пак ще го направи като гевгир ако не застъпва поне по сантиметър.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #21
              От: Кърпене с електрожен ?!?

              Не става с кракри и подобни,само инверторче,квото и да е!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #22
                От: Кърпене с електрожен ?!?

                Много съм любопитен да видя поне десетина санти зашити две по 1 мм ламаринкиМоже и да не са от изгнила 124 ка

                Коментар


                • #23
                  От: Кърпене с електрожен ?!?

                  Първоначално публикуван от kosta-s Преглед на мнение
                  Приятелю,първо ша ти направа забележка за познанията ти по химияДвужелезен триоксид е вид желязна руда - хематит,природен минерал.А ръждата си е прост железен окис..
                  Познанията ми по химия клонят към нулата - дори не е ясно от коя страна. А се изказах толкова смело, защото поне това бях запомних от химичката навремето..Ама то отдавна, та и старческа забрава.
                  Та не ми връзвай кусур.
                  Ей сега гледах тук, ама то сложна работа, това, химията..Не съм я обичал, не я обичам, и нямам време да я обикна. И желание - тоже

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кърпене с електрожен ?!?

                    Кърпих на дъртия Вектрата преди 7-8 години с трансформаторен електрожен. С 2мм електроди и 1.5 ламарина.
                    Стана но си е мъчение и втори път не бих се захванал, то затова после си купих телоподаващото.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кърпене с електрожен ?!?

                      Забавна тема
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кърпене с електрожен ?!?

                        Мъчение си е !Верно!
                        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кърпене с електрожен ?!?

                          Първоначално публикуван от Horsa Преглед на мнение
                          Кърпих на дъртия Вектрата преди 7-8 години с трансформаторен електрожен. С 2мм електроди и 1.5 ламарина.
                          Стана но си е мъчение и втори път не бих се захванал, то затова после си купих телоподаващото.
                          И аз така започнах на времето само че беше москвич и после минах на оксижен....ееееех спомени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кърпене с електрожен ?!?

                            Аз пък почнах с дюшеме на Вартбург 311 и попнитове. Смених нитачките с оксижен а него със Струна. Верно хубави спомени!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кърпене с електрожен ?!?

                              Чак не мога да повярвам...
                              ПОчти всички дето сте писали в темата сте сериозни хора, а робъвате на гъзарията.
                              Да, с телчарката е много по-лрсно, по-качествено, по-бързо, с аргона още по(освен бързината), но май сте забравили гладните години.
                              Та може и с обикновен трансформатор, с тънък електрод, и без бързане.
                              Гадни заварки(да ме Звинява бат'Владо за израза), грозни, но после с шлайфа се оформят. Трудно, че изисква доста точно напасване на кръпките, макар, че и иначе става, но се повишава трудността, и разбира се-не плътен шев, а само на точки.
                              Ако се търси херметичност-капка по капка, но правени постепенно, за да не се огъне ламарината. И пак няма гаранции, но пък и при кърпенето почти никога не се търси хермтичност.

                              Да-трудно е, гадно е, но става. Стига да ти се занимава, при положение, че вече има достатъчно достъпни технологии които дават добри резултати, и не са толкова скъп.
                              От няма къде съм кърпил прогнилото гърне на москвича с електрожена. Стана. Грозно, смотано, но спра да ръмжи, и мина преглед...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кърпене с електрожен ?!?

                                Коле,ша ма извиняваш,ама моженето не е гъзария.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X